جمعه 28 مرداد 1401

اقتصادی خبرگزاری ایرنا

اقتصادی خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - هر دلار امروز (پنجشنبه، 27 مردادماه) در صرافی‌های بانکی با 9 تومان کاهش نسبت به روز گذشته، با قیمت 28 هزار و 53 تومان به فروش رسید.

قصرشیرین - ایرنا - معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی گمرک ایران با بیان اینکه تسهیل روابط اصلی‌ترین هدف ما با کشور عراق است، گفت: برای تقویت، توسعه و ارتقای سطح روابط تجاری با عراق در مرز رسمی پرویزخان و دیگر مرزهای غربی کشور آمادگی داریم.

همدان - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان با تاکید بر اینکه همکاری مردم با مسوولین در مدیریت مصرف برای رفع مشکل کم آبی بسیار راهگشاست، گفت: مسوولان نیز باید هر چه سریع‌تر در خصوص وارد مدار کردن چاه‌های آب اطراف شهر همدان اقدام کنند.

تهران - ایرنا - قیمت سکه طرح جدید امروز (پنجشنبه، 27 مردادماه) با 50 هزار تومان افزایش نسبت به‌روز گذشته، 13 میلیون و 650 هزار تومان معامله شد.

تهران - ایرنا - سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: بر اساس توافق صورت‌گرفته میان سازمان هواپیمایی کشوری و وزارت ورزش و جوانان ورزش‌های هوایی ساماندهی و گسترش می‌یابد.

اردبیل - ایرنا - نایب رئیس مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم اردبیل نیر نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی از پیشرفت 90 درصدی راه آهن اردبیل - میانه خبر داد و گفت: تکمیل این پروژه نیازمند دو هزار میلیارد تومان اعتبار است.

تهران - ایرنا - بانک مرکزی امروز (پنجشنبه) در واکنش به گزارش‌های برخی رسانه‌ها درباره محرمانه شدن اسامی بدهکاران بانکی کمتر از 100 میلیارد تومان، توضیحاتی ارائه کرد.

تهران - ایرنا - افزایش بیش از 4 هزار مگاواتی ظرفیت نیروگاهی کشور از شهریورماه پارسال تاکنون یکی از مهم‌ترین گام‌های وزارت نیرو است که در دولت سیزدهم محقق شده تا تجربه تلخ خاموشی‌ها را از ذهن مردم دور سازد.

همدان - ایرنا - استاندار همدان با اشاره به فعالیت 301 معدن دارای مجوز با 26 ماده معدنی شناخته شده در سطح استان، گفت: معادنی که در زمینه محیط زیستی، پوشش جانوری و گیاهی دارای مشکل و آسیب زا هستند باید شناسایی و تعیین تکلیف شده و مجوز فعالیت آنها در راستای حفاظت از محیط زیست باطل شود.

تهران - ایرنا - کارشناس سازمان هواشناسی با هشدار نسبت به سیلابی شدن مسیل‌ها و آب‌گرفتگی معابر در آذربایجان غربی و سیستان و بلوچستان گفت: شاهد کاهش دما در تهران و بیشتر مناطق کشور خواهیم بود.

تهران - ایرنا - کارشناس مرکز مدیریت راه‌های کشور گفت: هم اینک ترافیک سنگین در محور شهریار - تهران، کرج - چالوس و آزادراه قزوین - کرج وجود دارد.

تهران - ایرنا - معاون صنایع حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: همه شرکای خارجی خودروسازی که در گذشته در کشورمان حضور داشته‌اند، برای حضور مجدد در بازار ایران درخواست‌هایی داشته و حتی برخی از آنها راهبرد کلی چند ساله نیز ارائه کرده‌اند.

تهران - ایرنا - مرکز مدیریت راه‌های کشور اعلام کرد: بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی از 2 هزار و 463 تردد شمار فعال در محورهای برون‌شهری، در شبانه‌روز گذشته تردد در این محورها نسبت به‌روز قبل 5.8 درصد افزایش داشته است.

تهران - ایرنا - رئیس پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور گفت: تعرض به حریم و بستر رودخانه مهمترین عامل وقوع سیل روز پنجم مردادماه در امام زاده داوود بود.

قصرشیرین - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه گفت: 591 هزار و 992 تن کالا از پایانه مرز رسمی پرویزخان در چهار ماه سپری شده از سال جاری ترانزیت ورودی و خروجی داشته است.

تهران - ایرنا - مدیرکل روابط عمومی هواپیمایی هما گفت: زوار سیدالشهدا از تاریخ 20 تا 31 شهریور می‌توانند بلیت هواپیما برای شهر نجف را با نرخ مصوب 6 میلیون تومانی خریداری کنند و قبل و بعد از این تاریخ نرخ پروازها به شیوه قبل است.