صنعت و تجارت

صنعت و تجارت

224 میلیارد تومان وام اشتغال روستایی در لرستان پرداخت شد
خبرگزاری ایرنا

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: 224 میلیارد تومان وام اشتغال روستایی و عشایر حدود سه سال اخیر در استان پرداخت شده است.

روحانی: دوگانه انگاری‌های نادرست دوران کرونا باید کنار گذاشته شود
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - رییس جمهوری با تاکید بر لزوم تشدید مراقبت‌ها در فصل پاییز گفت: دوگانه انگاری‌های نادرست دوران کرونا باید کنار گذاشته شود.

سرنوشت 15 هزار صادرکننده متخلف چه می‌شود؟
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - با نزدیک‌شدن به پایان شهریورماه، قرار است وضعیت 14 هزار و 900 هزار کارت بازرگانی که تاکنون اقدام به پرداخت ارز حاصل از صادرات خود نکرده‌اند، تعیین تکلیف شود.

لزوم حمایت از صنعت بامبو در لاهیجان
خبرگزاری ایرنا

لاهیجان - ایرنا - بامبو یا خیزران، گیاهی است پر رشد و با اهمیت که با دستان هنرمندان چیره دست به صنایع دستی نظیر سبد، لوستر، جای نان، جای سبزی، قاب عکس و دهها کالای دیگر همزاد با طبیعت تبدیل می شود و می تواند در منزل هر ایرانی مورد استفاده قرار گیرد.

تاجیکستان با ایران برای تامین مواد خام پالایشگاه نفت وارد مذاکره شد
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - راه اندازی یک پالایشگاه بزرگ در تاجیکستان به دلیل کمبود مواد اولیه به ویژه نفت خام به تعویق افتاد که در حال حاضر مذاکرات در مورد تأمین مواد اولیه با شرکت های ایران، قزاقستان و روسیه در جریان است.

مجلس علت انتصاب «امین احمدیان» در بیمه البرز را بررسی می کند
خبرگزاری مهر

علی بابایی کارنامی گفت: کمیسیون اجتماعی مجلس علت انتصاب همسر متهم امنیتی در هیئت مدیره بیمه البرز را مورد بررسی قرار می دهد.

عملیات بهسازی و روکش آسفالت محور احمدآباد مستوفی آغاز شد
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - معاون راهدری غرب استان تهران گفت: عملیات بهسازی و روکش آسفالت محور احمدآباد مستوفی که از محورهای پرتردد استان به شمار می‌رود، آغاز شد.

خبرگزاری تسنیم

وزیر راه و شهرسازی، نقدینگی سرگردان را عامل اصلی بی‌ثباتی بازار مسکن دانست و گفت: حجم نقدینگی لجام‌گسیخته موجود در کشور این بلا را بر سر بازار مسکن آورده است.

فرمانده هوانیروز ارتش: برای تولید قطعات به کشوری نیاز نداریم
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - فرمانده هوانیروز ارتش گفت: امروز هوانیروز به جایگاهی رسیده که نه تنها برای تولید قطعات به کشوری نیاز ندارد، بلکه می‌توانیم به کشورهای دوست هم کمک کنیم.

خودروهای امدادی خدماتی همدان نیازمند نوسازی است
خبرگزاری ایرنا

همدان - ایرنا - مدیرکل مدیریت بحران استانداری همدان گفت: خودروهای امدادی خدماتی این استان به ویژه در حوزه راه و شهرسازی و شهرداری‌ها نیاز به نوسازی دارند.

ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی زراعی مریوان تخریب شد
خبرگزاری ایرنا

سنندج - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی مریوان گفت: امسال پنج مورد ساخت و ساز غیرمجاز در زمین‌های زراعی این شهرستان براساس حکم قضایی تخریب شده است.

حدود 2.2 میلیارد دلار تعهد ارزی تجار آذربایجان‌غربی بازگردانده نشده است
خبرگزاری ایرنا

ارومیه - ایرنا - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: 2 میلیارد و 170 میلیون دلار تعهد ارزی تجار استان به کشور بازگردانده نشده که این امر می تواند برای اقتصاد کشور بسیار مشکل‌آفرین باشد.

رشد تولیدات 22 محصول اصلی صنعتی و معدنی در 5 ماهه سال 99
خبرگزاری مهر

معاون طرح و برنامه وزارت صمت از رشد تولیدات 22 محصول اصلی صنعتی و معدنی در 5 ماهه سال 99 خبر داد.