اجتماعی خبرگزاری ایرنا

اجتماعی خبرگزاری ایرنا

کاهش قیمت گوجه‌فرنگی و پیاز با ورود محصولات جنوب کشور

تهران - ایرنا - مدیرکل دفتر محصولات علوفه‌ای و جالیزی معاونت زراعت وزارت جهاد کشاورزی گفت: هرساله با تغییر فصل و ورود به پاییز، با کاهش عرضه محصولات تابستانی و افزایش قیمت‌ها روبه‌رو می‌شویم که به‌زودی با ورود محصولات استان‌های جنوبی، قیمت گوجه‌فرنگی، پیاز و سیب‌زمینی کاهش می‌یابد.

عملیات اجرایی 14 نیروگاه خورشیدی در بقاع متبرکه استان مرکزی کلید خورد

اراک - ایرنا - مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی گفت: عملیات اجرایی 14 نیروگاه خورشیدی در حاشیه بقاع متبرکه و موقوفات این استان امسال با هدف تامین منابع انرژی مورد نیاز این اماکن کلید خورد.

سرمربی پیشین تیم ملی والیبال لهستان کرونا گرفت

تهران - ایرنا - سرمربی پیشین تیم‌های ملی والیبال لهستان و کانادا به ویروس کرونا مبتلا شد.

رجیستر تلفن‌همراه در مبادی ورودی، تاثیری بر بازار نداشته است

تهران - ایرنا - رییس کمیسیون ساماندهی و تنظیم بازار انجمن واردکنندگان تلفن‌همراه گفت: طرح رجیستر کردن گوشی مسافری در مبادی ورودی و حضوری، شیوه درستی به شمار می‌رود که تاثیر بدی بر بازار تلفن همراه نداشته است.

عربستان از باخت ترامپ شدیدا هراس دارد

تهران - ایرنا - روزنامه آرمان ملی در گفت وگو با حسن هانی‌زاده کارشناس مسایل سیاسی آورد: این تحلیل در بین مقامات سعودی نیز وجود دارد که احتمالا در انتخابات ریاست‌جمهوری پیش رو در آمریکا ترامپ با شکست روبه‌رو شود و بایدن رغیب دموکرات وی پیروز انتخابات شود. این موضوع سیاست انتظار را در ریاض به وجود آورده و همچنین باعث شده که عربستان در برخی از سیاست‌های خود بازنگری کند.

واکاوی سناریوهای محتمل پساانتخابات آمریکا؛ بایدن یا ترامپ

تهران - ایرنا - شرکت کنندگان در میزگرد تخصصی ایرنا در ارتباط سناریوهای احتمالی در فضای پس از انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا به بررسی مسائلی مانند سناریوهای انتخابات، نگرش و دیدگاه دو طیف دموکرات و جمهوریخواه به ایران، امکان‌سنجی بازبینی سیاست های جهانی آمریکا پرداختند. از دیدگاه این تحلیلگران کم و کیف روابط واشنگتن با جهان و ایران پس از انتخابات سوم نوامبر در سناریوهای محتمل شاهد...

خط قرمز کرونا بر پاییز دلیجان

خمین - ایرنا - پاییز رنگارنگ ایام رویایی، خاطره انگیز و زیبا در زندگی مردم است اما، امسال شهرستان دلیجان با شیوع کرونا حال و هوای لذت از این فصل را ندارد و به عنوان سی و هفتمین شهر کرونایی کشور آژیر قرمز و شرایط بحرانی سلامت در آن به صدا درآمده است.

در مکتبخانه‌ها چه می‌گذشت؟

تهران - ایرنا - اگر به این نکته توجه کنیم که آنچه دیروز در مکتب‌ها آموزش می‌داده‌اند، امروز دارند در دانشکده‌های ادبیات تدریس می‌کنند، قدر و ارج علمی مکتب‌ها و مکتب‌خانه‌ها را بهتر درخواهیم یافت.

ایرنا - تهران - فینال مسابقات پرش با اسب قهرمانی بزرگسالان ایران روز جمعه در مجموعه سوار کاری نوروز آباد برگزار شد.

رسول‌پناه از سرپرستی باشگاه پرسپولیس استعفا کرد

تهران - ایرنا - سرپرست و رییس هیات مدیره باشگاه از سمت خود در این باشگاه استعفا کرد.

مراسم عروسی در سقز بخاطر شرایط حاد کرونا تعطیل شد

سنندج - ایرنا - مراسم عروسی غیر قانونی در شرایط حاد کرونایی در یکی از خانه باغ‌های مسیر روستای خیدر - هیجانان در اطراف سقز که عصر جمعه در حال برگزاری بود که با حضور فرماندار ویژه و. مسوولان این مراسم تعطیل و داماد نیز بازداشت شد.

40 تن گوشت مرغ در زنجان توزیع می‌شود

زنجان ایرنا - استاندار زنجان گفت: طبق تدابیر اتخاذ شده 40 تن گوشت مرغ در این استان توزیع می‌شود که در این خصوص باید سهمیه‌ای برای هر شهرستان تخصیص یابد و فرمانداران نیز موظف به نظارت بر نحوه توزیع آن هستند تا مشکلی به وجود نیاید.

سفیر ایران و مدیر مسوول روزنامه پلیتیکا صربستان بر همکاری رسانه‌ای توافق کردند

بلگراد - ایرنا - سردبیر و مدیر مسوول روزنامه پرتیراژ " پلتیکا " چاپ بلگراد با سفیر ایران در صربستان دیدار کرد و دو طرف در مورد راه های دسترسی مستقیم بخش خارجی این روزنامه به منابع اطلاع‌رسانی معتبر و قابل اعتماد در تهران توافق کردند.

مبارزه با سنبل آبی و متصرفان اراضی تالابی در صومعه سرا باجدیت دنبال می شود

رشت _ ایرنا _رئیس اداره حفاظت محیط زیست صومعه سرا گفت: گیاه مهاجم سنبل آبی و طمع متصرفان اراضی تالابی از معضلاتی است که مبارزه با آن در دستور کار محیط زیست صومعه سرا قرار دارد.

سفارت آمریکا در ترکیه نسبت به حملات تروریستی هشدار داد

تهران - ایرنا - تارنمای خبری آمریکایی «هیل» (TheHill) در خبری فوری گزارش داد: سفارت آمریکا در ترکیه نسبت به تهدیدهای بالقوه تروریستی و ربودن اتباع آمریکایی در استانبول هشدار داد.

ترغیب زنان به حضور در نیروی انتظامی

کیش - ایرنا - فرمانده انتظامی ویژه و پایگاه دریابانی کیش با اشاره به تعامل سازنده با اداره امور زنان، بر ترغیب زنان به حضور در نیروی انتظامی، به عنوان کادر و پلیس های افتخاری تاکید کرد.