صنعت و تجارت

صنعت و تجارت

مصوبه تأمین سوخت مازوت برای کارخانجات سیمان تمدید شد
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - مصوبه مربوط به تأمین سوخت مازوت برای کارخانجات سیمان فاقد دسترسی به شبکه گاز سراسری با ابلاغ دولت، تمدید شد.

جهانگیری آیین‌نامه هزینه‌کرد منابع امور پژوهشی شرکت‌ها را ابلاغ کرد
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - معاون اول رییس جمهوری، آیین‌نامه اجرایی ساز وکارهای هزینه‌کرد منابع امور پژوهشی شرکت‌ها، بانک‌ها و مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت را ابلاغ کرد.

7 منطقه آزاد جدید؛ آبی برای مردمان یا نانی برای مدیران؟!
وب‌گاه فرارو

در حال حاضر، تأسیس مناطق آزاد بدون اهداف کلان و در مناطق مرزی تنها با هدف کنترل قاچاق و ایجاد اشتغال برای مردم بومی و پی‌گیری می‌شود و بیشتر زیر فشار نمایندگان مجلس تا بودجه‌های بیشتری جذب کنند و هر چند اگر این اهداف تأمین شود مفید است، اما چون از ریل سیاست اصلی خارج شده به جزایر پراکنده‌ای بدل می‌شود که شاید مدیرانی را به سبب استفاده از رانت به نان برساند.

قیمت خرید حمایتی دام عشایر ابلاغ شد
خبرگزاری ایسنا

شورای قیمت‌گذاری و اتخاذ سیاست‌های حمایتی محصولات اساسی کشاورزی قیمت خرید حمایتی دام عشایر را به وزارتخانه‌های جهادکشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، امور اقتصادی و دارایی و سازمان برنامه و بودجه جهت اجرا ابلاغ کرد.

کارکنان شرکت توزیع برق مقابل مجلس تجمع کردند / مطالبه لغو آزمون استخدامی و همسازان‌سازی حقوق
خبرگزاری دانشجو

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، جمعی از کارکنان شرکت توزیع برق کشور برای لغو آزمون استخدامی از سوی شرکت توانیر و حذف شرکت‌های واسطه پیمانکاری و همسازان سازی حقوق بار دیگر مقابل مجلس شورای اسلامی، تجمع کردند. در همین راستا، حسینی سخنگو و نماینده کارکنان توزیع برق استان تهران با اشاره به دلایل تجمع شکل گرفته از سوی پرسنل شرکت توزیع برق کشور گفت: بنا بر بخش‌نامه ارائه شده، تبدیل...

عرضه 14 ایده تحقیقاتی برای توسعه محصولات و خدمات خلاق شناختی
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - محققان و پژوهشگران فعال در استارتاپ‌ها و شرکت‌های خلاق 14 ایده تحقیقاتی و پژوهشی را برای توسعه محصولات و خدمات نوآور شناختی ارائه کردند.

تداوم رکود در بازار خودرو / تخفیف 30 درصدی به علت نبود مشتری
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - بررسی‌ها از بازار خودروی پایتخت حاکی از تداوم رکود در این بازار با وجود اجازه بازگشایی نمایشگاه‌ها از ابتدای هفته جاری است؛ فروشندگانی که نیازمند پول بوده‌اند حتی حاضر شده‌اند که خودروی خود را تا 30 درصد زیر قیمت سایت‌های خودرویی بفروشند.

مشکل تامین زمین واحدهای دانش‌بنیان در غرب مشهد پیگیری می‌شود
خبرگزاری ایرنا

مشهد - ایرنا - استاندار خراسان رضوی گفت: موضوع تامین زمین برای توسعه برخی واحدهای تولیدی غیرآلاینده و شرکتهای دانش‌بنیان در شهرکهای صنعتی محور غرب مشهد از جمله شهرک‌های صنعتی توس، ماشین سازی و فناوری‌های برتر در نشست کارگروه امور زیربنایی استان بررسی شده و به نتیجه خواهد رسید.

روایتی جدید از «ماجرای بنزین» در دولت روحانی
وب‌گاه مشرق نیوز

طبق محاسبات تصمیم غلط دولت در حذف سهمیه‌بندی بنزین و بی اعتبار کردن کارت سوخت، همچنین هجمه غیرکارشناسی به بنزین پتروشیمی‌ها خسارتی معادل 16 میلیارد دلار برای کشور در پی داشته است.

17 مقصد اصلی صادرات کالاهای ایرانی
خبرگزاری ایسنا

رئیس سازمان توسعه تجارت می‌گوید به زودی در دیداری میان صادرکنندگان و فعالان اقتصادی و وزیر صنعت، معدن و تجارت، اصلی‌ترین اولویت‌های صادراتی کشور مرور خواهد شد.

تقاضای مجوز احداث واحدهای کشاورزی 90 درصد کاهش یافت
خبرگزاری دانا

حسن نامجو گفت: 90 درصد از تقاضای اخذ مجوز برای راه اندازی واحدهای تولیدی کشاورزی در خراسان شمالی به علت حکم دیوان عدالت اداری در زمینه اعمال تبصره1 ماده 1 قانون برای تغییر کاربری زمین های کشاورزی، از آذر ماه سال گذشته تا به کنون کاهش یافته است.

طرح سراسری واکسیناسیون کرونا در مترو تهران
وب‌گاه مشرق نیوز

معاون امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری متروی تهران از اعلام آمادگی مترو تهران برای اجرای طرح سراسری واکسیناسیون کرونا خبر داد.

ادارات دولتی همراهی کنند تابستان را بدون خاموشی سپری می‌کنیم
خبرگزاری مهر

وزیر نیرو گفت: در بخش صنعت آب کمتری مصرف می‌شود، اما ارزش افزوده بسیار بالایی دارد و این موجب می‌شود آب این بخش را تامین کنیم، اما نه این که لزوما از آب شرب استفاده شود.

کمک 30 میلیون تومانی خیر سرخسی برای ساخت سالن ورزشی
خبرگزاری دانا

صدری فر گفت: آقای حاج عظم علی میرزایی از خیران نیک اندیش، زمینی به مساحت 1500 متر به ارزش 30 میلیون تومان را برای ساخت سالن ورزشی سرپوشیده در روستای اسلام قلعه شهرستان سرخس اهدا کرد.

تهیه طرح حمایت از سرمایه گذاری خارجی ضد تحریمی در مجلس
خبرگزاری ایسنا

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی از تهیه و ارائه طرح حمایت از سرمایه گذاری خارجی ضد تحریمی به هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی خبر داد.