صنعت و تجارت

صنعت و تجارت

جاده درگز - قوچان بر اثر کولاک بسته شد
خبرگزاری ایرنا

مشهد - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: راه کوهستانی درگز - قوچان در شمال خراسان رضوی به دلیل کولاک شدید، عدم دید افقی کافی و لغزندگی سطح جاده تا اطلاع بعدی بسته شد.

2هزار و 215 کیلومتر جاده خراسان شمالی برف‌روبی شد
خبرگزاری ایرنا

بجنورد - ایرنا_ مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی گفت: راهداران استان در 2 روز گذشته 2 هزار و 215 کیلومتر جاده اصلی و فرعی را برف‌روبی کردند و اکنون نیز در جاده‌ها حضور دارند.

فریدون عباسی: اراک جنجالی بود که برجام را توجیه کنند
خبرگزاری ایسنا

فریدون عباسی با حضور در برنامه دست خط از نقش شهید فخری‌زاده در بررسی و تهیه نقشه راه هسته‌ای کشور در دهه 60 و 70 سخن گفت.

علت بازگشت پرواز تهران - ایلام به فرودگاه مهرآباد
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - عصر امروز (جمعه) پرواز تهران به ایلام پس از رسیدن به آسمان ایلام به مبدا بازگشت؛ در حالیکه خلبان دلیل این امر را آماده نبودن شرایط برای فرود اعلام کرد برخی مسافران به دلایل دیگری اشاره کردند.

بارش برف محور تخته باغلق خراسان شمالی را بست
خبرگزاری ایرنا

بجنورد - ایرنا - رییس پلیس راه خراسان شمالی گفت: محور باغلق در شهرستان مرزی راز و جرگلان به علت بارش برف و کولاک تا اطلاع بعدی بسته است.

نماینده مجلس: ظرفیت‌های منطقه‌ای کرمان را باهمکاری مشترک توسعه می‌دهیم
خبرگزاری ایرنا

کرمان - ایرنا - نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: ظرفیت‌های منطقه‌ای استان کرمان را با همکاری مشترک بین مجلس، دولت و سایر بخش‌های نظام گسترش می‌دهیم.

خبرگزاری ایرنا

ایرنا - اصفهان - علیرضا رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت روز جمعه و در دومین روز از سفرش به اصفهان از گروه صنعتی انتخاب و ذوب آهن اصفهان بازدید کرد. عملیات پیش گرم کوره بلند شماره یک ذوب آهن اصفهان آغاز و همچنین پنج طرح صنعتی در مجموعه تولیدی اسنوا با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت به بهره برداری رسید.

ایران برای دومین سال پیاپی نائب رئیس کمیته همکاری های فنی آیمو شد
خبرگزاری ایرنا

لندن - ایرنا - معاون سفیر جمهوری اسلامی ایران در سازمان بین المللی دریانوردی و معاون نماینده دایم ایران در سازمان بین المللی دریانوردی در لندن برای دومین سال پیاپی به عنوان نائب رئیس کمیته همکاری های فنی (Technical Cooperation Committee) سازمان بین المللی دریانوردی انتخاب شد.

تأمین ریل توسط ذوب آهن دستاورد بزرگی برای کشور است
خبرگزاری ایسنا

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ذوب آهن اصفهان با راه اندازی کوره بلند شماره یک، بیش از 800 هزار تن به تولید خود اضافه می‌کند که اهمیت بسیاری دارد. این شرکت قادر به تأمین ریل کشور است که دستاورد بزرگی برای ایران است.

مرحله نخست بندر منطقه ویژه پارسیان آماده بهره‌برداری رسمی است
خبرگزاری ایرنا

بندرعباس - ایرنا - استاندار هرمزگان گفت: مرحله نخست بندر منطقه ویژه پارسیان با ظرفیت 9 میلیون تن تخلیه و بارگیری کالا به زودی و به طور رسمی به بهره‌برداری می‌رسد.

توضیح وزارت نیرو در خصوص انتشار ویدیوی ورود کودک به چاه در فنوج
خبرگزاری مهر

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه تأسیسات روستای "حسین آباد فنوج" خود گردان است، از تأمین پمپ و لوله برای رفع مشکل آبی این روستا خبر داد.

مشکلات فعالان اقتصادی اصفهان و درخواست آنها از وزیر صمت
خبرگزاری ایرنا

اصفهان - ایرنا - شماری از فعالان اقتصادی اصفهان در دیدار با علیرضا رزم‌حسینی وزیر صمت، دلالان حوزه صنعت فولاد، فرسودگی ماشین‌آلات صنعتی، قانون نظام صنفی، اخذ عوارض صادراتی، مالیات، مشخص نبودن تعریف مشوق صادراتی، مسائل ارزی، تناقض بین بخش بازرگانی و تولیدی و واردات را از جمله مشکلات فرارو برشمردند.

«بی‌رحمانه سینه چگاسفلی را شکافتند»
خبرگزاری ایسنا

از یک سو نماد کاروان بازی‌های المپیک و پارالمپیک را یکی از آثار تاریخی 2800 ساله بهبهان انتخاب کرده‌اند و از سوی دیگر چشم و گوش‌شان را بستند تا صدای اعتراض‌ها را نشوند و بتوانند به راحتی لودر را از روی محوطه‌ی چگاسفلی، قدری آن‌طرف‌تر از «ارجان» عبور دهند.

آیین‌نامه نظام اجاره‌داری مسکن تکمیل و نهایی شد
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اتخاذ سیاست‌های تفکیک بازار سرمایه از بازار مصرف در بخش مسکن از تدوین و تکمیل نظام اجاره‌داری حرفه‌ای و ارائه آن به مراجع بالادست خبر داد.

موقعیت تجاری، ترانزیتی و دسترسی گیلان به بازار اوراسیا برجسته است
خبرگزاری ایرنا

رشت - ایرنا - سفیر جمهوری اسلامی ایران در نروژ گفت: ظرفیتهای گیلان اعم از کشاورزی، گردشگری، شیلات، کشتی‌سازی، دسترسی به بازار اوراسیا و بودن در مسیر ترانزیت موقعیت برجسته‌ای را به گیلان به عنوان یک استان غنی در حوزه توسعه تجارت داده است.

رونق بازار روغن‌های تقلبی با افزایش قیمت روغن‌موتور خودروها
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - از حدود یک ماه پیش و با رشد بیش از 50 درصدی متوسط قیمت انواع روغن‌موتور، نارضایتی‌هایی از سوی صاحبان خودروها و مراکز تعویض روغن به دلیل کاهش مراجعات مردمی و همچنین داغ شدن بازار روغن‌های تقلبی مطرح شده است.