جمعه 7 مهر 1402

خلیج فارس

خلیج فارس

وب‌گاه خبر آنلاین

سیدمصطفی هاشمی‌طبا در شرق به وعده اخیر ابراهیم رئیسی درباره ساخت یک ورزشگاه بزرگ پرداخته است.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

اقتصادنیوز: جناب آقای رئیس‌جمهور در مراسم تقدیر از قهرمانان و بدرقه کاروان ورزشی بازی‌های آسیایی وعده دادند که یک مجموعه بزرگ ورزشی در تهران در شأن کشور که شخصیت بین‌المللی داشته باشد، خواهند ساخت (نقل به مضمون) و سازمان برنامه و بودجه و وزارت ورزش و جوانان را مأمور به پیگیری این امر کردند.

خبرگزاری خبرنگاران جوان

عنایتی در دیدار با معاون سیاسی وزیر خارجه عربستان سعودی بر فعال شدن ارتباطات تجاری فیمابین تاکید کرد.

وب‌گاه خبر آنلاین

مهر نوشت: دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: امروز ما آنقدر قوی شده‌ایم که دشمنان ما مثل آمریکا و صهیونیست حتی تصور حمله به ما را ندارند. البته ما نباید ساده اندیشی کنیم و همیشه بایست برای دفاع خودمان را آماده کنیم. هزینه آماده شدن برای دفاع و هزینه قوی شدن، بسیار کمتر از هزینه یک جنگ جدید است.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

اقتصادنیوز: سفیر جدید ایران در عربستان در دیدار با معاون سیاسی وزیر خارجه این کشور بر فعال شدن ارتباطات تجاری تهران و ریاض تاکید کرد.

وب‌گاه دنیای اقتصاد

دنیای‌اقتصاد: فیصل بن فرحان، وزیر امور خارجه عربستان در سازمان ملل گفت: «اساس و مبنای توافق ایران و عربستان، اصل عدم‌دخالت در امور کشور هاست. عربستان خواهان توقف رقابت ها برای دستیابی به تسلیحات هسته ای است.» این اظهارات بن فرحان در شرایطی مطرح می‌شود که محمد بن‌سلمان، ولیعهد عربستان سعودی، در یک مصاحبه تلویزیونی در آمریکا از نزدیک شدن به توافق عادی سازی روابط با اسرائیل سخن گفته و...

وب‌گاه دنیای اقتصاد

دنیای‌اقتصاد: هفته‌نامه انگلیسی «اکونومیست» صفحه اول خود را به تحولات در حال وقوع در خاورمیانه و نقشی که پادشاهان و امیران نفتی ثروتمند خلیج فارس در ایجاد نظم جدید منطقه‌ای (به تصور خود) ایفا کردند، اختصاص می‌دهد. مجله انگلیسی اکونومیست با عکسی از آسمان خراش های کاملا جدید با عنوان «خاورمیانه جدید، وعده ها و خطرات» روی جلد خود را به موضوع دگرگونی ها و تغییرات عمیق در این منطقه چه از...

خبرگزاری دانشجو

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، «صقر غباش»، رئیس مجلس ملی امارات، امروز (چهارشنبه، 5 مهر) در حاشیه برگزاری نهمین مجمع پارلمانی گروه بریکس در ژوهانسبورگ با محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد. رئیس مجلس شورای اسلامی در این دیدار با بیان اینکه یکی از ویژگی‌های مجموعه‌های بین‌المللی این است که کشور‌های همسایه می‌توانند در دورترین نقاط در خصوص موضوعات دوجانبه...

وب‌گاه دنیای اقتصاد

یک کارشناس امور سیاسی عراق از سناریوی خطرناک جدید آمریکا در منطقه غرب آسیا پرده برداشت.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

یک کارشناس امور سیاسی عراق از سناریوی خطرناک جدید آمریکا در منطقه غرب آسیا پرده برداشت.

وب‌گاه مشرق نیوز

رئیس مجلس شورای اسلامی، گفت: ایران اراده محکمی برای استحکام روابط دو جانبه با کشورهای منطقه به ویژه با همسایگان در جهت رسیدن به صلح پایدار در منطقه دارد.

وب‌گاه گسترش

با تلاش ماموران پلیس محموله کالای قاچاق در شهرستان اهواز توقیف شد. رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان گفت: در راستای مقابله با پدیده شوم قاچاق کالا و ارز، ماموران پلیس با اشراف اطلاعاتی پس ازکنترل محور‌های مواصلاتی (آزاد راه خلیج فارس) یک دستگاه خودروی کامیون کشنده ولوو حامل بار قاچاق را شناسایی و توقیف کردند. سرهنگ سعید شعبان افزود: ماموران پلیس در بازرسی از خودروی توقیفی حامل قریب 15 تن...

خبرگزاری خبرنگاران جوان

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت که ایران اراده محکمی برای استحکام روابط دوجانبه و همه‌جانبه با کشور‌های منطقه به ویژه با همسایگان دارد.

وب‌گاه دنیای اقتصاد

سناتور رومانیایی در دیدار با نخست وزیر عراق، پیامی از سوی نخست وزیر کشورش به السودانی برای سفر به بخارست (پایتخت رومانی) تقدیم کرد.

خبرگزاری تسنیم

رئیس مجلس امارات در حاشیه برگزاری نهمین مجمع پارلمانی گروه بریکس با رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌و‌گو کرد.