یک‌شنبه 5 تیر 1401

فرهنگی وب‌گاه عصر ایران

فرهنگی وب‌گاه عصر ایران

مراسم دعای کمیل معمولا برای زائران خارجی نیز جذاب بود، اما محدودیت‌هایی از سوی عربستان برای حضور آن‌ها در این مراسم اعمال می‌شد، با همه‌گیری کرونا و تعلیق حج برای عموم، به مدت دو سال متوقف شده بود که اینک، با حضور دوباره زائران ایرانی در حج، اولین مراسم آن در شب جمعه (27 خردادماه)، برگزار شد.

دولت گرجستان اعلام کرد: شهروندان این کشور و اتباع کشورهای خارجی که از مسیرهای هوایی، زمینی و دریایی به گرجستان سفر می کنند، دیگر لازم نیست گواهی واکسیناسیون کووید یا نتیجه منفی آزمایش PCR را نشان دهند.

اولین اپیزود این سریال با عنوان "امیرعلی" به کارگردانی رضا کشاورز امشب، 27 خرداد ماه ساعت 20 و 45 دقیقه از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

تکرار فیلم «قصه رنگ پریده» دوشنبه 30 خردادماه 1401 ساعت10:00، پنجشنبه دوم تیرماه ساعت 19:30 و جمعه سوم تیرماه ساعت 12:00 روی آنتن شبکه مستند سیما خواهد رفت.

در عکس‌هایی که روز دوشنبه 13 ژوئن در اینستاگرام منتشر شد، پارگی و کشیدگی قابل توجهی روی لباس دیده می‌شود، ضمنا همانطور که اشاره شد به نظر می‌رسد برخی بلورهای روی لباس نیز گمشده و برخی دیگر به نخ آویزان شده‌اند.

در این روز گالری‌های هنری میزبان هنر و هنردوستان و محلی برای جریان یافتن گفتمان‌های هنری می‌شوند.

در این سکانس رضا عطاران و احمد مهرانفر با خواهران ورزشکار منصوریان درگیر می‌شوند.

بلیط‌های موسیقی پاپ تهران عمدتا از 100 هزار تومان شروع می شود و سقف آنها حدود 430 هزار تومان است. اما «سی‌صد» به یکباره مرزها را در نوردید. قیمت بلیط این کنسرت نزدیک به 700 هزار تومان است!

مت دیمون که در تبلیغی برای تشویق مردم به استفاده از رمز ارزها شرکت کرده بود، با سقوط ارزش این ارزها در رسانه‌های اجتماعی مورد استهزا قرار گرفته است.

مجید اسماعیلی: بعضی حرف‌ها را چون ایشان متوجه نمی‌شوند، من به ایشان نمی‌گویم و آزارشان هم نمی‌دهم.

در بازارهای بین‌المللی نیز «تاپ گان: ماوریک» 362 میلیون دلار به دست آورده و مجموع فروش جهانی‌اش را به 783.8 میلیون دلار رسانده است.

عبدالله مستوفی:«آقایان، هر قدر می‌خواهید باد به بیرق لغت "دادگستری" بکنید. مردم "عدلیه" را برای اختصارش ترک نمی‌کنند و دادگستریِ شما با وجود این که وضع شده فرهنگستان هم هست روی کاغذ خواهد ماند.»

خزاعی با بیان اینکه اکنون 600 سالن سینما در کشور فعال است، افزود: با سیاست های جدیدی که در دولت آغاز شده است، طی چهار سال آینده تعداد سالن‌های سینمای کشور به بیش از یکهزار سالن افزایش خواهد یافت.

وزیر میراث فرهنگی: در محورهای گردشگری مردم به سرویس بهداشتی مناسب دسترسی ندارند به همین دلیل موضوع را حتی در دولت هم مطرح کردم دستگاه های مرتبط را همراه کردم، برای حل این مسأله مدیریت مستقل ایجاد کردیم به شرکت مادر تخصصی گردشگری سپرده شده تا مسأله را پیگیری کند.

کلکسیونر وسایل مریلین مونرو با انتشار عکسی از آسیب جدی که کارداشیان به لباس مونرو وارد کرده است، خبر داد.

سرکنسولگری ایران در استانبول در ارتباط با حضور امیرحسین مقصودلو (تتلو) در کنسولگری ایران در استانبول در صفحه توئیتر اطلاعیه‌ای صادر کرد.