شنبه 22 مرداد 1401

وزارت راه و شهرسازی

وزارت راه و شهرسازی

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به ضرورت تثبیت و مستندسازی املاک دولت گفت: تعویض اسناد دفترچه‌ای به حدنگار و صدور سند برای فرودگاه‌های کشور از اولویت‌های سازمان ثبت اسناد و املاک کشور است که این موضوع از همین امروز اجرایی خواهد شد.

خبرگزاری مهر

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: فعلاً حدود 7 هزار هکتار از اراضی مازادی که در اختیار دستگاه هاست را شناسایی کردیم که برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن به وزارت راه و شهرسازی منتقل نکرده اند.

خبرگزاری دانا

وزیر راه و شهرسازی بعد از امضای تفاهمنامه وزارت راه و شهرسازی با سازمان ثبت اسناد و املاک در موضوع قانون حدنگار گفت: مسئله مهم در این تفاهمنامه، موضوع نهضت ملی مسکن است که در قانون جهش تولید مسکن به صراحت تاکید شده است.

خبرگزاری دانا

مدیرعامل بانک مسکن از پرداخت 25 هزار و 527 میلیاردتومان به حساب سازندگان برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن خبر داد.

خبرگزاری مهر

مدیرعامل بانک تخصصی بخش مسکن از پرداخت 25 هزار و 527 میلیارد تومان به حساب سازندگان برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن خبر داد.

خبرگزاری تسنیم

رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی بار دیگر با بیان اینکه "برخی دستگاه‌ها با استناد به قوانین دیگری از اجرای تعهد قانونی واگذاری زمین استنکاف می‌کنند"، گفت: ساخت 1.4 میلیون مسکن جدید در دست بررسی است.

خبرگزاری مهر

بر اساس تفاهمنامه ای که میان سازمان ثبت اسناد و وزارت راه و شهرسازی به امضا رسید، اراضی در اختیار دستگاه های دولتی که به نهضت ملی مسکن داده نشود، به نام وزارت راه سند می خورد.

خبرگزاری خبرنگاران جوان

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: صدور سند برای تمام فرودگاه‌های کشور را در دستور کار قرار می‌دهیم.

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - مدیرعامل بانک مسکن از پرداخت 25 هزار و 527 میلیاردتومان به حساب سازندگان برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن خبر داد.

خبرگزاری مهر

در یک سالی که از فعالیت دولت سیزدهم می گذرد، وزارت راه و شهرسازی توانسته 2279 کیلومتر انواع راه از جمله 129 کیلومتر آزادراه و 551 کیلومتر بزرگراه احداث کند.

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - وزیر راه و شهرسازی بعد از امضای تفاهمنامه وزارت راه و شهرسازی با سازمان ثبت اسناد و املاک در موضوع قانون حدنگار گفت: مسئله مهم در این تفاهمنامه، موضوع نهضت ملی مسکن است که در قانون جهش تولید مسکن به صراحت تاکید شده است.

وب‌گاه خبر آنلاین

گسترش نیوز نوشت: محمودزاده گفت: امیدواریم با تامین مالی و مساعدت سیستم بانکی در 6 ماهه دوم سال شاهد رونق بیشتری در زمینه ساخت 4 میلیون مسکن باشیم.

خبرگزاری مهر

اگرچه وزارت راه و شهرسازی همچنان بر ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن با متری 4.5 میلیون تومان اصرار دارد اما بعضا زمزمه هایی مبنی بر احتمال افزایش رقم قراردادها به گوش می رسد.

وب‌گاه عرشه آنلاین

قانون حمایت از مستاجران وارد فاز جدیدی شده است.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

بانک مرکزی به تازگی اعلام کرده است که در یک ماه و نیم گذشته وام ودیعه مسکن به 22هزار مستاجر پرداخت شده است که این میزان کمتر از میانگین حداقلی تعداد مستاجرهایی است که در این بازار نیازمند حمایت دولت برای تامین اجاره بها هستند. هم اکنون و مطابق با آمارهای رسمی موجود درخصوص شرایط بازار اجاره مسکن، در هر فصل به‌طور متوسط بیش از نیم میلیون مستاجر در کشور در این بازار جابه جا می شوند.