یک‌شنبه 16 بهمن 1401

50 هزار میلیارد تومان بودجه برای بخش زیرساختی شهر

خبرگزاری مهر مشاهده در مرجع
50 هزار میلیارد تومان بودجه برای بخش زیرساختی شهر

شهردار تهران از اختصاص 50 هزار میلیارد تومان بودجه برای بخش زیرساختی شهر خبر داد.

شهردار تهران از اختصاص 50 هزار میلیارد تومان بودجه برای بخش زیرساختی شهر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا زاکانی شهردار تهران در همایش یاران شهر با اشاره به وجود فضای مشارکتی در شهرداری تهران گفت: مدیریت مشارکتی اتفاق مهمی بود که طی یک سال و چهار ماه گذشته با تاکید بر آن به دنبال ساخت ظرفیت‌های جدید برای آبادانی شهر تهران بودیم.

وی در ادامه افزود: مسئولیت پذیری نیز یکی دیگر از رویکردهایی است که در مدیریت شهری طی 16 ماه گذشته مورد توجه قرار گرفت. بر همین مبنا لازم بود به عنوان شهروند و مسئولِ خدمتگزار وظیفه و مسئولیت حوزه پیرامونی خود را بپذیریم و در جهت رشد و شکوفایی شهر تهران قدم برداریم.

زاکانی در ادامه افزود: برای حل مشکلات انباشته شده شهری که ریشه در سال‌های گذشته دارد مسئولیت پذیر باشیم و با همراهی یکدیگر باری از روی دوش شهر برداریم. همایش امروز نیز که به همت سازمان بازرسی شهرداری تهران برگزار می‌شود از جلوه‌های مهم وجود مدیریت مشارکتی و مسئولیت پذیری در مجموعه مدیریت شهری پایتخت است.

زاکانی در بخش دیگری از سخنان خود به تصویب برنامه چهارم توسعه شهر تهران در شورای شهر و همچنین ارائه لایحه بودجه 1401 شهرداری نیز اشاره کرد و گفت: جهت‌گیری‌های برنامه چهارم توسعه شهر برای یک تحول اساسی و برش یک ساله آن در بودجه 1402 حکایت از این دارد که آینده بسیار درخشانی پیش روی ما قرار دارد.

وی در پایان افزود: در بودجه سال آینده به میزان رقم بودجه فعلی هزینه برای بخش زیرساختی شهر کنار گذاشته‌ایم و تلاش کرده‌ایم 5 درصد از هزینه‌های اضافی شهر را بکاهیم و آن را صرف عمران و آبادانی پایتخت بکنیم.