چهارشنبه 26 مرداد 1401

آموزشی وب‌گاه عصر ایران

آموزشی وب‌گاه عصر ایران

ماهواره مذکور از 24 ژوئن 2022 در حال رصد خورشید است و ناسا به تازگی، اولین تصاویر ثبت شده از قلب منظومه شمسی را در معرض دید عموم قرار داده است.

علمی‌تر و دقیق‌تر آن است که به جای مفهوم کلی و مبهم فرهنگ‌سازی، روش‌های تغییر نگرش و اقناع (متقاعدسازی) را بشناسیم و به کار گیریم.

هر کدام از این یون‌ها به نام یک بیت کوانتومی یا به اختصار کیوبیت (Qubit) شناخته می‌شود. در کامپیوترهای کلاسیک اطلاعات با بیت‌های صفر و یک منتقل می‌شود، اما کیوبیت‌ها با توانایی‌های خارق‌العاده‌ای که مکانیک کوانتومی در اختیار ما قرار داده است، می‌توانند اطلاعات بسیار بیشتری را حمل کنند.

ماده واحده «افزایش ظرفیت پذیرش دندانپزشکی در مقطع عمومی» که در جلسه 865 مورخ 1401/4/14 شورای‌عالی انقلاب فرهنگی و بر اساس تبصره 2 ماده واحده «افزایش ظرفیت پزشکی در مقطع عمومی»، مصوب جلسات 851 و 852 شورای‌عالی، به تصویب رسید است.

ماهواره لندست (Landsat) نور را خارج از طیف مرئی رصد می‌کند بنابراین در این تصاویر مواردی بیش از آن چه با چشم غیر مسلح قابل رویت است را می‌توان مشاهده کرد. حتی می‌توان این تصاویر را آثار هنری نامید.

اغلب این سوالات پاسخ مثبتی دارند و در حقیقت باید گفت سازه‌های متعددی از فضا قابل رویت هستند، با این حال حداقل برخی از این سازه‌ها که در ادامه با آنها آشنا می‌شویم، احتمالا مواردی را شامل می‌شوند که به هیچ عنوان انتظار دیدن‌شان در چنین فهرستی را ندارید.

پژوهشگران در سایت arXiv.org گزارش دادند که این ستاره PSR J0952-0607 نام دارد و وزن آن حدود 2/35 برابر خورشید است. راجر رومانی (Roger Romani)، اخترفیزیکدان دانشگاه استنفورد، می‌گوید: این سنگین‌ترین ستاره نوترونی است که تاکنون دیده شده است.

وب به سمت یک سحابی سیاره‌ای در فاصله حدود 2500 سال نوری از زمین، معروف به سحابی حلقه جنوبی، حرکت می‌کند.

یک ویدیوی جدید و جذاب به بینندگان این فرصت را می‌دهد که به اعماق کیهان نگاه کنند، زیرا تلسکوپ فضایی فوق‌العاده ناسا روی یک ستاره در حال مرگ زوم می‌کند.

مقاله‌ای که این تکنیک را توصیف می‌کند به تازگی از سوی نشریه The Astronomical پذیرفته شده و نسخه پیش چاپ آن نیز در پایگاه داده arXiv در دسترس است.

اما آنچه که این پژوهش نمی‌تواند به آن پاسخ دهد این است که موسیقی‌درمانی دقیقاً چگونه می‌تواند به عنوان درمان برای بیماران مبتلا به زوال عقل از نظر بالینی موثر باشد.

مورتی توسط یک الگوریتم هوش مصنوعی کنترل می‌شود که اطلاعات زیادی در خصوص پا‌های ربات مانند شکل دقیق هر جزء ندارد. یک برنامه کامپیوتری با انجام عملکردی مشابه عملکرد طناب نخاعی حیوانات، قادر است در مدت زمان کوتاهی راه رفتن را به ربات بیاموزد.

نهمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور (ویژه رشته های شغلی دستگاه های اجرایی به غیر از وزارت آموزش و پرورش) فردا جمعه 31 تیرماه 1401 در 73 شهر و 89 حوزه اصلی و 265 حوزه فرعی برگزار می‌شود.

دانشگاه تبریز با همکاری دانشگاه واگنینگن، اوتریخت و ماستریخت هلند به سرعت در حال دگرگونی روش های سنتی کشاورزی منطقه‌اند و راندمان تولید با یک بیستم آب مصرفی 800 درصد اضافه محصول در حال نهایی شدن است.

گابریل برامر، ستاره‌شناس مرکز سحر کیهانی در موسسه نیلز بور در دانشگاه کپنهاگ، این تصویر را مشاهده کرد و آن را در توییتر به اشتراک گذاشت.

سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد؛ متقاضیان پذیرش دوره کاردانی فنی و کاردانی حرفه‌ای نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی مهر ماه سال 1401 که در مهلت تعیین شده (از تاریخ 14 تا 26 تیر) نتوانستند نسبت به ثبت‌نام در پذیرش دوره مذکور اقدام نمایند می توانند از روز سه شنبه مورخ یک تا چهارم شهریورماه سال جاری نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.