چهارشنبه 26 مرداد 1401

سیاسی وب‌گاه عصر ایران

سیاسی وب‌گاه عصر ایران

مرحوم هاشمی رفسنجانی در پاسخ به سوالی درباره سلمان رشدی گفت: در مورد سلمان رشدی یک نظریه فقهی امام دادند که این قابل لغو نیست، این نظریه از هزار سال پیش در کتاب‌های اسلامی وجود دارد. منبع: خبرفوری

اشاره عبدی به گزارش امروز کیهان است که از توافق احیای برجام تلویحا استقبال کرده است.

"طی روزهای آینده آخرین نظراتمان را اعلام می‌کنیم و اگر این نظرات تامین شود آمادگی داریم وارد مرحله جمع بندی شویم و توافق را با حضور وزرای خارجه اعلام کنیم."

کریمی قدوسی گفت: اگر در سیاهه جمهوری اسلامی افرادی تحریم شده باشند مانند پمپئو و ترامپ و امثال این‌ها به خاطر آن جنایتی است که رسماً انجام دادند و مسئولیت آن را پذیرفتند؛ برای ترور شهید سلیمانی و مهندس ابومهدی. با این فرض جمهوری اسلامی نیازی به اعزام یک پاسدار به قلب دشمن ندارد.

از 25 مرداد 1369 به عنواان سالگرد پیروزی در جنگ یاد شده چون 25 ماه پس از اتمام جنگ، صدام در نامه به هاشمی اعلام کرد خواست‌های ایران را می‌پذیرد...

درخصوص قیمت‌ها، مصوبه مجلس سبد خانوار و کالابرگ است و همینطور بازگشت قیمت ها به شهریور 1400 و هیچ مصوبه‌ای هم در جلسه سران که بخواهد این قانون را لغو کند، وجود نداشته است.

بودجه مسئولیت اجتماعی وزارت نفت بیشتر در اختیار دولت و برنامه‌هایش است تا کمک به رفاه مناطق نفتی.

آتش سوزی های جنگلی در اروپا، جشن روز استقلال پاکستان، مسابقات مردان آهنین ایرلند

غلامعلی ریاحی وکیل برخی پرونده‌های چهره‌های سیاسی و مطبوعاتی بود

ارتش سوریه قبل از این گفته بود در حملات روز یکشنبه اسرائیل، سه نظامی سوریه کشته و سه نفر دیگر هم زخمی شدند.

در این گزارش نسبت به امکان بهره برداری ایران و روسیه و چین از فرماندهان نظامی سابق افغانستان با اطلاعات حساس درباره عملیات‌های نظامی آمریکا قبل از خروج از افغانستان هشدار داده است.

ما در ماجرای حمله به سلمان رشدی، هیچ کس غیر از او و حامیانش را شایسته سرزنش و محکومیت نمی‌دانیم.

اصلاحات اقتصادی که در این دولت با حمایت مجلس آغاز شد، از جمله کارهایی بود که سال‌ها معطل مانده و دولت‌ها و مجالس قبل از زیر بار اجرای آن شانه خالی کرده بودند.

این کارت زردهایی که به وزرای دولت داده می‌شود پیام دارد، پیامش این است که دولت برنامه‌های مدنظر مجلس را پیاده نکرده است و ارتباطش با مجلس کم کم کمرنگ‌تر می‌شود یعنی هر روز فاصله‌اش بیشتر می‌شود.

«تام کاتن» سناتور جمهوری‌خواه ایالت آرکانزاس هم در پیامی توییتری نوشت: «رهبران ایران چندین دهه است که خواستار قتل سلمان رشدی هستند. ما می‌دانیم آن‌ها تلاش می‌کنند امروز مقام‌های آمریکایی را نیز ترور کنند. بایدن باید فوراً به مذاکره با این رژیم تروریست پایان دهد».