سه‌شنبه 27 اردیبهشت 1401

فرهنگی وب‌گاه عصر ایران

فرهنگی وب‌گاه عصر ایران

اشک‌های رامبد جوان و اعضای گروه «بدلکاران13» با دیدن تصاویر زنده یاد ارشا اقدسی در روز تولدش را ببینید.

استن لورل و اولیور هاردی، دو کمدین مشهور دهه بیست تا پنجاه آمریکا بودند.

بهنوش بختیاری از سوقصد بی‌شرمانه یکی از همکارانش نسبت به او صحبت می‌کند.

گروه موسیقی به سرپرستی و آواز همایون شجریان در دبی - امارات به روی صحنه رفت و قطعاتی از جمله «دیار عاشقی هایم» سروده‌ای از بهمن محمدزاده و زنده یاد اسحاق انور را برای مخاطبان اجرا کرد.

این مدیر اجرایی جشنواره کن همچنین گفت در مقایسه با سال گذشته با شرایط بسیار متفاوتی رو به رو هستیم و منحنی ابتلا به ویروس کرونا نزولی شده است.

اگر نگاه ما به "نسبت هنرمند و سیاست" واقع‌بینانه باشد، دیگر نیازی نیست مدام یقه هنرمندان را بابت مواضع سیاسی‌شان بگیریم. اهمیت ماکسیم گورکی نه در انتقاداتش از لنین است نه در حمایتش از استالین. اهمیت او ناشی از رمان‌ها و نمایشنامه‌ها و داستان‌های کوتاهش است.

لحظاتی از حضور رضا نیکخواه به همراه دخترش نیلوفر نیکخواه را در برنامه دورهمی مهران مدیری

این یادداشت‌ها را بهروز صفرزاده، از اعضای هیئتِ مؤلفانِ مؤسسه لغت‌نامه دهخدا، نوشته و هر هفته یکی از آن‌ها در وب‌گاه و شبکه‌های اجتماعیِ مؤسسه لغت‌نامه دهخدا منتشر می‌شود.

این شاعر نخستین اثر خود را با عنوان «ارشد» در سال 1968 منتشر کرد و مدت زیادی نگذشت که به یکی از مهم‌ترین شاعران ادبیات معاصر آمریکا تبدیل شد.

هجمه‌ها از سوی مخالفان پرستویی، علاوه بر باورهای او، شخصیت این بازیگر را نشانه رفته است و این بخشی از برنامه‌ای است که قرار است جامعه ایرانی را نسبت به نخبه‌هایش دلسرد کند.

سریال درام اکشن آمریکایی با نام «هانا» توسط دیوید فار ساخته و نوشته شده و سارا آدینا اسمیت کارگردان آن است. پخش این سریال از سه‌شنبه (بیستم اردیبهشت) ساعت 22 آغاز خواهد شد.

فیلم سینمایی «همسر» ساعت 13 از شبکه نمایش پخش می شود.

نمایشگاه آثار هنری که با استفاده از وسایل دور ریختنی، خلق شده‌اند را مشاهده می‌کنید.

اقای رجبی! آقای پرویز پرستویی هر عقیده ای دارد، باید احترام بگذارید و به تمام آن ها که اسامیشان را یادداشت کرده اید. چون «شما» ادعا کرده اید به «دموکراسی» و «آزادی» معتقدید. به نظر من با جنگ فقط جنگ زاده می شود. و برای ایجاد دموکراسی باید تمرین دموکراسی کنیم.

شورای پروانه نمایش فیلم‌های سینمایی با صدور پروانه نمایش سه فیلم موافقت کرد.

اتاقی در کاخ کاترین در نزدیکی سن پترزبورگ بود که با کهربا، آینه و طلا نزئین شده بود. تزئینات این اتاق در جریان جنگ جهانی دوم ناپدید شد و در سال 2003 بازسازی شد.