سه‌شنبه 2 مرداد 1403

تولید خودرو

تولید خودرو

وب‌گاه دنیای اقتصاد

وزیر صمت از دلیل افت تیراژ تولید شرکت های خودروساز پرده برداشت. عباس علی آبادی در جدیدترین اظهارنظر خودرویی خود دلیل کاهش تولید خودرو در سه ماه اول 1403 را چالش ارزی خودروسازان عنوان کرد.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

اقتصادنیوز: علت کاهش تولید خودرو در بهار مشخص شد.

وب‌گاه عرشه آنلاین

در مهرماه پارسال، خودروسازان توانستند با ابزار «محصولات جدید ارتقایافته» اصلاح قیمتی نسبی را برای برخی محصولاتشان لحاظ کنند، اما مسیر رسمی افزایش قیمت کارخانه‌ای خودرو از اوایل اردیبهشت پارسال به بعد مسدود شده است در مهرماه پارسال، خودروسازان توانستند با ابزار «محصولات جدید ارتقایافته» اصلاح قیمتی نسبی را برای برخی محصولاتشان لحاظ کنند، اما مسیر رسمی افزایش قیمت کارخانه‌ای خودرو از...

وب‌گاه تابناک

تعارض منافع سهام‌دار در دو میدان قطعه‌سازی و تولید خودرو، منجر به اقداماتی خواهد شد که شائبه تخلفات متعدد را تقویت خواهد کرد و در نهایت دودش به چشم مردم خواهد رفت.

وب‌گاه گسترش

مدیر سامانه یکپارچه فروش خودرو اعلام کرد که تا روز یکشنبه، 24 تیرماه، متقاضیان خودرو‌های وارداتی می‌توانند برای ثبت‌نام و انجام ویرایش اولویت خود اقدام کنند.

خبرگزاری تسنیم

کارشناس مرکز پژوهش های مجلس گفت: کمبود نقدینگی و عدم توان پرداخت مطالبات قطعه‌سازان و تامین قطعات داخلی از جمله عوامل موثر در کاهش تولید خودروست.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

اقتصادنیوز: بی‌وای دی، غول خودروسازی چین به ترکیه همراه با سرمایه‌گذاری کلان برای تولید خودروهای برقی این پرسش را مطرح می‌کند که چرا شرکت یاد شده به بازار خودروی ایران ورود نمی‌کند؟

وب‌گاه گسترش

با توجه به عدم یکپارچگی رویه و بروز اختلاف و نارضایتی بین متعاملین در خصوص هماهنگ سازی و یکپارچگی رویه، از تاریخ یکم شهریور ماه سال جاری، پرداخت هزینه مالیات نقل و انتقال به عهده فروشنده قرار می‌گیرد.

وب‌گاه دنیای اقتصاد

پس از آغاز فرآیند ثبت‌نام در سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی، فهرست و قیمت خودروهای عرضه‌شده منتشر شد.

وب‌گاه دنیای اقتصاد

وزیر صمت گفت: شرکت‌های خودروساز برای دریافت ارز مورد نیاز باید برنامه‌های خود را مشخصاً به وزارت صمت ارسال کنند.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

اقتصادنیوز: علی‌آبادی اعلام کرد: وزارت صمت تمایل دارد صندلی‌های مدیریت دولت در خودروسازی‌ها را با رعایت صرفه و صلاح دولت و شرکت‌ها واگذار کند.

خبرگزاری مهر

وزیر صمت گفت: وزارت صمت تمایل دارد صندلی‌های مدیریت دولت در خودروسازی‌ها را با رعایت صرفه و صلاح دولت و شرکت‌ها واگذار کند.

وب‌گاه عرشه آنلاین

‌حمل و نقل مسافر ریلی در حال کشیدن نفس‌های آخر است و دیگر چیزی به تعطیلی قطار‌های مسافری نمانده است. حمل و نقل مسافر ریلی در حال کشیدن نفس‌های آخر است و دیگر چیزی به تعطیلی قطار‌های مسافری نمانده است. به گزارش عرشه آنلاین، مدیرعامل یکی از شرکت‌های حمل و نقل ریلی در روز‌های اخیر به رسانه‌ها گفته بود که 2 هزار میلیارد تومان زیان این شرکت‌ها است و تازه به این مبلغ باید تورم سال جدید و...

وب‌گاه گسترش

اکنون در روزهای پایانی دولت سیزدهم فشارها به وزارت صمت برای گرانی قیمت‌ها افزایش یافته است و با این بهانه که عوامل تولید گران شده، خودروسازان بر آزادسازی و افزایش قیمت‌ها اصرار دارند. تلاش خودروسازان برای آزادسازی قیمت خودرو در سه سال گذشته به ثمر ننشست.

وب‌گاه خبر آنلاین

خودروسازان بزرگ ایران در حالی سال گذشته را با زیان انباشته هنگفتی به پایان رساندند که شرکت‌های اصلی تامین کننده نهاده‌های تولید آنها، همه پر سودند و از این حیث، فرسنگ‌ها با غول‌های جاده‌مخصوص فاصله دارند.

وب‌گاه مشرق نیوز

اکنون در روزهای پایانی دولت سیزدهم فشارها به وزارت صمت برای گرانی قیمت‌ها افزایش یافته است و با این بهانه که عوامل تولید گران شده، خودروسازان بر آزادسازی و افزایش قیمت‌ها اصرار دارند.