جمعه 28 مرداد 1401

سیاسی وب‌گاه عصر ایران

سیاسی وب‌گاه عصر ایران

آتش سوزی های گسترده جنگلی در اروپا، جنگ اوکراین و خشکسالی در مکزیک

وی با بیان اینکه «برخی مصوبات دولت در استان کرمان دقیقاً خلاف قانون است»، اظهار کرد: غیر از هیئت رئیسه مجلس شخص رئیس مجلس و نمایندگان چه کسی باید از قانون پاسداری کند؟

اندرو ویلی، از نزدیکان رشدی این خبر را تایید کرده است، او پیش از این گفته بود که این نویسنده ممکن است یک چشم خود را از دست بدهد.

ما هم توافق را قبول داریم و نوشتیم توافق مقتدر با نظرات آقای رئیس‌جمهور و مقام معظم رهبری صورت گیرد.

به ما می گویند که شما به عنوان نماینده مردم باید مدافع حق و حقوق ما باشید اما احساس می کنیم مجلس در مقابل دولت کوتاه می آید.

پرویز سروری نیز با پیشنهاد حبیب کاشانی کاندیدای نایب رییسی شورا شد و با پیشنهاد صادقی سوده نجفی و شربیانی به عنوان منشی ها کاندیدا شدند.

باید دید سرانجام این پرونده چه خواهد شد، آیا سرانجام می‌توان برگزاری دادگاهی علنی مطابق قانون جرم سیاسی را متصور شد یا اینکه همچنان این پرونده با حواشی دنباله‌دار برگزار می‌شود.

ریشی سوناک: " وضعیت در ایران بسیار جدی است و در مقابل پوتین (رییس فدراسیون روسیه) نمی‌توانیم چشمانمان را ببندیم."

وزیر ارتباطات گفت: طراحی کلان و مفهومی‌ماهواره خیام توسط سازمان فضایی ایران انجام شده است اما ساختش در روسیه اتفاق افتاده و این موضوعی است که ما از روز اول اعلام کردیم و موضوع پنهانی نبود.

آن‌ها یا باید متن فعلی را بپذیرند یا باید بپذیرند که مذاکرات شکست خورده است. کمیسیون مشترک برجام به هماهنگ‌کننده اتحادیه اروپا اجازه نداده که چنین اظهاراتی را مطرح کند.

رئیس‌جمهور طی یک سال با تمام نمایندگان مجلس در قالب مجامع استانی جلسه همفکری داشته است.

لازم است شورای عالی انقلاب فرهنگی و دستگاه های مرتبط با حوزه فرهنگ برای پاسخگویی به این گونه سخنان اقدامات لازم را انجام دهند.

کویت همزمان با حمله به سفارت سعودی در تهران در 12 دی 94 در اعتراض به این اقدام، سفیر خود را از تهران فرآخواند و روابط را به سطح کاردار تنزل داد.

سخنان آقای رئیسی در کرمان مبنی بر اینکه دولت از مردم و با مردم است و حضور در جمع مردم را مایه مباهات می‌داند، تا آنجا که برای برانگیختن احساسات شهروندان لازم است، توجیه‌پذیر به حساب می‌آید؛ اما بیش از آن، به پوپولیسم نزدیک می‌شود که آفت بالقوه هر دولتی است.

آموزش و پرورش به علت تعداد زیاد کارکنان و مدارس، بودجه کلانی را به خود اختصاص می‌دهد، بنابراین کاهش آن اولین هدف دولت‌هایی است که با کسر بودجه مواجه می‌شوند، ضمن اینکه لابی قدرتمندی درون ساختار قدرت ندارند.

باید در انتخابات ریاست‌جمهوری وقتی تمام شهروندان ایران پای صندوق می‌روند کاندیدای مطلوبی بین نامزدها ببینند تا در انتخابات شرکت کنند وگرنه 50 درصد مردم در انتخابات شرکت نمی‌کنند.