سه‌شنبه 27 اردیبهشت 1401

فرهنگی وب‌گاه مشرق نیوز

فرهنگی وب‌گاه مشرق نیوز

تقیانی‌پور علاوه بر دوربین تسلط خاص کارگردان در موقعیت‌سازی دراماتیک و جغرافیا سازی دارد. محیا دهقانی بازیگر جایگزین سارا رسول‌زاده به مراتب بازی بهتری از خود نشان داد و تبدیل به نقطه قوت سریال شد.

سومین قسمت از مجموعه جاسوسی احیا شده مامور 117 است که ژان ژراردن، ستاره سرشناس سینمای فرانسه در آن در قالب شخصیت دووجهی هوبرت بونیسور دلابت / مامور 117 ظاهر شده است.

شرکت دی‌سی کامیکز و برادران وارنر بعد از خروج افلک از پروژه بتمن، فیلمسازان قدری چون مت راس، ریدلی اسکات، جورج میلر، گاوین اوکانر و دنیس ویلنووه را نامزد جایگزینی او کرده بودند.

فرهاد قائمیان بازیگر سینما و تاتر نوشتاری را درباره پرویز پرستویی منتشر کرد.

روزنامه گاردین در نقد فیلم «آتابای» نوشت: فیلم آتابای نیکی کریمی خوش ساخت است اما داستان آن جان ندارد و قانع کننده نیست.

پرستویی در پرداخت به مسائل و موضع‌گیری‌های رسانه‌ای‌اش قائل به حفظ چهارچوب‌هایی است اتفاقاً همین خصوصیت اوست که باعث پیروزی گفته‌های او درمقابل اعتراض مرد داخل سالن نمایش فیلم می‌شود.

در سال‌های اخیر با توجه به افزایش فعالیت گروه‌های جهادی و مؤسسات خیریه، برخی به دنبال جمع‌آوری وجوه زکات فطره برای کمک‌رسانی به نیازمندان استان‌های مختلف هستند. اما آیا زکات فطره به آنها تعلق می‌گیرد؟

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با تاکید بر تداوم حمایت نظامی این کشور از اوکراین، گفت احتمال دارد به زودی سفارت واشنگتن در کی‌یف بازگشایی شود.

حجت الاسلام علم الهدی گفت: پرداخت زکات فطره حمایت از ضعفا ضمن حفظ کرامت انسانی آنها است. با تداوم مراقبت‌های ماه رمضان می‌توانیم نتایج و حال معنوی به دست آمده را برای خود حفظ کنیم.

قدیمی‌ها چگونه عید فطر را برگزار می‌کردند؟ نمازشان چگونه بود و فطریه‌شان چگونه؟ «جعفر شهری» در کتاب «طهران قدیم» این‌ها را برایمان روایت کرده است و چقدر شیرین؛ چه روزگاری و چه حالی داشته‌اند پدرها و اجدادمان در عید رمضان.

والدین می‌توانند فرزندانشان را در برپایی نماز عیدفطر تشویق کنند، به ویژه آن ها که روزه اولی بودند، به کودکان عیدی و هدیه بدهند و با حس و حال عید دیدنی به دیدار بزرگترها بروند.

یکی از شب‌های برجسته و برتر است و در فضیلت و ثواب عبادت و احیای آن روایات بسیاری وارد شده، از جمله در روایت آمده آن شب کمتر از شب قدر نیست و برای آن چند عمل مستحب نقل شده است.

جلد دوم کتاب «شرح حدیث اربعمائه (اجمالی از خصایص انسان از منظر حضرت امیر (ع))» شرح حدود 70 فراز از فرازهای حدیث شریف چهارصدگانه امیرالمؤمنین (ع) اثر آیت‌الله تحریری است.

ابوالقاسم طالبی درباره شائبه ترور بیولوژیک هنرمندانی همچون زنده‌یاد نادر طالب‌زاده و چالش‌های موجود در زمینه اثبات این ترورها سخن گفت و تاکید کرد نباید در ترور بودن این‌ها تردید کنیم.