شنبه 5 اسفند 1402

وحیدی: داوطلبان تا 25 بهمن امکان جابجایی حوزه انتخابیه خود را دارند

خبرگزاری فارس مشاهده در مرجع
وحیدی: داوطلبان تا 25 بهمن امکان جابجایی حوزه انتخابیه خود را دارند

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، احمد وحیدی وزیر کشور امروز (دوشنبه، 23 بهمن) در حاشیه نشست هم‌اندیشی با استانداران در جمع خبرنگاران گفت: سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و روز 22 بهمن ماه را خدمت ملت شریف ایرات تبریک عرض می‌کنم و از حماسه آفرینی مردم در بیش از 1400 شهر و 35000هزار روستا قدردانی دارم.

وی افزود: جلسه امروز با حضور استانداران و فرمانداران همه شهرستان‌ها برای آخرین ارزیابی‌ها از چگونگی کنترل وضعیت برگزاری انتخاباتی در تراز جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: در انتخابات 11 اسفند 1402، 3.5 میلیون رأی اولی داریم.

وحیدی ادامه داد: آنچه در 22 بهمن رخ داد، بسیاری از رسانه‌های خارجی را متعجب کرد. البته از ملت بزرگ ما این حماسه‌آفرینی‌ها و شگفتی‌سازی‌ها تعجب ندارد.

وی تصریح کرد: با عنایت خدا و تمهیدات اندیشیده‌شده در شورای تأمین استان‌ها و شهرستان‌ها، این راهپیمایی بدون هیچ‌گونه حادثه‌ای برگزار شد.

وزیر کشور افزود: حضور متراکم و پرشمار مردم حتی در ارزیابی‌های محافظه‌کارانه، نشان‌دهنده 20 درصد افزایش مشارکت در راهپیمایی 22 بهمن است. هرچند که در برخی نقاط تا 70 و 80 درصد افزایش هم به ما گزارش شده است.

وحیدی تأکید کرد: امیدواریم که در 11 اسفند هم همین اتفاق رخ دهد و تمام تلاش‌های دشمنان و معاندان تلاش می‌کنند با یأس‌آفرینی، مردم ما را از صندوق‌های رأی دور کنند حتماً ناموفق شوند. به‌ویژه با حضور رأی‌اولی‌ها که 3 و نیم میلیون نفر هستند، انتخابات پرشوری داشته باشیم.

وی با اشاره به آمار تائید صلاحیت نامزدهای انتخابات توسط شورای نگهبان اظهار کرد: با تایید شورای نگهبان حدود 15 هزار نفر در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی رقابت خواهند کرد؛ از این میان، 70 درصد از داوطلبان بین 30 تا 50 سال هستند.

وزیر کشور عنوان کرد: در این دوره از انتخابات هزار و 100 استاد دانشگاه، 200 پزشک، 400 قاضی و حدود 370 نماینده پیشین مجلس به عنوان داوطلب حضور دارند که با این وضعیت حماسه بزرگی را شاهد خواهیم بود.

وی درباره جابجایی حوزه‌های انتخابیه داوطلبان افزود: داوطلبان تا 25 بهمن می‌توانند درخواست خود را برای جابجایی حوزه انتخابیه ثبت کنند و طی 5 روز جواب نهایی را دریافت خواهند کرد.

وحیدی اعلام کرد: احراز هویت به صورت کاملا الکترونیکی خواهد بود. ما بایستی حداقل یک هشتم حوزه‌هایی را که بیش از یک کرسی دارند را به صورت الکترونیکی برگزار می‌کردیم که حدود 34 حوزه را شامل می‌شود که بیش از یک کرسی را دارا هستند که یک هشتم آن 4 حوزه را شامل می‌شود.

وی افزود: علاوه بر احراز هویت کاملاً الکترونیکی، فرآیند رای گیری در چهار حوزه آبادان، رشت، قم و ملایر نیز به صورت الکترونیکی انجام خواهد گرفت.

در حال تکمیل...

شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

وزارت کشور

احمد وحیدی

دهه فجر

انتخابات 22بهمن این خبر توسط افراد زیر ویرایش شده است
وحیدی: داوطلبان تا 25 بهمن امکان جابجایی حوزه انتخابیه خود را دارند 2
وحیدی: داوطلبان تا 25 بهمن امکان جابجایی حوزه انتخابیه خود را دارند 3
وحیدی: داوطلبان تا 25 بهمن امکان جابجایی حوزه انتخابیه خود را دارند 4