زیرساختهای پژوهش و فناوری در گیلان ضعیف است

خبرگزاری ایسنا مشاهده در مرجع

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با تاکید بر اینکه زیرساختهای استان در حوزه پژوهش و فناوری ضعیف است، افزود: نیازمند حمایتهای ویژه برای حل مشکلات زیرساختی در این استان هستیم.

سورنا ستاری امروز در حاشیه سفر به گیلان و در بازدید از پروژه های علمی و فناوری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه گیلان استانی مستعد در عرصه پژوهش و نوآوری است اظهار کرد: گیلان ظرفیتهای خوبی در عرصه نیروی جوان کارآفرین و خلاق دارد.

وی با تاکید بر اینکه زیرساختهای استان در حوزه پژوهش و فناوری ضعیف است، افزود: نیازمند حمایتهای ویژه برای حل مشکلات زیرساختی در این استان هستیم.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به رشد شرکت های دانش بنیان در استان یادآور شد: در طی چندسال اخیر اتفاقات خوبی در توسعه پارک علم و فناوری گیلان و رشد شرکت های دانش بنیان شاهد بودیم اما انتظارات در این حوزه از استان بیشتر است.

ستاری با بیان اینکه با سرمایهگذاری بخش دولتی باید در راستای مناسبسازی زیرساختهای استان قدم برداشت افزود: حمایت از شرکتهای دانش بنیان از اولویتهای معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور است.

ستاری در پایان خاطرنشان کرد: حرکت در مسیر اقتصاد دانش بنیان زمینهساز توسعه کشور در عرصههای مختلف است.

به گزارش ایسنا، بازدید از پیشرفت های اجرایی طرح شهرک علمی و فناوری گیلان، بازدید از محصولات دستاوردهای فناورانه دانشگاه گیلان، افتتاح سوله های کارگاهی و راه اندازی کارگاه های شرکت های فناور، بازدید از شرکت های دانش بنیان و فناور، بازدید از محل احداث کارخانه نوآوری، آغاز به کار صندوق پژوهش و فناوری غیر دولتی استان، بازدید از محصولات و دستاوردهای فناورانه دانشگاه آزاد اسلامی و شرکت در نشست اقتصاد دانش بنیان و جهش تولید از برنامه های یکروزه معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به گیلان است.

انتهای پیام