شنبه 22 مرداد 1401

چهار سال و فقط یک مصدومیت / وینیسیوس آیرون‌مَن؛ قهرمان مصدوم نمی‌شود

وب‌گاه ورزش سه مشاهده در مرجع
چهار سال و فقط یک مصدومیت / وینیسیوس آیرون‌مَن؛ قهرمان مصدوم نمی‌شود

وینیسیوس پس از 4 فصل بازی برای رئال تنها یک بار مصدوم شده و در تمام این مدت از آسیب‌دیدگی فرار کرده است.

به گزارش "ورزش سه"، فصل 22-2021 برای وینیسیوس به بهترین شکل سپری شد. ستاره برزیلی پس از کریم بنزما و همراه با تیبو کورتوا بهترین بازیکن فصل رئال مادرید بود و توانست پاسخ تمام تمسخرها را بدهد. او در 18 سالگی از فلامینگو به رئال پیوست و تا سال گذشته سوژه تمسخر مخالفان رئال مادرید بود.

موقعیت سوزی ها و دریبل های ناموفق وینی بهانه خوبی به منتقدانش داده بود تا توانایی هایش را زیر سوال ببرند. وینی 45 میلیون یورو برای رئال هزینه داشت و برخی معتقد بودند رئال در واقع این پول را دور ریخته ولی وینیسیوس با ثبت 22 گل و 20 پاس گل، ثابت کرد که چرا در رئال روی او ایمان داشتند.

کارلو آنچلوتی با ورودش به رئال به وینی اعتماد به نفس مضاعفی بخشید و این از همان ابتدای فصل مشهود بود. درخشش وینیسیوس تا روز پایانی فصل یعنی فینال لیگ قهرمانان نیز ادامه داشت و خود او بود که گل قهرمانی رئال را وارد دروازه لیورپول کرد. زمانی حتی کریم بنزما هم به وینی اعتماد نداشت ولی از آن روزها مدت هاست که گذشته است.

وینی روی 42 گل فصل رئال تاثیر مستقیم داشت. او همراه با تیبو کورتوا در 52 بازی فصل حضور داشت که یک رکورد است. 47 بار فیکس بود (سومین بازیکن رئال) و با 37 برد، بیشترین مشارکت را در بردهای رئال داشت. وینی 4272 دقیقه نیز برای رئال بازی کرد.

نکته قابل توجه در مورد وینسسیوس اینکه او در 4 سال حضورش در رئال تنها یک بار مصدوم شده که به مارس 2019 بر می گردد. او برابر آژاکس از ناحیه رباط آسیب دید و دو ماه به دور از میادین ماند. در این مدت او فقط یک بازی را به دلیل مشکل گوارشی، دو بازی به دلیل ابتلا به کرونا و یک بازی را به دلیل محرومیت (برابر گرانادا) از دست داده است.

به نظر می رسد وینیسیوس در مقابل مصدومیت ها واکسینه شده است. 4 فصل و متوسط 42 بازی در هر فصل برای رئال آماری خیره کننده است برای بازیکنی که 21 سال بیشتر ندارد. قرارداد وینی به زودی تمدید خواهد شد و با دستمزد 10 میلیون یورویی، به زمره بازیکنان ستاره و بزرگ رئال اضافه می شود.

چهار سال و فقط یک مصدومیت / وینیسیوس آیرون‌مَن؛ قهرمان مصدوم نمی‌شود 2
چهار سال و فقط یک مصدومیت / وینیسیوس آیرون‌مَن؛ قهرمان مصدوم نمی‌شود 3
چهار سال و فقط یک مصدومیت / وینیسیوس آیرون‌مَن؛ قهرمان مصدوم نمی‌شود 4
چهار سال و فقط یک مصدومیت / وینیسیوس آیرون‌مَن؛ قهرمان مصدوم نمی‌شود 5
چهار سال و فقط یک مصدومیت / وینیسیوس آیرون‌مَن؛ قهرمان مصدوم نمی‌شود 6