جمعه 28 مرداد 1401

آموزشی وب‌گاه عصر ایران

آموزشی وب‌گاه عصر ایران

دانشمندان گفتند که این ماموریت همچنان بینش ارزشمندی از فرآیندهای تشکیل عطارد زمانی که مناطقی در نور روز نمایان می‌شوند، ارائه می‌دهد.

داوطلبان لازم است پس از انتخاب رشته / محل، کد رهگیری و نسخه چاپی ثبت نام خود را تهیه و تا زمان اعلام نتایج نزد خود حفظ کنند.

رئیس سازمان سنجش: در سال 1402 اما اتفاقی که می افتد این است که سوابق تحصیلی بر نمره کل تاثیر می گذارد و نمره بالاتر و پایین تر می شود.

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد سال 1401 نیمه اول شهریور اعلام می‌شود تا پذیرفته‌شدگان از اول مهر بتوانند در کلاس‌های دانشگاه محل پذیرش حضور یابند.

نتایج اولیه دعوت به مصاحبه دوره بدون آزمون دکتری تخصصی (ویژه استعدادهای درخشان) سال 1401 دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شده و داوطلبان می‌توانند با مراجعه به سامانه این مرکز به نشانی www.azmoon.org از نتیجه ثبت نام خود مطلع شوند.

شرکت "Autonomous Healthcare" که در این تحقیق با محققان همکاری می‌کند، فناوری‌های مبتنی بر هوش مصنوعی را برای مراقبت‌های ویژه و نظارت بر بیمار توسعه می‌دهد.

این روش می‌تواند به دانشمندان کمک کند تا درباره منشاء این بیماری بیشتر بیاموزند و درمان‌های جدیدی را ارائه دهند.

سازمان سنجش: تا پانزدهم تیر ماه آینده تکلیف شیوه برگزاری کنکور سال 1402 برای سازمان سنجش به عنوان مجری آزمون سراسری قطعی شده و به داوطلبان اطلاع خواهیم داد.

محققان با استفاده از ترکیبی از مدل‌سازی کامپیوتری و آزمایش نشان دادند که دو پپتید خاص تولید شده توسط ویروس "سارس - کوو -2" می‌توانند در ساختارهایی شبیه به توده‌های پروتئینی از "آمیلوئید" سمی که اغلب در بیماری آلزایمر دیده می‌شوند، تجمع یابند.

از آنجایی که آنان به طور خاص به دنبال بندپایان بودند، محققان نمی‌دانند که آیا ردپایی از موجودات دیگر در چای وجود دارد یا خیر.

مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: بهتر است داوطلبان بعد از دریافت کارت با توجه به آدرس مندرج روی کارت ورود به جلسه آزمون حوزه امتحانی خود را در روزهای باقیمانده تا آزمون شناسایی کنند تا بدون نگرانی در جلسه آزمون حضور یابند.

در تاریخ 6 ژوئن موشک غول پیکر SLS ناسا به همراه کپسول فضایی "اوریون" که قرار است اولین قدم برای بازگشت انسان به کره ماه را طی ماموریت "آرتمیس 1" رقم بزنند، به سمت سکوی پرتاب موسوم به "39B" حرکت داده شد.

بر اساس این اطلاعات، محققان به این نتیجه رسیدند که این سیاه‌چاله جدید کشف شده، سریع‌ترین سیاه‌چاله در حال رشدی است که در 9 میلیارد سال گذشته وجود داشته است.