موسیقی

موسیقی

«سفری از گذر گل تا دل»/ مبنای زیبایی‌شناسی هنرها یکی است
خبرگزاری مهر

حسام الدین سراج می‌گوید در کتاب «سفری از گذر گل تا دل» زیبایی‌شناسی تطبیقی هنرها و به‌ویژه معماری و موسیقی مد نظر است و ما بر آنیم که بگوییم مبنای زیبایی در هنرها یکی است.

اخبار رادیو و تلویزیون | شروع اکران فیلم‌های جشنواره مستند در تلویزیون / "برجام" پنج سال پس از امضاء سوژه "پرس‌تی‌وی" شد
خبرگزاری تسنیم

70 فیلم مستند در 50 برنامه به نمایش درخواهند آمد و از روز 11 مردادماه اکران فیلم‌ها در تلویزیون آغاز خواهد شد. مشروح دیدار تصویری رهبر انقلاب با نمایندگان مجلس روی آنتن می‌رود و "برجام" پنج سال پس از امضاء سوژه شبکه پرس‌تی‌وی شد.

مدیر هماهنگی موسیقی و سرود معاونت صدا معرفی شد
خبرگزاری خبرنگاران جوان

مهیار مهر آذر به عنوان مدیر هماهنگی موسیقی و سرود صدای رسانه ملی در جلسه شورای مدیران معاونت صدای سازمان صدا و سیما معرفی شد.

حسین زمان: احتمال اینکه دوباره از کار منع شوم، زیاد است
وب‌گاه فرارو

حسین زمان خواننده پاپ گفت: در شرایط موجود به ندرت ترانه‌ای را می‌توان یافت که به‌طور صدرصد خواسته‌های مرا برآورده کند؛ زیرا به هر حال مشکلات زیادی در این زمینه وجود دارد. مثلا اینکه به‌طور کلی قیچی سانسور (بخصوص به لحاظ کلامی) متوجه آثار خاص و مدنظر ماست و این مسائل شرایط کار را برایمان دشوار می‌کند. البته نمی‌خواهم بگویم در حال حاضر سانسور خیلی جدی وجود دارد، اتفاقا می‌خواهم بگویم...

فراهم آوردن زمینه‌ها برای انتخاباتی پرشور
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - کمتر از یک سال دیگر چهار انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای اسلامی شهر و روستا، میان دوره‌ای مجلس و خبرگان در ایران برگزار می‌شود این در حالی است که علاوه بر بحران اقتصادی، بیماری کرونا در ایران جولان می‌دهد بنابراین دولتمردان برای برگزاری انتخابات پرشور باید به وضع معیشت و سلامتی مردم توجه کنند و زمینه‌های پیشرفت را فراهم سازند.

839 تک‌آهنگ در بهار امسال مجوز گرفت
خبرگزاری ایسنا

تعداد 839 تک‌آهنگ در سه‌ماهه نخست سال 99 با مجوز دفتر موسیقی منتشر شد.

839 تک آهنگ در بهار امسال مجوز گرفت
خبرگزاری خبرنگاران جوان

839 تک آهنگ در سه ماهه نخست سال 99 با مجوز دفتر موسیقی وزارت ارشاد منتشر شد.

انتخاب مدیر هماهنگی موسیقی و سرود در رادیو
خبرگزاری ایسنا

در جلسه شورای مدیران معاونت صدای سازمان صدا و سیما که با حضور حمید شاه‌آبادی _ معاون صدا _ برگزار شد، مهیار مهرآذر به عنوان مدیر هماهنگی موسیقی و سرود صدای رسانه ملی معرفی شد.

رکورد شکنی مجوز تک آهنگ‌ها در بهار امسال
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - 839 تک آهنگ در سه ماهه نخست سال 99 با مجوز دفتر موسیقی منتشر شده که نسبت به سه ماهه اول سال گذشته دو برابر رشد داشته است.

رادیو بزرگترین مصرف کننده موسیقی است
خبرگزاری اکو نیوز

آقای احمدی‌نژاد! با «لیدی گاگا» هم آهنگ بخونی چیزی رو از یادمون نمی‌بره
وب‌گاه عصر ایران

2 نفر نشسته‌اند باهم حرف بزنند تا از این گفتگو یکی به معروفیت بیشتر برسد و دیگری هم سعی دارد اذهان و افکار منفی در مورد خودش را عوض کند!

کلیپ انتخاباتی احمدی‌نژاد به بهانه صحبت از موسیقی
وب‌گاه خبر آنلاین

رئیس دولت نهم و دهم به‌تازگی جلوی دوربین نشست تا از هنر موسیقی سخن بگوید. هنری که در ریاست‌جمهوری هشت ساله او دوران خوبی را ندید؛ از محدودیت موسیقی بانوان گرفته تا لغو کنسرت‌ها و محرومیت هنرمندان.

تمرکز کلاس‌های موسیقی در مرکز شهرستان ری و غفلت از ظرفیت روستاها
خبرگزاری ایرنا

شهرری ایرنا مسئول انجمن موسیقی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری گفت: تمرکز کلاس‌های موسیقی در مرکز این شهرستان با وجود بستر و استعدادها در شهر و روستاهای اطراف موجب مغفول ماندن این هنر در سایر نقاط آن شده‌است.

با همت وزارت فرهنگ، غوغای آلبوم‌های موسیقی سکوت سالن‌ها را شکست
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با صدور بیش از یکصد مجوز برای آثار شنیداری و اجرای آنلاین از ابتدای سال جاری تلاش کرده تا سکوت حاکم بر فضای موسیقی کشور را به دلیل شیوع بیماری کرونا بشکند.

کرونا گریبان‌گیر آقای خواننده شد؟/ درگذشت یکی از نوابغ موسیقی جهان
خبرگزاری خبرنگاران جوان

هفته گذشته اخباری مبنی بر احتمال ابتلای یکی از خوانندگان پیشکسوت کشورمان به کرونا منتشر شد.