چهارشنبه 3 مرداد 1403

اجتماعی خبرگزاری میزان

اجتماعی خبرگزاری میزان

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ صبح روز چهارشنبه (20 تیر 1403) از دستگیری 105 سارق و قاپ‌زن در تهران خبر داد. 33 نفر از این افراد دستگیر شده سارق منزل بودند که به صورت باندی اقدام به سرقت می‌کردند.

نشست خبری اصغر جهانگیر سخنگوی قوه قضاییه روز سه شنبه (19 تیر 1403) با حضور اصحاب رسانه برگزار شد.

پانزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات 104 نفر از اعضای سازمان مجاهدین خلق موسوم به منافقین و همچنین ماهیت این سازمان به عنوان یک شخصیت حقوقی، روز سه‌شنبه (19 تیر 1403) در شعبه یازدهم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی حجت‌الاسلام والمسلمین دهقانی و مستشاران دادگاه مرتضی تورک و امین ناصری و همچنین وزیری، نماینده دادستان در مجتمع قضایی امام خمینی (ره) به‌صورت علنی برگزار شد.

بیست و دومین نمایشگاه عطر سیب با حال و هوای محرم از چهارشنبه 14 تیر در میدان آئینی امام حسین (ع) برپا شده و برپایی‌اش تا پنجشنبه 21 تیر ادامه دارد.

آیین باشکوه تشییع و تدفین شهید گمنام دفاع مقدس امروز سه‌شنبه (19 تیر 1403) مصادف با سوم محرم با حضور روسای واحد‌های قضایی، معاونان رئیس قوه قضاییه، وزیر دادگستری، روسای سازمان‌های تابعه، روسای مراکز مستقل، رئیس دادگستری استان تهران و دادستان عمومی و انقلاب تهران در ساختمان ستاد مرکزی قوه قضاییه برگزار شد.

برای دومین روز پیاپی دوشنبه (18 تیر 1403) خیزش گرد و خاک وضعیت هوای قم را بسیار ناسالم کرد و باعث تعطیلی کلیه ادارات این استان شد.

ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه صبح امروز دوشنبه (18 تیر 1403) در نشست هفتگی با خبرنگاران رسانه‌های داخلی و خارجی شرکت کرد.

جلسه رسیدگی به پرونده شهدای غواص دفاع مقدس به طرفیت آمریکا امروز دوشنبه (18 تیرماه 1403) در شعبه 55 دادگاه حقوقی بین‌الملل به ریاست قاضی «حسین‌زاده» با حضور «عبدلیان‌پور» رئیس مرکز وکلا و کارشناسان رسمی قوه قضاییه و جمعی از حقوقدانان و خانواده‌های شهدا در مجتمع قضایی امام خمینی (ره) برگزار شد.

جلسه شورای عالی قوه قضاییه روز دوشنبه (18 تیر 1403) به ریاست حجت‌الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای، رئیس قوه قضاییه برگزار شد.

همزمان با نخستین روز محرم در عربستان و آغاز سال 1446 هجری قمری، پرده کعبه عوض شد.

مراسم عزاداری «شاه حسین گویان» چندین روز قبل از ماه محرم شروع می‌شود و تا روز دهم، این ماه و همچنین ظهر عاشورا، ادامه دارد. در گویش ترکی آذربایجانی، به این مراسم شاخسی، نیز گفته می‌شود، که این واژه، مخفف "شاه حسین" است. در مراسم شاه‌حسین‌گویان، عزاداران شمشیر‌ها را از زمین تا فرق سر خود حرکت می‌دهند و وقتی که چوب به زمین نزدیک می‌شود، همگی با صدای بلند ندای «شاخسِی» (شاه‌حسین) و زمانی...

علی القاصی رئیس کل دادگستری استان تهران روز یکشنبه (17 تیر 1403) در رأس یک هیئت قضایی از دادگستری شهرستان اسلامشهر بازدید کرد و در جریان این بازدید اظهارات تعدادی از مراجعان را مورد استماع قرار داد و دستورات لازم را در جهت مساعدت به آن‌ها صادر کرد.

آئین سنتی "صلا" همزمان با نخستین روز از ماه محرم و آغاز عزاداری سیدالشهداء (ع) صبح روز یکشنبه (17 تیرماه 1403) توسط خادمان حرم مطهررضوی برگزار شد. "صلا" در لغت به معنای صدا زدن، دعوت کردن و اعلام کردن است که این آیین، با قدمتی بیش از 300 سال و با آغاز محرم هر سال توسط مداحان اهل بیت با قرائت اشعار و نوحه‌هایی با مضمون سوگواری امام حسین (ع) برگزار می‌شود.

سرپرست ریاست جمهوری و اعضای هیئت دولت سیزدهم پیش از ظهر امروز (یکشنبه) با رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.

«مسعود پزشکیان» رئیس جمهور منتخب، عصر شنبه (16 تیر 1403) با حضور در حرم امام خمینی (ره) ضمن تجدید میثاق با بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در نشست با فعالان ستادی شرکت کرد.