شنبه 5 اسفند 1402

روسیه برای آتش بس در غزه پیشقدم شد / برنامه مسکو چیست؟

وب‌گاه دنیای اقتصاد مشاهده در مرجع

زاخارووا در مصاحبه با شبکه "روسیه 1" گفت: " ما تمام تلاش خود را در تمام مسیرها انجام می‌دهیم. این یک کار سیاسی در قالب‌های بین‌المللی مانند سازمان ملل است که با هدف آتش‌بس، توقف خشونت و تنش‌زدایی انجام می‌شود. "

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بخش دیگری از اظهارات خود گفت که روسیه همچنین به صورت فعال برای آزادی زندانیان در اختیار حماس تلاش می‌کند.

در پاسخ به بیش از هفت دهه اشغال سرزمین فلسطین و محاصره غزه و زندان و شکنجه هزاران فلسطینی، مقاومت فلسطین در روز هفت اکتبر (15 مهر) عملیاتی موسوم به عملیات «طوفان الاقصی» را آغاز کرد تا زمینه آزادسازی کامل سرزمین فلسطین، بازگشت آوارگان فلسطینی و گسترش صلح در منطقه با انحلال رژیم غاصب فراهم شود.

بر اساس گزارش وزارت بهداشت فلسطین، تجاوزگری و جنایت رژیم اسراییل علیه فلسطینی‌ها در این 23 روز تاکنون منجر به شهادت بیش از هشت هزار فلسطینی در غزه و مجروح شدن هزاران نفر دیگر شده است.

در چند روز گذشته نظامیان صهیونیست به پشتیبانی تانک‌های این رژیم 3 بار سعی کرده‌اند که با ورود به غزه اقدام به اشغال بخشی از این منطقه نمایند که هر سه بار با شکست مواجه شده و با دادن تلفات زیاد پا به فرار گذاشته‌اند.

--> اخبار مرتبط

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.