چهارشنبه 19 مرداد 1401

فرهنگی وب‌گاه عصر ایران

فرهنگی وب‌گاه عصر ایران

انتظار می‌رود زمانی که مجوزی مبتنی بر قانون صادر می‌شود، همه نهاد ها از آن حمایت کنند و به نشاط اجتماعی و عدم تضییع حقوق عمومی توجه داشته باشند.

پلیس اعلام کرده هیچ نشانه‌ای از خشونت و یا اعمال مجرمانه وجود ندارد و نتایج کالبدشکافی در انتظار پزشکی قانونی است.

اداره کل ارشاد خوزستان تنها مصوبه را به این خواننده ابلاغ کرد و نقشی در لغو مجوز نداشته است.

این اولین بار نیست که سریالی در شبکه خانگی متوقف می‌شود اما اولین سریالی است که هر بار با شکایت‌های یک کارگردان و (نه ممیزی‌های ساترا) به حواشی می‌رسد.

خبر کشف بازمانده شهر تاریخی ناتونیا در اقلیم کردستان عراقِ امروز در دوره اشکانیان بهانه‌ای است تا از زبان متخصص آن دوره بیشتر درباره اشکانیان بدانیم.

سومین مستر کلاس آواز ایرانی ایرج خواجه امیری برگزار می‌شود.

خشایار اعتمادی با انتشار عکس و مطلبی در صفحه شخصی اش از ازدواجش خبر داد.

کنسرت سهراب پاکزاد هم قرار بود در همین سینما هلال برگزار شود.

دوبله جالب و پرقدرت هوتن شکیبا در پشت صحنه دوبله انیمیشن شیر شاه را در فیلم زیر ببینید.

پیشتر تنها مدرکی که به وجود شهر گمشده اشکانیان اشاره می‌کرد، چند سکه از قرن اول پیش از میلاد بودند. البته اگر بخواهیم دقیق‌تر صحبت کنیم، دانشمندان پیشتر سکه‌هایی را پیدا کرده بودند که به شهری به نام ناتونیا تعلق داشت.

طوبی آزموده که خود در خانه‌ای در محله سنگلج تهران باسواد شده بود و پس از ازدواج هم با کمک معلم‌های خصوصی چند زبان خارجی را فرا گرفت، پیشگام تاسیس مدرسه‌ای برای تحصیل آسان‌تر دختران شد. او نام اولین دبستان دخترانه تهران را «دبستان ناموس» گذاشت.

عباس دوران هفتم آذرماه سال 1359 در یک عملیات متحورانه دو ناوچه نیروی دریایی عراق را در حوالی اسکله «الامیه» و «البکر» غرق کرد، چنانچه می‌گفتند و به اثبات هم رسید نیروی دریایی عراق را سرهنگ خلبان عباس دوران و سرهنگ خلبان خلعتبری به نابودی کشاندند. زمانی که اسرائیل به لبنان حمله کرد وی اولین خلبانی بود که آمادگی خود را جهت نبرد با صهیونیستها اعلام کرد.

سه شنبه شب گذشته آخرین قسمت برنامه خندوانه از شبکه نسیم پخش شد.

کلاه کج گفت علی رغم میل باطنی ما، اداره کل ارشاد خوزستان تنها مصوبه را به این خواننده ابلاغ کرد و نقشی در لغو مجوز نداشته است.

خشایار اعتمادی خواننده پاپ: همین هفته پیش جایی زندگی می کردم و صاحبخانه ام خواست آنجا را ترک کنیم و ما هم از تهران کوچ کردیم و به شمال کشور رفتیم.

در پاکستان نام‌های خیابان‌ها و محلات اغلب فارسی و صورت اصیل کلمات قدیم است.