یک‌شنبه 1 خرداد 1401

فرهنگی وب‌گاه عصر ایران

فرهنگی وب‌گاه عصر ایران

مراسم رونمایی از چاپ سوم فیلمنامه «پوریای ولی» و چاپ دوم فیلمنامه «سایه خیال» نوشته مسعود جعفری جوزانی نیز در همین نشر برگزار می‌شود.

تام کروز، مایلز تلر، جان هم، و جنیفر کانلی برای اکرانِ "تاپ گان: ماوریک"، قدم روی فرش قرمز کن گذاشتند.

گروه رستاک که 25 سال از مسیر هنری خود را پیموده است، نشان داده همیشه در تلاش است تا از طریق آثار خود همانند یک سفیر صلح اقوام و ملتهای جهان را به هم نزدیک کند.

دستور داده شده موضوع حقوق کارگران در سازمان برنامه و بودجه پیگیری می‌شود و قرار شده راهی را باز کنند. وزارت میراث فرهنگی هم به جد دنبال این است که مشکل همکاران پایگاه‌ها را حل کند.

رمضانی به تخلفات ناشران اشاره کرد و گفت: برخی ناشران به دلیل تخفیف غیرمتعارف، ارائه دستگاه کارمندان غیرمجاز محکوم شده‌اند. علاوه بر این، تاکنون 200 هزار بسته به شرکت پست ارسال و حدود 75 هزار بسته به دست مخاطبان رسیده است.

حرف‌های وریا شاید به مذاق برخی از مدیران صداوسیما خوش نیاید ولی غیر از واقعیت نیست و آنچه که او گفته است حرف دل بسیاری از مردم ایران است.

این سخنرانی به زبان کردی کرمانشاهی که زبان مادری شهرام ناظری ست ارائه شد.

اصغر فرهادی کاگردان ایرانی در هفتادوپنجمین جشنواره فیلم کن به عنوان داور انتخاب شد و برای اولین بار با دیگر داور‌های این جشنواره مقابل دوربین‌ها ظاهر شد.

حضور نیما کرمی، مجری مشهور تلویزیون به همراه همسرش در برنامه «شب آهنگی» با اجرای حامد آهنگی یک حاشیه جالب داشت که در ادامه می‌بینید.

پیش از این تابلو نقاشی که به قیمت 67,250 دلار کانادا فروخته شده بود به عنوان گران‌ترین اثر این هنرمند شناخته می‌شد.

برج میلاد یادمان ملی ایرانیان است که جاذبه‌های بسیار زیاد گردشگری از جمله موزه مشاهیر ایران، گنبد آسمان و تماشای تهران از ارتفاع 280 از جمله این جاذبه‌هاست.

در این روزها که رنج بیهوده می‌بریم و در پی وقت آسوده می‌دویم کدام سخن گویاتر از شعر خیام: دوزخ، شرری ز رنج بیهوده ماست / فردوس، دمی ز وقت آسوده ماست

هر سال همزمان با روز جهانی موزه، بسیاری از اماکن تاریخی و فرهنگی در سراسر جهان، امکان بازدید رایگان را فراهم می‌کنند.

عموم مردم می‌توانند از ساعت 10 صبح تا 20 با حضور در مصلی امام خمینی (ره) تهران از نمایشگاه بازدید کنند.

به مناسبت روز جهانی موزه و آغاز هفته میراث‌فرهنگی، روز چهارشنبه 28 اردیبهشت ماه بازدید از موزه‌ها، مجموعه‌های تاریخی و فرهنگی و بناها و محوطه‌های تاریخی تحت پوشش این وزارتخانه رایگان است.