چهارشنبه 26 مرداد 1401

اقتصادی خبرگزاری ایرنا

اقتصادی خبرگزاری ایرنا

تیم‌ملی والیبال ب ایران با شکست تیم کامرون، موفق به کسب عنوان قهرمانی بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی شد.

تهران - ایرنا - مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران گفت: با تامین مالی پروژه ان. جی. ال خارگ و بهره‌برداری از طرح، از سوزاندن روزانه بیش از 300‌میلیون فوت مکعب گازهای میادین خارگ و بهرگان جلوگیری می‌شود.

بیرجند - ایرنا - مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت: در گذشته طرح‌های حمایتی مسکن در حاشیه شهرها اجرا می‌شد و اولین بار در مرکز استان طرح نهضت ملی مسکن در بهترین و مرغوب‌ترین اراضی در حال اجراست.

بوشهر - ایرنا - مدیرپالایشگاه دوم مجتمع گازی پارس جنوبی گفت: با بهره‌برداری کامل واحد مرکاپتان زدایی این پالایشگاه، تا پایان سال جاری بهبود درکیفیت و فرآورش حداکثری روزانه 80 هزار بشکه میعانات گازی در این منطقه محقق می شود.

تهران - ایرنا - یک کارشناس صنعت خودرو گفت: خودروسازی یک فرآیند پیچیده است و صرف داشتن زمین و آوردن سرمایه، صحبت از آوردن پلتفرم جدید و غیره نمی‌تواند دلیلی برای خودروساز شدن باشد و پیش از هر چیز باید اهلیت سرمایه‌گذار مشخص شود.

تهران - ایرنا - وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: دولت سیزدهم برای اصلاح مشکل تامین مالی تولیدی‌ها چند اقدام اساسی را در دستور کار دارد که از جمله آنها تامین مالی زنجیره‌ای است.

ساری - ایرنا - سوزاندن کاه و کلش کشتزارها در مازندران امسال تا حدی کاهش یافته است که در بعضی مناطق حتی یک مورد هم مشاهده یا گزارش نشده است؛ وضعیتی که کارشناسان آن را نتیجه ارزشمند شدن این پسماندها از یک سو و به ثمرنشستن اقدامات انجام شده در سال های گذشته از دیگر سو می‌دانند.

بیرجند - ایرنا - یکی از نتایج سفر رئیس جمهور به خراسان جنوبی تصویب 650 میلیارد تومان برای تکمیل راه‌های روستایی و اصلاح نقاط حادثه‌خیز استان بوده که با تخصیص بخشی از این اعتبارات تاکنون بهسازی 22 کیلومتر راه روستایی و رفع 2 نقطه حادثه‌خیز انجام شده است.

تهران - ایرنا - عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه دولت قبل در حوزه پالایشگاه‌های فراسرزمینی عملکرد خوبی نداشت، گفت: سهامداری ایران در پالایشگاه‌های فراسرزمینی علاوه بر صادرات خدمات فنی و مهندسی، امکان فروش تضمینی و بیشتر نفت و خنثی‌سازی تحریم‌ها فراهم می‌کند.

تهران - ایرنا - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ گفت: با توجه به تداوم گرما و ضرورت همراهی مشترکان برق، امروز (دوشنبه) برق 16 اداره پایتخت به علت بی‌توجهی به اخطارهای لزوم کاهش مصرف برق قطع شد.

تهران - ایرنا - نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی گفت: به زودی شهرکرد صاحب یک تصفیه خانه بزرگ و مجهز خواهد شد.

تهران - ایرنا - رئیس جمهور از رصدخانه کشاورزی ایران بازدید کرد.

شیراز - ایرنا - مدیرکل دفتر هماهنگی استان‌ها در گمرک جمهوری اسلامی ایران گفت: رویکرد گمرک در دولت سیزدهم بر مبنای گمرک شفاف، کارآمد و فساد ستیز است.

تهران - ایرنا - تفاهم نامه چهارجانبه توسعه فناوری های هوشمندسازی در بخش معدن و صنایع معدنی امروز با حضور چهار نهاد دولتی امضا شد.

تهران - ایرنا - «خشکسالی 60 درصد اروپا را تهدید می‌کند.» این را رصدخانه خشکسالی اروپا اعلام کرده. در مورد وضعیتی اضطراری که به دلیل تغییرات آب‌وهوایی ایجاد شده است. به گفته رئیس تجزیه و تحلیل انرژی اروپا، ذخیره آب در فرانسه و اسپانیا به کمترین میزان خود در دو دهه گذشته رسیده است.

تهران - ایرنا - شرکت هواپیمایی قشم در واکنش به اعتراض مسافران نسبت به تاخیر پروازهای این شرکت، در اطلاعیه‌ای توضیحاتی ارائه کرد.