پنج‌شنبه 3 خرداد 1403

مقام ارشد یهودی وزارت کشور آمریکا استعفا کرد

وب‌گاه اقتصاد نیوز مشاهده در مرجع
مقام ارشد یهودی وزارت کشور آمریکا استعفا کرد

اقتصادنیوز: یک مقام ارشد در وزارت کشور آمریکا در اعتراض به حمایت واشنگتن از رژیم صهیونیستی در جنگ علیه غزه، از سمت خود استعفا کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، منابع خبری چهارشنبه شب گزارش دادند که یک مقام ارشد در وزارت کشور آمریکا در اعتراض به حمایت واشنگتن از رژیم صهیونیستی در جنگ علیه غزه، از سمت خود استعفا کرده است.

الجزیره گزارش داد، یک مسئول ارشد یهودی در وزارت کشور آمریکا که نامش «لیلی گریبنرگ» اعلام شده، در اعتراض به حمایت کشورش از رژیم صهیونیستی در جنگ علیه غزه استعفا کرده است.

خبر مرتبط تشدید تنش‌ها بین مقامات اسرائیل / نتانیاهو پاسخ گالانت را داد

اقتصادنیوز: نخست‌وزیر اسرائیل در پاسخ به اظهارات جدید وزیر جنگ این رژیم اعلام کرد که حاضر نیست کنترل نوار غزه را به تشکیلات خودگردان بدهد.

این مقام مستعفی وزارت کشور آمریکا گفته است که با حمایت مداوم جو بایدن از نسل کشی در غزه، دیگر نمی‌توانم به نمایندگی از این دولت ادامه دهم.

وی با بیان اینکه پاسخ به حمله هفتم اکتبر (پانزدهم مهر ماه) نباید مجازات جمعی میلیون‌ها فلسطینی بی گناه باشد، گفت: پرزیدنت بایدن این قدرت را دارد که خواستار آتش بس دائمی و توقف ارسال سلاح به (رژیم) اسرائیل شود.

پیش از این نیز شماری از کارکنان وزارت خارجه آمریکا به دلیل حمایت دولت این کشور از رژیم صهیونیستی یا استعفا کرده و یا تهدید به استعفا کرده بودند.

به گزارش ایرنا، گروه‌های مقاومت فلسطین 15 مهرماه برابر با هفتم اکتبر 2023، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از 45 روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه 1402 (24 نوامبر 2023) آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه 10 آذر (اول دسامبر 2023) آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

این رژیم برای جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

همچنین بخوانید ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید
مقام ارشد یهودی وزارت کشور آمریکا استعفا کرد 2