صنعت و تجارت

صنعت و تجارت

قرعه‌کشی نفرات برگزیده طرح مشارکت در تولید ایران‌خودرو انجام شد
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - مراسم قرعه‌کشی مشتریانی که در طرح مشارکت در تولید 10 محصول ایران خودرو پیش ثبت‌نام کرده بودند، با حضور نمایندگان نهادهای نظارتی در سالن اجتماعات ساپکو، برگزار شد و اسامی پذیرفته‌شدگان امروز اعلام می‌شود.

دانشگاه‌ها برای همکاری با ایران خودرو منتظر قرارداد نباشند
خبرگزاری ایسنا

مدیرکل دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و فناوری با تاکید بر اینکه دانشگاه‌ها برای همکاری با شرکت ایران خودرو در زمینه رفع نیازمندی‌های این شرکت منتظر انعقاد قرار داد نباشند، اجرای کارآموزی و فرصت مطالعاتی اساتید را از جمله مکانیزم‌های همکاری دانشگاه‌ها با این شرکت نام برد.

بارش‌های تابستانی تاثیری بر منابع آب ندارد
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - معاون امور آب و آبفای وزیر نیرو در یکی از صفحه اجتماعی نوشت: بارش‌های پراکنده تابستانی تاثیری برمنابع آبی ندارد.

عوامل کلیدی توسعه استان اصفهان تا افق 1404 شناسایی شد
خبرگزاری ایرنا

اصفهان - ایرنا - 12 عامل کلیدی اثرگذار بر توسعه استان اصفهان در افق 1404 با رویکرد آمایش سرزمین و با مطالعات آینده‌نگاری، شناسایی و اعلام شد.

معافیت مالیاتی 20 ساله شرکت ها با عضویت در پارک فناوری پردیس
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - قائم مقام رییس پارک فناوری پردیس گفت: شرکت‌های دانش بنیان و غیر دانش بنیان با استقرار در فاز سه پارک فناوری پردیس به مدت 20 سال از معافیت مالیاتی برخوردار می‌شوند.

موانع صادرات استان اردبیل برطرف می‌شود
خبرگزاری ایرنا

اردبیل - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل گفت: موانع و مشکلات صادرات غیرنفتی استان اردبیل با همکاری صادرکنندگان بررسی و برطرف می‌شود.

197 پروژه عمرانی کهگیلویه تامین اعتبار شد
خبرگزاری ایرنا

یاسوج - ایرنا - فرماندار کهگیلویه گفت: 750 میلیارد ریال برای تسریع در روند اجرایی 197 پروژه عمرانی این شهرستان تخصیص داده شد.

467 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در بخش صنعت تصویب شد
خبرگزاری مهر

بخش صنعت، معدن و تجارت در سه ماه اول امسال با 26 مورد و حجم سرمایه گذاری 467 میلیون دلار به ترتیب سهم 45 و 56 درصدی را از لحاظ تعداد و ارزش کل سرمایه گذاری های کشور به خود اختصاص داده است.

«مکران؛ گنج آشکار» - 5| تبادل کالا با 22 کشور از طریق بندر چابهار
خبرگزاری تسنیم

مقام مسئول سازمان بنادر و دریانوردی از تبادل کالا با 22 کشور از طریق بندر چابهار خبر داد و گفت: به دلیل وجود بندر چابهار، سیستان و بلوچستان یک استان امن است.

نانوایی های بی کیفیت در کهگیلویه و بویراحمد به تعزیزات معرفی می شوند
خبرگزاری ایرنا

یاسوج - ایرنا - معاون بازرسی، نظارت و حمایت از حقوق مصرف کننده سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: نانوایی هایی که نان بی کیفیت تحویل مشتری بدهند، به سازمان تعزیرات حکومتی استان معرفی می‌شوند.

276 میلیارد ریال اعتبار به شهرستان باشت ابلاغ شد
خبرگزاری ایرنا

گچساران - ایرنا - فرماندار باشت گفت: 276 میلیارد ریال اعتبار در سرفصل های مختلف برای تکمیل طرح های عمرانی و ادامه روند توسعه این شهرستان در سال جاری اختصاص یافته است.

"کرجی ران" مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان شد
خبرگزاری ایسنا

معاون وزیر راه و مدیرعامل سازمان بنادرودریانوردی در حکمی "علیرضا محمدی کرجی ران" را به سمت مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان منصوب کرد.

سقف ذخیره کارت‌های هوشمند سوخت تغییری نمی‌کند
خبرگزاری مهر

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: سقف ذخیره بنزین کارت‌های هوشمند سوخت که پیش از این از 6 ماه به 9 ماه افزایش یافته بود، ثابت می‌ماند.

قرعه‌کشی مرحله دوم پیش‌فروش محصولات ایران‌خودرو انجام شد
خبرگزاری ایسنا

گروه صنعتی ایران‌خودرو، صبح امروز مراسم قرعه‌کشی مرحله دوم پیش‌فروش محصولات و مشارکت در تولید 10 محصول خود را میان مشتریانی که در پیش ثبت‌نام شرکت کرده بودند، در حضور نمایندگان نهادهای نظارتی در محل شرکت ساپکو، برگزار کرد.

وزیر نیرو: دولت هر ماه یک تصفیه خانه ساخته است
خبرگزاری ایرنا

شهرری - ایرنا - وزیر نیرو با بیان اینکه 96 تصفیه خانه در دولت تدبیر و امید در کشور ساخته شده است، گفت: این دولت طی 96 ماه عمر خود به طور متوسط هر ما یک تصفیه خانه ساخته و وارد مدار کرده‌است.

امکان تأمین مواد اولیه برای تولید 10 میلیون ماسک فراهم شد
خبرگزاری ایسنا

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) از توانایی تامین مواد اولیه تولید روزانه 10 میلیون ماسک در کشور خبر داد و گفت: ظرفیت تولید ماسک پارچه‌ای از سوی اصناف افزایش خواهد یافت و بر این اساس، نگرانی از بابت تامین ماسک مورد نیاز مردم در ایام پیش رو وجود ندارد.