صنعت و تجارت

صنعت و تجارت

اخبر کوتاه کردستان
خبرگزاری ایرنا

سنندج - ایرنا - کشف یک میلیون و 143 هزار عدد قرص غیرمجاز، برف‌روبی 40 کیلومتر از راه‌های ارتباطی سروآباد و اعلام هشدار پلیس فتا در خصوص کلاه برداری از نوع وام یک میلیون تومانی از جمله اخبارکوتاه کردستان در روز شنبه هشتم آذر است.

چهار میلیون ماسک مازاد تولیدی گلستان نیازمند تعیین تکلیف است
خبرگزاری ایرنا

گرگان - ایرنا - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان گفت که حدود چهار میلیون ماسک بهداشتی مازاد تولید شده واحدهای صنعتی این استان در انتظار تعیین تکلیف است.

21 قرارداد سرمایه‌گذاری در شهرک صنعتی شوط منعقد شده است
خبرگزاری ایرنا

ارومیه - ایرنا - مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه تاکنون 21 قرارداد واگذاری این شهرک انجام شده، گفت: برای این تعداد قرارداد واگذاری زمین حدود 17 هکتار زمین درنظر گرفته شده است.

خروجی سدهای خوزستان افزایش نمی‌یابد
خبرگزاری ایرنا

اهواز - ایرنا - معاون مطالعات جامع منابع آب سازمان آب و برق خوزستان با بیان اینکه خروجی سدهای خوزستان در بارندگی‌های پیش رو افزایش نمی‌یابد، گفت: پیک سیلاب بالادست، در روزهای یکشنبه و دوشنبه 9, 10 آذر به پشت سدهای خوزستان می‌رسد.

آمادگی دانش بنیان‌ها برای تولید 5 میلیون کیت تشخیص سریع کرونا درماه
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - مدیرنظارت بر پروژه‌های بیوتک ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از آمادگی شرکت‌های دانش‌بنیان برای تولید 3 تا 5 میلیون کیت تشخیص سریع کرونا در ماه برای مقابله با این ویروس در کشور خبر داد.

مجتمع فرهنگی هنری قلعه‌گنج تا پایان امسال افتتاح می‌شود
خبرگزاری ایرنا

جیرفت - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان با بیان اینکه مجتمع فرهنگی هنری قلعه‌گنج جزو طرح‌های نیمه‌تمام بوده است گفت: این مجتمع تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

سالانه 77 میلیون تن محصول تبدیلی در آذربایجان‌غربی تولید می‌شود
خبرگزاری ایرنا

ارومیه - ایرنا - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: بیش از 317 واحد با ظرفیت حدود 77 میلیون تن انواع محصولات تبدیلی دراستان فعال است.

ارزش 3 میلیارد دلاری صادرات بخش معدن و صنایع معدنی
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - بررسی کارنامه تجارت خارجی در دوره هفت ماهه امسال (فروردین لغایت مهر) گویای آن است ارزش صادرات بخش معدن وصنایع معدنی به 3 میلیارد و 49.4 میلیون دلار رسیده که 16.7 درصد از ارزش صادرات غیرنفتی را به خود اختصاص داد.

تخصیص خودکار و سیستمی ارز از طریق «سامانه جامع ارزی»
خبرگزاری مهر

معاون فناوری بانک مرکزی از تخصیص خودکار و سیستمی ارز از طریق «سامانه جامع ارزی» خبر داد.

توجه به تجاری‌سازی و فرآوری تولیدات روستایی ضروری است
خبرگزاری ایرنا

اصفهان - ایرنا - رئیس سازمان تعاون روستایی اصفهان گفت: تجاری‌سازی و فرآوری تولیدات روستایی نسبت به سرمایه گذاری در حوزه تولیدکمتر توجه شده است.

سازمان های نظام مهندسی ساختمان تعطیل شدند
خبرگزاری مهر

رئیس نظام مهندسی ساختمان کشور در ابلاغیه ای به رؤسای سازمان های نظام مهندسی ساختمان استان ها، از تعطیلی یک هفته ای این سازمان ها خبر داد.

مصرف آب در آذربایجان‌شرقی 343 میلیون مترمکعب کاهش می‌یابد
خبرگزاری ایرنا

تبریز - ایرنا - امروز با تصویب سندسازگاری با کم آبی آذربایجانشرقی گام‌های عملی برای کاهش مصرف 343 میلیون متر مکعب آب در این استان در بازه زمانی 10 سال آینده عملیاتی شد.

ابعاد ترور شهید محسن فخری زاده در شبکه افق بررسی می‌شود
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - برنامه تلویزیونی «جهان‌آرا» امشب با حضور «سردار احمد وحیدی» وزیر اسبق دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و با موضوع بررسی ابعاد ترور شهید «محسن فخری‌زاده» روی آنتن زنده شبکه افق می‌رود.

2700میلیارد ریال در صنایع ورق‌های پوشش‌دار سرمایه‌گذاری می‌شود
خبرگزاری ایرنا

شهرکرد - ایرنا - رییس اداره طرح و برنامه‌ریزی سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری با اشاره به تلاش برای استفاده از توان بخش خصوصی در سال جهش تولید گفت: بخش خصوصی برای توسعه صنایع ورق‌های پوشش‌دار این استان 2 هزار و 714 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری می‌کند.

بی اعتنایی بازار مسکن به قیمت‌های کاذب
خبرگزاری ایسنا

آمار و ارقام نشان می دهد با وجود افزایش قیمت مسکن از ابتدای سال جاری تا کنون متقاضیان واقعی از رشد قیمت تبعیت نکرده اند. طی شش ماه گذشته نرخها 48 درصد بالا رفته اما توجه خریداران به قیمتهای کمتر از 800 میلیون تومان معطوف بوده تا اینکه معاملات نصف شد و طرف عرضه را اجبارا به کاهش نرخهای پیشنهادی و قطعی سوق داد.

20 تن گندم احتکارشده در دامغان کشف شد
خبرگزاری ایرنا

سمنان - ایرنا - رییس اداره صنعت، معدن و تجارت دامغان گفت: یک انبار خانگی در این شهرستان شناسایی و 20 تن گندم احتکارشده از آن کشف و ضبط شد.