چهارشنبه 26 مرداد 1401

سیاسی وب‌گاه عصر ایران

سیاسی وب‌گاه عصر ایران

علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی و محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی نیز با حضور در این جلسه، ضمن تشریح آخرین وضعیت مذاکرات رفع تحریم‌ها به پرسش‌های نمایندگان پاسخ خواهند گفت.

قبل از بستن در کعبه، 15 کیلوگرم گلاب غلیظ طائف در ظروف موجود در خانه ریخته می‌شود

وی همچنین به اهمیت دیپلماسی فرهنگی نیز اشاره و تصریح کرد: دیپلماسی فرهنگی و دیپلماسی منطقه ای از رویکردهای مهم دولت سیزدهم است که باید اقدامات بیشتری در این بخش صورت گیرد.

پس از ارائه گزارش مسئولان وزارت امور خارجه و مذاکره‌کننده ارشد کشورمان، نمایندگان نیز نقطه‌نظرات و دغدغه‌های خود را پیرامون مذاکرات و گزارش مطرح‌شده عنوان می‌کنند.

او ضمن اعلام حمایت از دولت رئیسی، گفته «این آخرین اخطار من به شماست؛ شما با کسانی نشست و برخاست می‌کنید که محرم نظام نیستند، حلقه جریان نفوذ دور شماست، دفعه بعد با اسناد می‌آیم

این تلاش‌ها با توجه به حضور وحید جلیلی (برادر سعید جلیلی) در سمت قائم مقام صدا و سیما چندان هم عجیب به نظر نمی‌رسد. رویارویی میان اصولگرایان بر سر برجام در راهروهای بهارستان حسابی سر و صدا به پا کرده است.

آقایان مسئول اگر مسائل را ریشه‌ای حل کنند و جلو فساد در انواع آن و مدیریت سوء را بگیرند و از هدررفت سرمایه‌ها جلوگیری کنند و با انتخاب مدیران کارآمد در مناطق آنها را وا دارند تا با نظرات کارشناسی و صحیح مشکلات را احصا و به مرکز گزارش کنند، حل آن معضلات کار سختی نیست.

کشور منزوی و منقطع از جهان، توانانی کسب نامزدی میزبانی جام جهانی را ندارد.

شبکه مصری الغد: «دستیابی روسیه به پهپادهای ایرانی، توازن قدرت را به سمت ایران می‌چرخاند. این معامله ممکن است مقدمه‌ای برای فروش موشک‌های بالستیک کوتاه‌برد و میان‌برد ایرانی به روسیه باشد. این وضعیت می‌توان به فروش سامانه S400 به ایران ختم شود که خشم آمریکا و اسرائیل را به همراه دارد.

چه توقعی وجود دارد که چنین ذهن‌های پرورش‌یافته از شکم‌های حرام بر شهدای مدافع حرمِ اهل‌بیتِ حسین نتازند؟

ما از طرح‌های فریب‌آمیزی چون «توافق موقت»، «توافق گام به گام»، «ضرب‌الاجل‌های پی‌درپی» و «پنجره دیپلماسی در حال بسته شدن است» عبور کرده‌ایم.

سعید لیلاز، کارشناس مسائل اقتصادی، با اشاره به اینکه «آرامش از لوله توپ در می‌آید نه از توافق» گفت: دانش ساخت بمب اتمی سپر ژئوپولیتیک ایران است. او معتقد است: تمام دستاوردهای احتمالی احیای برجام موقتی است.

بامداد سه شنبه؛ آخرین جمع‌بندی به صورت مکتوب در مورد مسائل باقی‌مانده به هماهنگ‌کننده اتحادیه اروپا ارائه شد.

پاسخ جمهوری اسلامی شامل تعهد آمریکا مبنی بر آمادگی جهت رفع تحریم‌های ثانویه علیه شرکت‌هایی در ارتباط با سپاه پاسداران و اتخاذ موضعی مثبت جهت حل و فصل مشکلات پیرامون مسائل پادمانی و اختلافات میان ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌شود.

برخی دیپلمات‌ها و مقامات نیز به خبرگزاری رویترز گفته‌اند حتی اگر تهران و واشنگتن پیشنهاد نهایی اتحادیه اروپا را نپذیرند، احتمالا هیچ کدام از طرفین مرگ توافق را اعلام نکنند چراکه وجود این مذاکرات به نفع طرفین محسوب می‌شود.