شنبه 29 اردیبهشت 1403

فرهنگی وب‌گاه تابناک

فرهنگی وب‌گاه تابناک

بزرگمرد لشکر 25 کربلا، همان فرماندهی که هرگز ادعای بزرگی نمی کرد اما توسط رزمندگان و فرماندهان اصلی دفاع مقدس، بزرگ دیده می شد، بر مدار عشق حرکت می کرد و هرگز عقب تر از نیروهای عملیاتی اش قرار نگرفت و پیشاپیش همه، سپر بلای رزمندگانش می شد

بهاره رهنما که به کالیفرنیای آمریکا رفته، با انتشار یک استوری کشف حجاب کرد. مشخص نیست بهاره رهنما قرار است به ایران بازگردد یا این مهاجرت قطعی است. تابناک موهای بهاره رهنما را به واسطه مسائل قانونی محو کرده است.

تصویری از اقتدای شماری از فرماندهان دفاع مقدس از جمله شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید زاهدی به محسن رضایی در فضای مجازی مورد توجه قرار گرفته است. این ویدیو را می‌بینید.

نظرسنجی روزنامه جام جم ارگان رسمی مطبوعاتی صدا و سیما نشان می دهد برنامه برمودا با اجرای کامران نجف زاده و تهیه کنندگی محسن نجفی سولاری؛ با فاصله قابل تاملی در صدر جدول پر بیننده ترین های تلویزیون نشسته است.

او در خاطرات خود گفته بود: «پس از 37 سال از ساخت فیلم «بی‌پناه» ساخته پدرم علیرضا داودنژاد با خانم فرجامی دوباره همبازی شدم و این همکاری مرا برد به پنج سالگی‌ام. یادم می‌آید روزهایی که با فریماه فرجامی همبازی بودم روزهای خاصی بود، چون ایشان به شدت مورد علاقه مردم بودند و حضورشان باعث ازدحام جمعیت می‌شد.

چه نیکوست در این روزها دست در جیب کنیم و به قدر توان، بخشنده باشیم و سنت عیدی دادن را با «الاکرام بالتمام» به حسن خلق دیگران همراه کنیم. البته نباید بخشندگی را به عیدی دادن محدود کنیم و البته در این عصر دیجیتال، عیدی دادن نیز می‌تواند از راه دور و از طریق دیجیتال انجام شود.

نوروز 1403 فرا رسیده و امروز چهارشنبه نخستین روز سال جدید خواهد بود. همزمان با سال نو، به روال هر سال بسته نوروزی «تابناک» متشکل از ویدیو‌هایی متناسب با حال و هوای این ایام تقدیم مخاطب محترم و پیگیر «تابناک» می‌شود.

رسول خدا فرمود، خدای تعالی فرموده است: «روزه برای من است و من پاداش آن را می‌دهم.» امام صادق علیه السلام فرموده‌اند: «هر کس که در روز بسیار گرم برای خدا روزه بگیرد و تشنه شود، خداوند هزار فرشته را می‌گمارد تا دست به چهره او بکشند و او را بشارت دهند تا هنگامی که افطار کند‌.»

رمضان ماه اخلاص و تقواست. رمضان ماه ایثار، صبر و مقاومت است. رمضان ماه روزه، مبارزه و جهاد با نفس است. رمضان ماه تقرب، پرورش ایمان، عبادت و عمل است. رمضان ماه بررسی اعمال و تقدیر برنامه هر سال است. امام محمد باقر علیه السلام: «لکل شیء ربیع و ربیع القرآن شهر رمضان؛ هر چیز بهاری دارد و بهار قرآن ماه رمضان است.»

پنجمین غروب رمضان 1444 هجری قمری فرا رسید تا پس از یک روز تلاش در این روز‌های پرحرارت، بار دیگر میهمان ضیافت الهی باشیم؛ ضیافتی که همچنان فرصت پیوستن به آن فراهم است و سفره لطف پروردگار همچنان برای مؤمنین گشوده است تا در ماهی که بیش از هزار ماه فضائل دارد، همه از خان او بهره‌ای ابدی ببرند.

حضرت علی (ع) از پیامبر خاتم (ص) نقل می‌فرماید: «هیچ مؤمنی نیست که ماه رمضان را به حساب خدا، روزه بگیرد، مگر آنکه خدای تبارک و تعالی، هفت خصلت را برای او لازم گرداند، هر چه حرام در پیکرش باشد، محو و ذوب گرداند. به رحمت خدای عزوجل نزدیک می‌شود. با روزه خویش خطای پدرش حضرت آدم را می‌پوشاند. خداوند لحظات جان دادن را برای او آسان کند. از گرسنگی و تشنگی روز قیامت در امان است...»

بسته ویدیویی «تابناک» مجموعه‌ای از ویدیوها پیرامون رویدادهای سیاسی عمدتاً متکی بر گزارش‌ها و تحلیل‌ها و ویدیوهایی درباره دیگر موضوعات فرهنگی، اقتصادی و... است که تماشایش را از دست داده‌اید؛ نگاهی دوباره و متفاوت به آنچه در این بستر می‌توان فرا گرفت.

این اقدام قطعاً زمینه ساز شکل دادن به موج تازه‌ای از حواشی است که سال‌ها با تبعاتش مواجه خواهیم بود؛ از موج تازه اشخاصی که از این طریق بابت بلند کردن کپسول اکسیژن و تریلی به عنوان «قهرمان» به نسل جوان معرفی می‌شوند، تا خبر آدم‌کشی یا قتل همین قهرمانان. اگر قرار است برای صداوسیما مخاطب جذب شود، چرا متولیان رسانه ملی تصمیم نمی‌گیرند صحنه‌های چاقوکشی و زد و خوردهای مرسوم این مسابقات را...

در نود و ششمین دوره جوایز سینمایی اسکار، مطابق با پیش بینی‌ها، «اوپنهایمر» ساخته کریستوفر نولان جوایز اصلی از جمله بهترین فیلم و کارگردانی را برد و در مجموع با هفت جایزه اسکار برنده مقتدر این دوره از جوایز آکادمی شد. «قاتلان ماه کامل» به کارگردانی «مارتین اسکورسیزی» موفق به کسب هیچ جایزه ای نشد و «باربی» تنها یک جایزه بهترین ترانه را دریافت کرد.

بسته ویدیویی «تابناک» مجموعه‌ای از ویدیوها پیرامون رویدادهای سیاسی عمدتاً متکی بر گزارش‌ها و تحلیل‌ها و ویدیویی‌هایی درباره دیگر موضوعات فرهنگی، اقتصادی و... است که تماشایش را از دست داده‌اید؛ نگاهی دوباره و متفاوت به آنچه در این بستر می‌توان فرا گرفت.

بسته ویدیویی «تابناک» مجموعه‌ای از ویدیو‌ها پیرامون رویداد‌های سیاسی عمدتاً متکی بر گزارش‌ها و تحلیل‌ها و ویدیویی‌هایی درباره دیگر موضوعات فرهنگی، اقتصادی و... است که تماشایش را از دست داده‌اید؛ نگاهی دوباره و متفاوت به آنچه در این بستر می‌توان فرا گرفت.