چهارشنبه 26 مرداد 1401

فرهنگی وب‌گاه عصر ایران

فرهنگی وب‌گاه عصر ایران

ارگ انار در شمال کرمان و در شهر انار که دارای معماری ساسانی است و با بیش از 11هزار متر مربع مساحت و پلان نامنظم بر فراز تپه‌ای طبیعی در مرکز شهر قرار دارد، در سال 1389 در فهرست میراث ملی ثبت کرده است.

آنچه «گوزن‌ها» را همچنان سرپا نگه داشته، به یکی از جملات تقوایی بر می‌گردد مبنی بر این که در فیلم‌های کیمیایی، گرما و خونی است که دیگر فیلم‌سازان با وجود وسواس خود در ساخت فیلم، نمی‌توانند به آن دست پیدا کنند.

سازندگان فیلم‌های پرخرج از حساب بیت المال چون مجید مجیدی و منیر قیدی همیشه طلبکارند، معترضند و ناراضی، تا کسی از آنها مواخذه نکند که اون همه پول چی شد؟ چرا فیلمت اینقدر بد است؟

در دنباله مستقل «کرید» که تاکنون دو قسمت از آن اکران شده و قسمت سوم آن نیز در سال 2023 راهی سینما می‌شود نیز «استالونه» در امر نگارش فیلمنامه و یا تهیه‌کنندگی مشارکت داشته است.

سال‌هاست که به مناسبت ماه محرم فیلم‌ها و سریال‌هایی ساخته می‌شوند که برخی از آنها با وجود گذشت سال‌ها هنوز در ذهن و خاطره بینندگان مانده‌اند.

امبر هرد به صورت رسمی اعلام کرد که ورشکسته شده و توانایی پرداخت غرامت به جانی دپ را ندارد.

این لوگو در ابتدا نشانه سینمای هالیوود نبود، بلکه برای تبلیغ یک شرکت معاملات املاک روی تپه‌های «لی» نصب شد. اما خیلی سریع چنان محبوبیتی بین مردم محلی و گردشگران کسب کرد که هیچ‌گاه پایین کشیده نشد و از سال 1923 تا به امروز هنوز سرپاست.

من 7 سال از زندگی‌ام را برای فیلم «محمد رسول‌الله (ص)» گذاشتم که برایم باعث افتخار است اما واقعاً باید بگویم که فیلمسازی در این حوزه کار بسیار سختی است و این تنها مربوط به مسائل مالی نمی‌شود و حتی به تنهایی مربوط به ممیزی هم نمی‌شود.

مازیار لرستانی در مراسم اکران خصوصی فیلم «هزار و یک تو» به تهیه‌کنندگی تهمینه میلانی حضور پیدا کرد.

برگزیدگان اول تا سوم بخش نهایی نخستین دوره جشنواره فیلمنامه‌نویسی «لاو» (جوان) در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مهاباد معرفی شدند.

تصمیم صدا و سیما کاملا درست است چون چه شهره چه مازیار در اینجا نقش سردسته زنان کوفی را بازی می کند.

ویل اسمیت با انتشار ویدئویی 5 دقیقه‌ای از کریس راک و خانواده‌اش به خاطر سیلی که در مراسم اسکار به کریس راک زد، از او عذرخواهی کرد.

هنگانه پناهی که یکی از اعضای آکادمی اسکار در شاخه تهیه‌کنندگی است با کمپانی سلولوئید دریمز در سال‌های اخیر توزیع بین‌المللی چندین فیلم سینمای ایران و همچنین آثار مطرح و برگزیده جشنواره‌های بین‌المللی را بر عهده داشته است.

افسانه پرچکانی در نمایشگاه اثر انگشت نگاهی را به مهمترین عنصر ارتباطات بشر دارد یعنی "حروف الفبا و زبان وخط فارسی" که بسیار قابل توجه است.