اجتماعی خبرگزاری ایرنا

اجتماعی خبرگزاری ایرنا

خطیب‌زاده: موضوعی به نام توافق اولیه در مذاکرات وین وجود ندارد

تهران - ایرنا - سخنگوی وزارت امور خارجه با تاکید بر اینکه موضوعی به نام توافق اولیه در مذاکرات هسته ای وجود ندارد، گفت: درصد قابل توجهی از مسائل باقیمانده در کارگروه‌های سه گانه تکمیل شده و درصدی هم به تصمیمات سیاسی نیاز دارد.

اهل خرد چه کسی را بزرگ می‌خوانند؟

شیراز - ایرنا - به این سخنان توجه کنید: فلانی سواد ندارد اما شعور بالایی دارد؛ برعکس چنین شخصی فلانی سواد دارد اما درک و فهم ندارد.

امتحانات دانش‌آموزان پایه‌های 9 و 12 بروجرد به صورت حضوری آغاز شد

بروجرد - ایرنا - مدیر آموزش و پرورش بروجرد گفت: امتحانات پایان سال تحصیلی 1400 - 1399 دانش‌آموزان پایه‌های نهم و دوازدهم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به صورت حضوری در 21 حوزه امتحانی آغاز شد.

نمازی: رقابت انتخابات ریاست‌جمهوری احتمالا میان لاریجانی و رییسی است

تهران - ایرنا - عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی ایران گفت: اگر رقابت انتخابات ریاست‌جمهوری به دوقطبی رییسی و لاریجانی کشیده شود احتمال دارد لاریجانی رییس‌جمهوری شود اگر چه در نهایت هر دو اصولگرا هستند.

امسال پنج هزار میلیارد ریال به مدیریت بحران کشور اختصاص یافت

شهرکرد - ایرنا - معاون وزیر کشور و رییس سازمان مدیریت بحران با اشاره ماموریت‌های این ستاد گفت: در سال‌جاری پنج هزار میلیارد ریال از محل ماده 10 و 12 به مدیریت بحران کشور اختصاص یافت.

اتمر: موضوع فلسطین از مهمترین بحران های جهان است

کابل - ایرنا - وزیر امور خارجه افغانستان با محکوم کردن حملات رژیم صهیونیستی به غزه، آن را از پرچالش ترین بحران های جهان دانست که کشورهای اسلامی با آن مواجه هستند.

ناشران کشوری 400 جلد کتاب به کتابخانه‌های عمومی خمین اهدا کردند

خمین - ایرنا - سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی خمین گفت: 2 انتشارات کشور، 400 جلد کتاب امسال به کتابخانه عمومی این شهرستان اهدا کردند.

رنسانس مدرسه‌سازی در تهران؛ تخریب و بازسازی 1742 کلاس درس در استان

تهران - ایرنا - استان تهران از لحاظ سرانه فضای آموزشی پس از سیستان و بلوچستان، محرومترین استان کشور است، با این وجود دولت در هشت سال گذشته یکهزار و 743 باب کلاس درس فرسوده را در این استان تخریب و بازسازی و 318 باب کلاس درس را مقاوم‌سازی کرده است.

درآمدزایی گمرک استان سمنان سال گذشته 379 میلیارد ریال بود

سمنان - ایرنا - مدیرکل گمرک استان سمنان گفت: درآمد گمرک استان با احتساب ضمانت‌نامه‌ها به 379 میلیارد و 953 میلیون ریال در سال 99 رسید.

کشف علت بروز عارضه نادر لخته شدن خون پس از تزریق واکسن آسترازنکا

تهران - ایرنا - یک محقق آلمانی ادعا می کند یک ماده شیمیایی در واکسن کرونای «آسترازنکا» می تواند یک واکنش زنجیره ای ایمنی ایجاد کند که به بروز عارضه جانبی نادر لخته خونی منجر می شود.

انتصاب رئیس جدید مرکز روانپزشکی رازی

تهران - ایرنا - دکتر امید رضائی برای دومین بار به ریاست مرکز روانپزشکی رازی (امین آباد) منصوب شد.

زلزله 5.5 ریشتری در سنخواست خراسان شمالی3 مصدوم برجای گذاشت

تهران - ایرنا - رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اعلام کرد: در زلزله 5.5 ریشتری در سنخواست خراسان شمالی3 نفر مصدوم شدند و 11 تیم عملیاتی و یک بالگرد هلال‌احمر در حال ارزیابی و امدادرسانی است.

آغاز مبارزه هوایی با پروانه‌های دم قهوه‌ای در طارم سفلی

قزوین - ایرنا - پروانه دم قهوه‌ای یکی از آفت‌های مهم جنگلی، به خصوص برای درختان بلوط محسوب می‌شود که متاسفانه سالانه خسارت‌های قابل توجهی نیز به جنگل‌های غربی کشور وارد می‌کند.

هواشناسی وزش باد شدید برای البرز پیش بینی کرد

کرج - ایرنا - مدیرکل هواشناسی البرز نسبت به وزش باد شدید و گردوخاک طی 2 روز آینده در استان هشدار داد و از دستگاه های اجرایی و مردم خواست اقدامات پیشگیرانه اتخاذ کنند.

یک میلیون و 452 هزار دوز واکسن کرونا به ایران رسید

تهران - ایرنا - براساس اعلام سازمان بهداشت جهانی در تهران، ایران دومین محموله واکسن کووید -19 خریداری‌شده از طریق سازوکار کوواکس را دریافت کرد.

تخت‌روانچی: دفاع در برابر ظلم و تجاوز حق مسلم فلسطینی‌ها است

نیویورک - ایرنا - نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد، دفاع در برابر ظلم و تجاوز را حق مسلم فلسطینی‌ها دانست و گفت سکوت مرگبار و انفعال مطلق و توجیه‌ناپذیرشورای امنیت، رژیم اسرائیل را به طور جدی جسور کرده است تا با وحشیگری تمام‌تر، جنایات بیشتری مرتکب شود.