سه‌شنبه 25 مرداد 1401

تکواندو قهرمانی آسیا | عاشورزاده و بخشی نمایندگان ایران در روز پایانی

خبرگزاری دانا مشاهده در مرجع
تکواندو قهرمانی آسیا | عاشورزاده و بخشی نمایندگان ایران در روز پایانی

بیست و پنجمین دوره رقابتهای تکواندو قهرمانی با برگزاری مسابقات اوزان سوم و ششم به پایان می‌رسد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، در ادامه این رقابت ها که از جمعه سوم تیرماه در شهر چانچئون کره جنوبی آغاز شده است، فردا دوشنبه ششم تیرماه و در روز پایانی تکواندوکاران اوزان 63- و 80- کیلوگرم مردان، 67- کیلوگرم زنان برگزار می‌شود که فرزان عاشورزاده و امیرمحمد بخشی از تیم کشورمان به دیدار رقبای خود می‌روند. تیم ایران در بخش زنان نماینده ندارد. در وزن 63- کیلوگرم مردان که 19 تکواندوکار حضور دارند، فرزان عاشورزاده دور نخست به دیدار «لینگ یوشوایی» از چین می‌رود و در صورت برتری به مصاف یکی از تکواندوکاران هنگ کنگ، کویت یا ازبکستان می‌رود.

امیرمحمد بخشی هم در وزن 80- کیلوگرم ابتدا «رامش حسینی» از افغانستان را پیش رو دارد و در صورت برتری به دیدار برنده پاکستان و کره جنوبی می‌رود. در این وزن 13 تکواندوکار ثبت نام کرده اند.

تیم ملی تکواندو ایران تا پایان روز سوم این دوره از رقابت ها موفق به کسب سه طلا، پنج نقره و دو برنز شده است. است. ناهید کیانی، زهرا پوراسماعیل و اکرم خدابنده سه طلا، میرهاشم حسینی، مهدی حاج موسایی، مبینا نعمت زاده، نسترن ولی زاده و علی نادعلیان پنج مدال نقره، زهرا شیدایی و دانیال بزرگی نیز 2 مدال برنز باری کشورمان کسب کرده اند.

رقابتهای تکواندو قهرمانی آسیا با حضور 299 تکواندوکار از 34 کشور در کره جنوبی جریان دارد.

انتهای پیام /