سه‌شنبه 27 اردیبهشت 1401

روسیه

روسیه

وب‌گاه دنیای اقتصاد

تحریم‌های بی‌سابقه علیه روسیه به دلیل جنگ با اوکراین، نگرانی‌های جدیدی را در مورد اولین نیروگاه هسته‌ای ترکیه که توسط شرکت دولتی «روس اتم» ساخته می‌شود، ایجاد کرده است.

وب‌گاه 55 آنلاین

معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی در خصوص افزایش قیمت گوشت قرمز توضیح داد: گوشت قرمز مشمول آزادسازی قیمتی نبوده و از قبل هم یارانه ای دریافت نمی کرده، این اتفاق یکی از عوارض جانبی طرح اصلاح نظام پرداختی یارانه ها بوده که موقتی است.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

وزیر دفاع آمریکا در دولت «دونالد ترامپ» در کتاب جدیدش به نام «سوگند مقدس» روایتی دست اول از رایزنی‌ها و کشمکش‌ها در واشنگتن پس از سرنگونی پهپاد جاسوسی «گلوبال‌هاوک» در سواحل هرمزگان توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ارائه کرده است.

خبرگزاری دانشجو

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری دانشجو، نمایندگان پاکستان، هند، روسیه، چین و سایر اعضای سازمان همکاری‌های شانگ‌های امروز دوشنبه، (26 اردیبهشت)، در نشستی وضعیت امنیتی افغانستان را به بحث و بررسی گرفتند. این نشست که به میزبانی هند در دهلی نو برگزار شده است، برای چهار روز دیگر ادامه دارد. قرار است نمایندگان کشور‌های منطقه در رابطه با وضعیت امنیتی و چگونگی مبارزه با تروریسم در افغانستان...

خبرگزاری تسنیم

سرمربی تیم والیبال شهداب گفت: هر 3 حریف ما در مرحله گروهی، قدرتمند بودند ولی حکم بازی تدارکاتی را داشتند؛ در مرحاه بعدی، بازی‌ها سخت‌تر است.

وب‌گاه عصر ایران

وزارت جهاد کشاورزی: گوشت قرمز مشمول آزادسازی قیمتی نبوده و از قبل هم یارانه ای دریافت نمی کرده، این اتفاق یکی از عوارض جانبی طرح اصلاح نظام پرداختی یارانه ها بوده که موقتی است.

وب‌گاه عرشه آنلاین

هفتاد و پنجمین جشنواره فیلم کن از فردا 27 اردیبهشت (17 می) کلید می‌خورد و تا 7 خرداد (28 می) در جنوب فرانسه ادامه خواهد داشت و میزبان سینماگران منتخب از سراسر جهان و چهار هزار نفر از اهالی رسانه از 75 کشور خواهد بود.

وب‌گاه الف

هر روز اخبار فراوانی در رسانه ها منتشر می شود که دنبال کردن آنها حتی برای آنان که اهل مطالعه اخبار هستند کار را دشوار می‌کند. بسته خبری - تحلیلی الف با رصد اخبار و رویدادهای مهم، همچنین تحلیل های صورت گرفته در این زمینه مخاطبان خود را از مهمترین وقایع روز آگاه می‌کند.

خبرگزاری دانا

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: کشاورزان تا سال گذشته به دلیل عدم توانایی رقابت با واردکنندگان که با ارز 4200 تومانی وارد می‌کردند، رغبتی به کاشت گندم، ذرت علوفه‌ای و سایر محصولات نداشتند که حذف ارز ترجیحی و رقابتی شدن علاوه بر کمیت در کیفیت نیز تاثیر خواهد گذاشت.

خبرگزاری دانشجو

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری دانشجو، نخست وزیر مصر اذعان داشت که اقتصاد مصر 7 میلیارد دلار بابت جنگ روسیه با اوکراین متحمل زیان مستقیم شده است. به نوشته وبگاه «میدل ایست مانیتور» «مصطفی المدبولی» نخست وزیر مصر روز دوشنبه در نشست مطبوعاتی گفت: «ما حساب کردیم که تاثیر مستقیم جنگ در اوکراین منجر به افزایش قیمت کالا‌های راهبردی شده است. این رقم برابر با 130 میلیارد پوند مصر معادل 7...

وب‌گاه عرشه آنلاین

سعید لیلاز، مدرس دانشگاه‌، روزنامه‌نگار و تحلیلگر اقتصادی حذف ارز 4200 را مورد نقد و بررسی قرار داد.

خبرگزاری دانشجو

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری دانشجو، الکساندر لوکاشنکو رئیس‌جمهور بلاروس با تاکید بر اینکه «جهان تک قطبی دیگر تمام شده است»، مواضع آمریکا و کشور‌های غربی عضو ناتو را به باد انتقاد گرفت. بنا بر گزارش «بلتا» خبرگزاری رسمی بلاروس، رئیس‌جمهور این کشور در نشست «سازمان امنیت دسته جمعی» در مسکو اعلام کرد، کشور‌های غربی امیدوار به طولانی کردن هر چه بیشتر درگیری در اوکراین به منظور تضعیف...

وب‌گاه اقتصاد نیوز

سران کشورهای عضو پیمان امنیت جمعی (CSTO) روز دوشنبه در نشست مشترک خود در شهر مسکو اسناد همکاری‌های چندجانبه را امضا کردند.

وب‌گاه دنیای اقتصاد

سران کشورهای عضو پیمان امنیت جمعی (CSTO) روز دوشنبه در نشست مشترک خود در شهر مسکو اسناد همکاری‌های چندجانبه را امضا کردند.

وب‌گاه الف

سعید لیلاز، مدرس دانشگاه‌، روزنامه‌نگار و تحلیلگر اقتصادی حذف ارز 4200 را مورد نقد و بررسی قرار داد.