شنبه 13 خرداد 1402

روسیه

روسیه

وب‌گاه اقتصاد نیوز

رابرت مالی می گوید: ایران می‌داند که اگر می‌خواهد این مسیر [بازگشت به میز مذاکره] را طی کند، ما آماده انجام آن هستیم. البته ما از دیگر مسائلی که در قبال ایران با آن روبه‌رو هستیم، چه بازداشت چند شهروند آمریکایی و چه تهدیدهای دیگری که ایران برای پرسنل ما در منطقه مطرح می‌کند، غافل نخواهیم شد.

وب‌گاه دنیای اقتصاد

تهدیدهای مشاور زلنسکی علیه ایران می تواند هزینه های جدی برای اوکراین داشته باشد.

خبرگزاری مهر

مدیرکل بازاریابی و تجاری‌سازی معاونت صنایع‌دستی گفت: همکاری با اتاق‌های مشترک بازرگانی ایران و کشورهای هدف همچون ترکیه، روسیه، قطر با رویکرد صادرات صنایع‌دستی در دستور کار قرار گرفت.

وب‌گاه عرشه آنلاین

رسانه نزدیک به شورای عالی امنیت ملی ایران با هشدار به اظهارات اخیر مشاور رئیس دفتر رئیس‌جمهور اوکراین، آنرا برای اوکراین دارای «هزینه جدی» خواند.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

سخنگوی وزارت خارجه آلمان گفت: چهار کنسولگری روسیه تعطیل می‌شوند.

خبرگزاری دانشجو

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری دانشجو، «بسام صباغ» نماینده دایم سوریه در سازمان ملل متحد در نشست شورای امنیت این سازمان با انتقاد از سیاست آمریکا در قبال کشورش گفت: اشک تمساح آمریکا درباره رنج‌های مردم سوریه هرگز موجب کتمان این حقیقت نخواهد شد که سیاست‌های آمریکا عامل این رنج و محنت سوریه از طریق تحریم‌های غیرقانونی علیه سوریه است. وی افزود: مواضع واشنگتن و بحث از احترام به منشور...

خبرگزاری مهر

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فراجا گفت: ایران سدی محکم در برابر قاچاق و ترانزیت مواد مخدر به کشورهای اروپایی است.

خبرگزاری مهر

پیش‌بینی می‌شود اولین محموله 750 هزار بشکه‌ای نفت روسیه در ماه ژوئن به پاکستان برسد. این محموله بر اساس یوان مبادله خواهد شد.

خبرگزاری مهر

معاون گردشگری کشور از کاهش قابل ملاحظه گردشگران ورودی از کشور آذربایجان خبرداد ولی در عین حال پیش بینی کرد امسال با گشایش‌های سیاسی در روابط با عربستان، شاهد رشد بازارهای گردشگری جدید باشیم.

خبرگزاری مهر

مدیر کل دفتر امور میوه‌های سردسیری و خشک از پیش‌بینی تولید 120 هزار تنی توت فرنگی در کشور خبر داد.

وب‌گاه فرارو

رسانه‌های روسیه علاقه‌مند به حضور دوباره «سردار آزمون» در لیگ این کشور هستند.

خبرگزاری تسنیم

رئیس کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) درباره اجرای توصیه‌ها برای پذیرش ورزشکاران روسیه و بلاروس در مسابقات صحبت کرد.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

روسیه آخرین ناو جنگی اوکراین در بندر اودِسا را منهدم کرد.

وب‌گاه دنیای اقتصاد

اروپا از علاقه اعلام شده پکن برای تشویق ارتباط جهت حل و فصل مناقشه استقبال کرده است و نماینده ویژه چین، لی هیو در توری که از 16 مه آغاز شد، با مقامات اوکراین، لهستان، فرانسه، آلمان و اتحادیه اروپا دیدار کرده است.

خبرگزاری دانشجو

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری دانشجو، نشریه "فوکوس" آلمان در مطلبی نوشت: در یک دنیای انرژی در حال تغییر، اروپا با چالش حفاظت و گسترش زیرساخت‌های دریایی خود به صورت هم زمان مواجه است. پس از اقدامات خرابکارانه در خطوط لوله نورد استریم 1 و 2، نقاط ضعف در این راستا مشخص می‌شود. در ادامه این گزارش آمده است: اقدامات خرابکارانه در خطوط لوله نورد استریم 1 و 2 نشان داده است که زیرساخت‌های...

وب‌گاه عصر ایران

درخصوص ارزش بازار دخانیات در ایران آمار‌های رسمی چندان در دسترس نیست و تنها آمار رسمی فقط آمار هزینه - درآمد مرکز آمار ایران است. طبق این آمارها، هر خانوار در روستا‌ها 697 و در شهر‌ها 653 هزار تومان برای سیگار هزینه کرده است. البته این ارقام میانگین کل خانوارهاست درحالی‌که بخش قابل توجهی از ایرانیان سیگاری نبوده و اهل مصرف تنباکو و قلیان نیستند.