یک‌شنبه 1 خرداد 1401

فرهنگی وب‌گاه مشرق نیوز

فرهنگی وب‌گاه مشرق نیوز

نمایشگاه کتاب تهران روز سه شنبه به دلیل آلودگی هوای تهران تعطیل و به صورت مجازی فعال است.

منافقانی که به عنوان شاکی در دادگاه سوئد علیه حمید نوری شهادت داده‌اند و تعدادشان کم هم نیست، ادعا می‌کنند شاهد قتل عام همفکرانشان بوده‌اند. اگر قتل‌عام بود که شما زنده نمی‌ماندید...

احمد نوروزی طی حکمی احسان کاوه را به عنوان قائم‌مقام برون‌مرزی منصوب کرد.

سخنگوی نمایشگاه کتاب با بیان آمار فروش 67 میلیارد تومانی نمایشگاه کتاب تاکنون به تشریح مشکلات قانونی برای حضور برخی ناشران مانند کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در این دوره از نمایشگاه پرداخت.

تاکنون شورا فقط با انحلال و خاتمه فعالیت سه سینمای اروپا، استیل و عصر جدید (واقع در خیابان طالقانی) موافقت کرده است.

مستند «داستان‌های نگفته» با موضوع نیروی هوایی در دوران دفاع مقدس به افق رسید.

رضا صفایی‌پور (طوفان)، بازیگر پیشکسوت سینمای قهرمان محور ایران، در بیمارستان یاس تهران بستری شد.

منتقد سینما گفت: «موقعیت مهدی» مخاطب را در غمی بیکران غوطه‌ور می‌کند؛ سازندگان «روز صفر» در دام یک سبک قدیمی سینمای حادثه‌ای افتاده‌اند و «مردبازنده» در به تصویرکشیدن یک سینمای سیاه تجربه‌ای موفق است.

رایزنی درباره آینده صنعت چاپ و نشر، یکی از مهمترین بخش‌های پنجمین روز از سی و سومین نمایشگاه کتاب تهران بود.

نویسنده و کارگردان سینمای ایران معتقد است که در مقطع کنونی ضعف بزرگ و اساسی سینمای ایران در زمینه فیلم‌های بلند و کوتاه سینمایی، تهی‌شدن از ژانر است.

کتاب‌هایی همچون «مربع‌های قرمز»، «حوض خون»، «بابا رجب»، «هدایت سوم»، «تقویم تاریخ دفاع مقدس» و «سفرنامه عشق» از جمله آثار دفاع مقدسی عرضه شده در نمایشگاه هستند.

علامه جعفری فردی را به شهید صدر معرفی می‌کند تا «اقتصادنا» را به فارسی برگرداند. شهید صدر در پاسخ، نامه‌ای می‌نویسد که بسیار خواندنی است.

بر اساس آخرین نظرسنجی مرکز تحقیقات رسانه ملی، برنامه «زندگی پس از زندگی» شبکه 4 سیما با 28 درصد مخاطب، پربیننده‌ترین ویژه‌برنامه افطار سیمای رسانه ملی بوده است

«کاثیا»، پنجمین جلد از مجموعه رمان هفت جن در نمایشگاه کتاب عرضه شده است. نویسنده در این مجلد به نقد عرفان‌های کاذب پرداخته و تار و پود اثرش را با ولایت اهل بیت (ع) آمیخته است.

کارگردان مجموعه دردسرهای شیرین (1401) گفت: دستمزدهای نجومی شبکه نمایش خانگی آفتی است که باید فکری به حال آن کرد و این موضوعی ضربه‌زننده برای سینما و صنعت تصویر است.