یک‌شنبه 1 خرداد 1401

روسیه

روسیه

وب‌گاه گسترش

در روزی که برخی رسانه‌های نزدیک به دولت از صادرات دو میلیون بشکه نفت ایران به چین خبر دادند، گزارش اتاق بازرگانی تهران از افت شدید صادرات نفت ایران به این کشور شرقی حکایت دارد. آیا این بدان معناست که چین روسیه را جایگزین ایران کرده است؟

وب‌گاه اقتصاد نیوز

اگر در روند تصمیم‌گیری‌های‌مان در مسائل حیاتی کشور از ابتدای انقلاب تاکنون دقت کنیم، درمی‌یابیم که سیاست ما سیاست دیوارخوری بوده است.

وب‌گاه تابناک

قطار دیپلماسی در ایستگاه مسقط، کاهش فرزندآوری مولود افزایش سن ازدواج، چوب حراج روسیه به نفت؛ بشکه‌ای 65 دلار!، گرانی گوشت زیر دندان مافیای بازار، آخرین رنگبندی کرونایی شهر‌های کشور / افزایش تعداد شهر‌های آبی، ایران و قطر گاز اروپا را تامین می‌کنند؟، خودرو، زیان‌ده‌ترین صنعت بورسی و خطر پاندمی «آبله میمون» این‌بار از اروپا از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز...

وب‌گاه اقتصاد نیوز

اقتصادنیوز: مشاور رئیس جمهور اوکراین با رد پیشنهاد غرب برای آتش‌بس با روسیه و باقیماندن نیروهای روس در مناطق اشغال‌شده، گفت آتش‌بس به نفع کرملین است ولی مسکو باید شکست بخورد.

وب‌گاه گسترش

نشریه اکونومیست در گزارشی به فاجعه غذایی دنیا پرداخت. روی عکس جلد این نشریه به‌جای دانه‌های گندم عکس جمجمه انسان کشیده شده و بالای عکس هم نوشته شده: فاجعه غذا در حال آمدن است.

وب‌گاه مشرق نیوز

ربیعی و همقطاران وی نه بابت قصور و تقصیر خود در واردات واکسن کرونا از مردم عذرخواهی کردند و نه به روی خود آوردند که چرا همزمان با تحریم و نپیوستن به FATF واردات واکسن کرونا به بهترین نحو انجام شد.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

اقتصادنیوز: یک پایگاه خبری عراقی از حمله پهپادی به پایگاه نظامی ترکیه در شمال عراق خبر داده است.

وب‌گاه دنیای اقتصاد

سیاست‌های اتخاذشده در دو قطب اقتصادی بزرگ جهان موجب این پیش‌بینی شده است که در سال‌جاری میلادی رشد اقتصادی آمریکا از چین پیشی می‌گیرد. پیش‌بینی شده است که رشد اقتصادی آمریکا به 8/ 2‌درصد می‌رسد، اما رشد اقتصادی چین 2‌درصد خواهد بود. این اتفاق از سال 1976 بی سابقه بوده است و کمترین نرخ رشد اقتصادی این کشور به شمار می‌رود. قرنطینه های گسترده کرونایی، همزمان با وقوع جنگ در اوکراین نگرانی‌ها...

وب‌گاه دنیای اقتصاد

بازار فرآورده های نفتی از جمله بنزین و دیزل به طور معمول از نوسانات قیمت نفت خام تبعیت می‌کنند؛ اما از آنجا که سطوح انبار فرآورده ها بسیار پایین است، تقاضا با نزدیک شدن به فصل گرم به شدت بالا می‌رود و صادرات محصولات نفتی روسیه کاهش یافته، تناسب قیمتی بین نفت خام و فرآورده ها به هم ریخته است.

وب‌گاه دنیای اقتصاد

رئیس‌جمهور ایران به دعوت رسمی «هیثم بن‌طارق آل‌سعید» سلطان عمان و در راس هیاتی بلندپایه، روز دوشنبه به مسقط سفر می‌کند. این اولین سفر رسمی سید‌ابراهیم رئیسی به عمان و دومین سفر او به کشورهای عربی خلیج‌فارس پس از سفر اوایل اسفند سال‌گذشته به دوحه پایتخت قطر در چارچوب راهبرد سیاست همسایگی دولت سیزدهم است.

وب‌گاه دنیای اقتصاد

روسیه پایگاه‌های نظامی جدیدی را در بخش غربی کشور ایجاد خواهد کرد؛ چیزی که وزیر دفاع این کشور، سرگئی شویگو آن را «اقدامات متقابل» در برابر تلاش فنلاند و سوئد برای پیوستن به ناتو توصیف کرد.

وب‌گاه دنیای اقتصاد

کارشناسان نسبت به حرکت آمریکا به سمت رکود اقتصادی هشدار دادند. واشنگتن‌پست در گزارشی به احتمال رکود اقتصادی در آمریکا پرداخت و تاکید کرد احتمال ورود آمریکا به دوران رکود اقتصادی در سال آینده وجود دارد.

وب‌گاه دنیای اقتصاد

از آن‌جایی که چین از جنگ روسیه در اوکراین به عنوان فرصتی برای بهبود برنامه‌ریزی خود برای درگیری تایوان استفاده می‌کند، برای تایوان نیز ضروری است که همین کار را انجام دهد.

خبرگزاری مهر

تبریز - رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: طرح هدفمند نمودن نظام پرداخت یارانه‌ها در بخش زراعت تحول عظیمی ایجاد می‌کند.

وب‌گاه مشرق نیوز

126 نفر از هنرمندان و سینماگران جهان، در بیانیه‌ای به قتل "شیرین ابوعاقله" خبرنگار مسیحی که توسط رژیم صهیونیستی به شهادت رسید اعتراض کردند.

وب‌گاه تابناک

بسته ویدیویی «تابناک» مجموعه‌ای از ویدیو‌ها عمدتاً متکی بر گزارش‌ها و تحلیل‌ها و ویدیویی‌هایی درباره دیگر موضوعات فرهنگی، اقتصادی و... است که تماشایش را از دست داده‌اید؛ نگاهی دوباره و متفاوت به آنچه در این بستر می‌توان فرا گرفت.