جمعه 7 مهر 1402

خلیج فارس

خلیج فارس

وب‌گاه اقتصاد نیوز

اقتصادنیوز: نرخ رشد اقتصادی خیره‌کننده و کم‌نظیر عربستان در دهه اخیر همچنان با آهنگی شتابان ادامه دارد. این نرخ در سال 2022 به حدود 9 درصد و در شش‌ماهه اول سال 2023 به حدود 11 درصد رسیده است.

وب‌گاه دنیای اقتصاد

روزنامه کیهان در یادداشتی درباره جزایر سه گانه ایرانی نوشت: هم‌اکنون مردم بحرین که هرگز حاضر به ترک زبان فارسی نبوده‌اند، خواستار الحاق بحرین به سرزمین اصلی خود، یعنی ایران هستند.

وب‌گاه دنیای اقتصاد

روز چهارشنبه 29 شهریورماه - 20 سپتامبر - کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس در جلسه‌ای با حضور آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا که در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل، برگزار شده بود، بیانیه مشترکی صادر کرده و در آن بار دیگر بر ادعای امارات درباره جزایر سه‌گانه ایران تاکید ورزیدند.

وب‌گاه خبر آنلاین

حسین شریعتمداری، مدیرمسئول روزنامه کیهان در یادداشتی نوشت: بومیان امارات از جمهوری اسلامی ایران به عنوان الگوی حرکت خویش یاد می‌کنند.

خبرگزاری اکو نیوز

وب‌گاه دنیای اقتصاد

سید ابراهیم رئیسی در گفتگویی با شبکه تلویزیونی CNN آمریکا به سوالات این شبکه درباره مبادله افراد زندانی میان ایران و آمریکا، آزادسازی منابع ارزی ایران، سلب اعتماد ایران نسبت به بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با ملیت‌های انگلیسی، فرانسوی و آلمانی، چرایی نقض پیمان آمریکا و کشورهای اروپایی، تلاش‌ها برای عادی‌سازی روابط رژیم صهیونیستی در منطقه و بی‌فایده بودن این اقدامات در مسیر حل...

خبرگزاری تسنیم

رئیس جمهور گفت: اگر ما می‌خواستیم آژانس فعالیت‌های هسته‌ای ایران را بازرسی نکند، راه‌های دیگری هم داشتیم و رسما می‌گفتیم همکاری نمی‌کنیم، در صورتی که بنای ایران از ابتدا بر همکاری بوده است.

وب‌گاه ورزش سه

عجیب‌ترین اتفاق هفته فوتبال ایران در دیدار خوشه طلایی و خلیج فارس در لیگ یک رقم خورد.

وب‌گاه دنیای اقتصاد

وزیر حمل‌ونقل سابق اسرائیل وقتی از طرح بلندپروازانه خود برای پیوند اسرائیل با خاورمیانه بزرگ‌تر رونمایی کرد، پر از امید و خوش‌بینی بود. اسرائیل کاتز در سال‌2017 به خبرنگاران گفت: «من می‌خواهم راه‌آهن حجاز را احیا کنم.» او بلند گفت: «این یک رویا نیست.» 6سال بعد این برنامه‌ها یک بار دیگر مطرح شدند؛ البته در مقیاس بزرگ‌تر. در اجلاس سران گروه20 در دهلی نو، ایالات متحده و اتحادیه اروپا گفتند...

وب‌گاه خبر آنلاین

تسنیم نوشت: نماینده استان خوزستان از پس تیم خوشه طلایی ساوه که مصائب زیادی برای دیدار با خلیج فارس ماهشهر داشت، برنیامد.

خبرگزاری دانشجو

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور کشورمان در گفتگو با شبکه سی‌ان‌ان به موضوع عادی سازی روابط اعراب حاشیه خلیج فارس با رژیم صهیونیستی و پرونده هسته‌ای پرداخت. رئیسی در این گفتگو درباره لغو مجوز فعالیت شماری از بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: تهران نگفته است که نمی‌خواهد بازرسان آژانس در خاک آن حضور داشته باشند. رئیسی گفت، ایران...

وب‌گاه گسترش

رئیس جمهور اسلامی ایران در گفت‌وگو با شبکه سی‌ان‌ان به موضوع عادی سازی روابط اعراب حاشیه خلیج فارس با رژیم صهیونیستی و پرونده هسته‌ای پرداخت. سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور اسلامی ایران در گفت‌وگو با شبکه سی‌ان‌ان به موضوع عادی سازی روابط اعراب حاشیه خلیج فارس با رژیم صهیونیستی و پرونده هسته‌ای پرداخت. رئیسی در این گفت‌وگو درباره لغو مجوز فعالیت شماری از بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی...

خبرگزاری تسنیم

نماینده استان خوزستان از پس تیم خوشه طلایی ساوه که مصائب زیادی برای دیدار با خلیج فارس ماهشهر داشت، برنیامد.

وب‌گاه الف

هیأت جمهوری اسلامی ایران در مجمع عمومی سازمان ملل، با صدور بیانیه‌ای، ضمن رد ادعای تکراری نماینده امارات متحده درخصوص جزایر سه گانه خلیج فارس اظهار کرد، باعث تاسف است که نمایندگان این کشور هر سال در این نشست همان ادعای بی‌پایه را در خصوص این جزایر ایرانی در خلیج فارس تکرار می‌کنند.