سه‌شنبه 25 مرداد 1401

فراخوان پذیرش هشتمین دوره پژوهشگری معارف انقلاب اسلامی

خبرگزاری تسنیم مشاهده در مرجع
فراخوان پذیرش هشتمین دوره پژوهشگری معارف انقلاب اسلامی

دفتر حفظ و نشر آثار آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، برای سال 1401 از بین دانش آموختگان دوره دکتری، دانشجویان دوره دکتری و طلاب سطح چهار حوزه علمیه، برای یک دوره آموزشی و پژوهشی دو ساله پژوهشگر می‌پذیرد.

- اخبار فرهنگی -

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری تسنیم، موسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی (دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای) به منظور تربیت پژوهشگر معارف انقلاب اسلامی، برای سال 1401 از بین برادران و خواهران داوطلب و علاقه‌مند دانش آموختگان دوره دکتری، دانشجویان دوره دکتری و طلاب سطح چهار حوزه علمیه، از طریق آزمون و مصاحبه برای یک دوره آموزشی و پژوهشی دو ساله در شهرهای تهران، قم و مشهد، پژوهشگر می‌پذیرد.

اهداف این طرح، عناوینی از قبیل اعتلاء معارف، اصول و مبانی اسلام ناب محمدی، توانمندسازی پژوهشگران برای حضور در عرصه پژوهشگری معارف انقلاب اسلامی با رویکرد آینده‌پژوهی و پاسخ به مسائل و نیازهای جامعه اسلامی، آشناسازی پژوهشگران با روش‌های کارآمد و موثر پژوهش در حوزه معارف انقلاب اسلامی برای تولید و تعمیق علم و معرفت دینی به منظور نیل به تمدن نوین اسلامی، گسترش فضای نقد، تحلیل، تبیین، ارزیابی، آزاد اندیشی، سیاست‌پژوهی و نظریه‌پردازی در حوزه های معارف انقلاب اسلامی، تولید آثار پژوهشی و تألیف کتاب‌های علمی درگرایش‌های تخصصی مبتنی بر منظومه فکری و اندیشه حضرت امام خمینی و رهبر انقلاب اسلامی، زمینه‌سازی برای نقش‌آفرینی پژوهشگران خلاق و نوآور در عرصه‌های علمی، پژوهشی، فرهنگی عنوان شده است.

مدت زمان برگزاری این دوره برای همه مراکز تهران و مشهد و قم، دو سال (چهار نیم سال تحصیلی) است که هرنیم سال تحصیلی شامل 16 هفته و هر هفته شامل 2 روز حضور در جلسات برنامه درسی پژوهشی (حداقل هفته‌ای 10ساعت) است.

شرایط عمومی پذیرش، مسلمان بودن، اعتقاد به اصل ولایت مطلقه فقیه و التزام عملی به آن، اعتقاد به نظام جمهوری اسلامی، متدین و پایبند به اخلاق اسلامی، آگاهی از نظام اندیشه‌ای انقلاب اسلامی و مبانی معرفتی حضرت امام خمینی و رهبر معظم انقلاب اسلامی، دارا بودن سوابق پژوهشی و مقالات علمی، دارا بودن حداکثر سن 35 سال برای دانش آموختگان دکتری و 30 سال برای دانشجویان دکتری و طلاب سطح چهار، تأهل برای خواهران و سکونت در شهر برگزاری دوره اعلام شده است. متقاضیان می‌توانند از تاریخ اول تیرماه تا تاریخ اول مردادماه از طریق پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای به آدرسKHAMENEI.IR در این دوره ثبت نام کنند.

پذیرش متقاضیان منوط به شرکت در آزمون و کسب حدنصاب نمره در آزمون عمومی و تخصصی و شرکت در مصاحبه و کسب نمره حدنصاب قبولی خواهد بود.

داوری و تعیین آثار برتر سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فارابی به پایان رسید