سیاسی

سیاسی

خبرگزاری میزان

سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان‌های بین المللی در وین، به انتقاد از رویکرد‌های دوگانه در جریان قرارداد آمریکا و انگلیس برای فروش زیردریایی نظامی با سوخت هسته‌ای بالای 90 درصد به استرالیا، پرداخت.

وب‌گاه عصر ایران

منبع امنیتی پایگاه کریدل می‌گوید ویلیس و اسمان هر دو در اربیل عراق در جریان عملیات علیه افراد دخیل در ترور [سردار] سلیمانی و المهندس کشته شده‌اند. دست‌کم دو حمله جداگانه از طرف عوامل ناشناس ضد اهدافی در موصل طی سال جاری گزارش شده‌اند.

امیرعبداللهیان: مناسبات اروپا با ایران نباید تابعی از نوع رفتار آمریکا باشد
خبرگزاری ایسنا

حسین امیرعبداللهیان وزیر امورخارجه کشورمان در ملاقات صبح چهارشنبه خود با خوسه مانوئل آلبارز وزیر خارجه اسپانیا آخرین وضعیت افغانستان، روابط با اتحادیه اروپا و روابط دوجانبه را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

برخورد نامناسب مرزبانی گرجستان با ایرانیان مقیم دردست پیگیری است
خبرگزاری دانا

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: سفارت ایران در گرجستان به‌صورت جدی در حال پیگیری موضوع برخوردهای نامناسب نیروهای مرزبانی گرجستان با ایرانیان مقیم این کشور است.

وب‌گاه عصر ایران

اشرافی که ایران در 20 سال گذشته بر افغانستان داشته بی‌نظیر است. طالبان چند سال، بسیاری از مناطق افغانستان را در دست داشته‌اند، اما مهم‌ترین مسئله در این میان اخراج آمریکایی‌ها بود که به بهترین شکل ممکن اتفاق افتاد.

خبرگزاری خبرنگاران جوان

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: تاکنون تعامل خوبی بین دولت و مجلس وجود داشته است که در این زمینه تلاش بیشتری داشته و از تجربیات مختلف استفاده کنیم.

خطیب زاده: برخورد نامناسب مرزبانی گرجستان با ایرانیان مقیم در دست پیگیری است
وب‌گاه الف

سخنگوی وزارت امور خارجه برخوردهای نامناسب و تبعیض آمیز نیروهای مرزبانی گرجستان با شهروندان ایرانی به صورت جدی در دست پیگیری است.

خبرگزاری خبرنگاران جوان

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس از نهایی شدن لایحه رتبه بندی معلمان هم‌زمان با آغاز فصل بازگشایی مدارس خبر داد.

بیانیه باشگاه استقلال درباره محرومیت سرمربی؛ محرومیت مجیدی به خاطر آذری جهرمی است!
خبرگزاری دانا

باشگاه استقلال پس از اعلام محرومیت فرهاد مجیدی بیامیه ای صادر کرد.

سخنگوی سپاه: تاریخ دفاع مقدس برای فرزندان این سرزمین بازگو شود
خبرگزاری ایسنا

سردار شریف گفت: گذشته ما افتخارآمیز و قابل دفاع است، در اوضاع جاری امروز هم مشکل حل‌نشدنی وجود ندارد، خوشبختانه با روی کار آمدن افرادی که روحیه رزمندگی دارند شرایط تغییر می‌کند.

نمایشگاه دستاوردهای دوران دفاع مقدس قوه قضاییه افتتاح شد
خبرگزاری ایسنا

نمایشگاه دستاوردهای دوران دفاع مقدس با حضور معاون اول قوه قضاییه و جمعی از مسولان کشوری و استانی دستگاه قضایی افتتاح شد.

خبرگزاری ایسنا

در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید، شاخه فرهنگیان حزب مردم‌سالاری در اطلاعیه‌ای خواستار ارتقای سطح کیفی آموزش و بهبود شرایط تحصیل دانش‌آموزان و همچنین بهبود شرایط فرهنگیان از جمله همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و به ویژه تعیین تکلیف رتبه‌بندی معلمان شد.

قیمت نفت به 75 دلار و 31 سنت رسید
خبرگزاری دانا

پایان جنجال سبوس با ابلاغ نرخ مصوب توسط شرکت بازرگانی دولتی
خبرگزاری دانا

شرکت بازرگانی دولتی ایران قیمت مصوب هر کیلوگرم سبوس را 1400 تومان به کارخانه های آرد ابلاغ کرد.

هواپیمای ایلوشین خادمان زائران اربعین را به عراق منتقل کرد
خبرگزاری دانا

سازمان هواپیمایی کشور در واکنش به انتشار فیلم پرواز هواپیمای ایلوشین به عراق اعلام کرد: این پرواز برای جابجایی زائران اربعین غیرتجاری و مسافری است.

پاسخ حاضری به مدعیان ارتباط حکومت طالبان با اندیشه امام خمینی (س)/ صرف تشکیل حکومت دینی همسویی با امام نیست
وب‌گاه خبر آنلاین

جماران نوشت: علی محمد حاضری، عضو هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس، به جماران گفت: از نظر اندیشه سیاسی، تشکیل حکومت دینی بدون رأی و نظر مردم به هیچ وجه با اندیشه امام سازگار نیست. تمام کسانی که این نوع تمایزها و تفاوت ها را نادیده می گیرند، یا از سهل انگاری نظری و یا تعمدا در خدمت منافع سیاسی با اندیشه امام بازی می کنند.