شنبه 13 خرداد 1402

فرهنگی وب‌گاه عصر ایران

فرهنگی وب‌گاه عصر ایران

مقام معظم رهبری: درگذشت همسر گرامی آن‌جناب را تسلیت عرض میکنم و تسلای جنابعالی و دیگر بازماندگان و رحمت الهی برای آن مرحومه را از خداوند متعال مسألت مینمایم.

وی با بیان اینکه رویمان نمی‌شود در مورد هوای پاک بگوییم. چون کاری انجام نشده است، گفت: نه اینکه نخواهیم کاری انجام دهیم بلکه کار کرده‌ایم اما هنوز کارهای زیادی باقیمانده است.

یک بیماری کشنده و به سختی قابل تشخیص ده سال است که درختان ارزشمند زیتون جنوب ایتالیا را به نابودی کشانده است. اکنون مسئولیت نجات این درختان برعهده یک جوخه بسیار آموزش دیده از سگ‌ها می‌باشد.

طبق اعلام کاخ کرملین روسای جمهور دو کشور همچنین درخصوص همکاری‌ها در حوزه‌های انرژی و حمل و نقل به گفت‌وگو پرداختند.

این فیلم با نام «مایکل» به کارگردانی «آنتوان فوکوا» ساخته خواهد شد

عضو کمیسیون مشترک طرح صیانت مجلس گفت: گله‌مندی و انتقاد رئیس جمهور از وزیر ارتباطات در خصوص مشکلات و کندی اینترنت، نوعی فرار به جلو محسوب می‌شود، زیرا این اتفاقات و محدودیت‌های چند ماه اخیر به استناد مصوبات شورایی رخ داد که رئیس جمهور در راس آن قرار دارد و در چنین شرایطی که خود ایشان منتقد هستند، ما باید وضعیت اینترنت را از کجا پیگیری کنیم؟

نمک طعم غذا را بهبود می‌دهد و اغلب افراد از خوردن غذاهای خوش نمک تر بیشتر لذت می‌برند تا غذاهای کم نمک. بنابراین وقتی میزان نمک در غذا بیشتر باشد، افراد حجم غذای بیشتری مصرف می‌کنند.

حالا بعد از هفت ماه تصاویری که از سایه خوش برای ما ارسال شده است نشان می‌دهد مردم این روستا هنوز سر و سامان نگرفته‌اند.

تقویت سیستم ایمنی بدن به خصوص در پاییز و زمستان، امکان ابتلا به سرماخوردگی و آنفلوآنزای فصلی، را کاهش می‌دهد. دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، چند روش ساده اما مؤثر برای جلوگیری از سرماخوردگی به خصوص در فصول سرد سال را توصیه کرده است، که مهم‌ترین آن‌ها را در این اینفوگرافیک مشاهده می‌کنید.

این شب‌ها همه مراقب هم باشیم. همکاران ما در شهرداری تهران همگی آماده باش هستند کسی در این هوای سرد بی سرپناه نماند. سهم شما اطلاع رسانی به دیگران و تماس با شماره 137. لطفا در انتشار کمک کنید.

زمستان سخت علاوه بر اروپا، دامن ایران را هم گرفته است و در این زمستان طاقت‌فرسا، به جبران ستمگری اجدادمان در حق حیوانات هم که شده، بهتر است نسبت به هر حیوان نیازمندی، کمی "اخلاق مراقبت" داشته باشیم.

در کمیته علمی روزهای آینده نیز یکی از بحث‌های جدی ما در مورد واکسن‌ها است و می‌خواهیم ببینیم که این واکسن‌های ما و جهش‌های اُمیکرون چقدر می‌تواند پاسخ‌گو باشد و چه مشکلاتی ممکن است در آینده ایجاد شود که با این واکسن‌ها قابل کنترل نباشد.

اکنون میزان ذخایر خون در میانگین کل کشور، 9 روز است. در چهار استان اصفهان، فارس، هرمزگان و مازندران زیر شش روز و در تهران شاخص ذخیره بالای 8.5 روز است. حال از آنجایی که فراورده‌های خونی، محصولاتی بیولوژیک هستند و تاریخ انقضای محدودی دارند، باید مرتبا مصرف و جایگزین شود.

نظام حزب مسلط ممکن است از لحاظ روان‌شناختی خودجاودانه‌ساز باشد. یعنی مردم را از تغییر بترساند و در قدرت بودن یک حزب خاص را "طبیعی" جلوه دهد.

اگر وی معتقد نیست که خدا رحمتش بر غضبش سبقت دارد؟ خدایی که رحمتش بر غضبش سبقت دارد، چطور «اکثریتِ باحجاب» را به واسطه «اقلیت بی‌حجاب» مجازات می‌کند و برف و باران را از همگان دریغ می‌دارد؟