سه‌شنبه 25 مرداد 1401

ایالات متحده آمریکا

ایالات متحده آمریکا

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - «رویای نیمه سوم» تولید جدید شبکه مستند به کارگردانی داود کاظمی روایتی متفاوت از یک رویای واهی است که 26 تا 28 مرداد به مناسبت سالگرد کودتای 28 مرداد 1332 پخش می‌شود.

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی در واکنش به بیانیه میرحسین موسوی تاکید کرد: قوه قضاییه و شورای عالی امنیت ملی در ظلم و اهانت صورت گرفته به آرمان انقلاب، مدافعان حرم، سردار سرافراز شهید همدانی، کمترین کوتاهی در اعمال قانون را از اشخاص و حامیان جریانی آنان اغماض نکنند.

وب‌گاه دنیای اقتصاد

روبینی گفت هر زمان در ایالات متحده آمریکا تورم بالای 5 درصد و نرخ بیکاری زیر 5 درصد بوده، سیاست‌های انقباضی فدرال رزرو منجر به فرود سخت شده است. بنابر این تصور من یک رکود دردناک است.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

نوریل روبینی اقتصاددان معروف ایرانی الاصل در مصاحبه با تلویزیون بلومبرگ گفت: با توجه به تهاجمی ترین سیاست‌های فدرال رزرو در دهه‌های اخیر، برای آینده اقتصادی آمریکا دو گزینه وجود دارد: فرود سخت اقتصادی یا تورم در سطحی دائما بالا.

وب‌گاه 55 آنلاین

دونالد ترامپ، نیروهای اف‌بی‌آی را به "سرقت" گذرنامه‌هایش در جریان یورش به عمارت مارالاگو متهم کرده است.

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - رسانه‌های خارجی فارسی‌زبان در آستانه توافق در مذاکرات رفع تحریم‌ها، هم‌سو با مقام‌های آمریکایی و محافظه‌کاران این کشور، موج تازه ایران‌هراسانه‌ای را علیه کشورمان پیش می‌برند؛ موجی که بر بیانیه وزارت دادگستری آمریکا و ادعای تلاش ایران برای ترور مقام‌های پیشین ولت آمریکا استوار است.

خبرگزاری دانشجو

محمد پورحمید؛ استاد دانشگاه و کارشناس حوزه آب در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری دانشجو، با اشاره به نزدیک بودن افتتاح طرح آبرسانی غدیر گفت: مرور آرمان‌های توسعه پایدار کشور‌ها در سازمان ملل متحد بیانگر آن است که دسترسی جهان شمول و برابر به آب آشامیدنی سالم و مقرون به صرفه برای همه تا سال 2030 یکی از مهمترین بند‌های آرمان‌نامه است. این استاد دانشگاه با اشاره به لزوم توسعه کمی و کیفی...

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه دولت قبل در حوزه پالایشگاه‌های فراسرزمینی عملکرد خوبی نداشت، گفت: سهامداری ایران در پالایشگاه‌های فراسرزمینی علاوه بر صادرات خدمات فنی و مهندسی، امکان فروش تضمینی و بیشتر نفت و خنثی‌سازی تحریم‌ها فراهم می‌کند.

خبرگزاری تسنیم

یک کارشناس آثار هنری با اشاره به جولان حشرات موذی در یکی از آثار موجود در موزه هنرهای معاصر تهران، علت ایجاد آن را مربوط به دوره سکوت و مرمت و بازسازی موزه و ورود ابزارآلات تأسیسات و جابه‌جایی آثار موزه دانست.

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: مصوب شده از اول شهریور تا آخر آبان (پایان جام جهانی فوتبال 2022) چهار گروه کالایی صادراتی به قطر که یکی از آنها خشکبار است، فقط 70 درصد تعهد ارزی داشته باشند و مدت بازگشت ارز نیز 6 ماه باشد.

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی گفت: تکیه بر توان داخلی یکی از راه‌های مقابله با تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ملت ایران است و افزایش سانتریفیوژها در صنعت هسته‌ای نشان داد که توان دانشمندان ایرانی در حوزه های مختلف با تکنولوژی روز دنیا هماهنگ است.

خبرگزاری مهر

ایران با ایجاد زیر ساخت‌های علمی کشور توانست علاوه بر طراحی و ساخت ماهواره به سمت پرتاب آنها نیز پیش برود که این امر با توسعه پایگاه‌های فضایی محقق شد.

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - نماینده مردم تهران در مجلس ضمن قدردانی از تلاش دولت در خنثی‌سازی تحریم‌ها از طریق دیپلماسی اقتصادی، گفت: ملاک مجلس در مواجهه با گزارش دولت و مذاکرات هسته‌ای لغو کامل تحریم‌ها و انتفاع اقتصادی مردم ایران است.

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - تحلیلگر مسائل بین‌الملل گفت: ایران همواره در طول مذاکرات هرجا که توقفی حاصل شده و طرف غربی مانعی را پدید آورده ابتکار عمل‌های جدیدی را ارائه کرده است اینبار هم در مقابل این ابتکار عمل اروپایی که در حقیقت تعامل روی ابتکار عمل دوحه ما است، پیشنهادهایی را برای پیشرفت کار به اروپایی‌ها داده است.