چهارشنبه 3 مرداد 1403

اقتصادی خبرگزاری مهر

اقتصادی خبرگزاری مهر

تازه‌ترین گزارش تحلیلی بورس اوراق بهادار تهران نشان می‌دهد مجموع ارزش دارایی‌های تحت مدیریت صندوق‌های قابل معامله سهامی در پایان سال 1402 از مرز 85 هزار میلیارد تومان گذر کرده است.

مدیر بازار مشتقه و صندوق‌های کالایی بورس کالا از راه اندازی معاملات گواهی سپرده شمش نقره در شهریور ماه خبرداد.

در روزهای اخیر دمای هوا در کشور افزایش یافته و علت آن رکوردشکنی دوباره گرمای کره زمین است به طوری که کمینه دمای هوا در 70 درصد از استان‌های کشور افزایش 2 درجه‌ای را به ثبت رسانده است.

رییس حوضه آبریز رودخانه زهره، جراحی و حوضه‌های جنوبی کشور از استقبال و رقابت بین سرمایه‌گذاران برای راه‌اندازی تاسیسات آبی یا احداث سد در مناطق جنوبی کشور خبر داد.

شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز با رشد 880 واحدی در ارتفاع 2 میلیون و 201 هزار و 134 واحد قرار گرفت.

مصوبه شورای اقتصاد درخصوص صدور مجوز اصلاح مصوبه موضوع استفاده از فاینانس حداکثر به مبلغ 3.3 میلیارد یوان، برای اجرای پروژه احداث فاز اول خط 2 قطار شهری تبریز ابلاغ شد.

معاون راهداری سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای از آغاز اجرای طرح حدنگاری محدوده و حریم راه‌های کشور (موسوم به طرح کاداستر) در هفت استان خبر داد.

مهلت انتخاب خودرو در مرحله جدید با عرضه 36 خودروی وارداتی که از روز سه شنبه (19 تیر ماه) آغاز شده بود، امشب به پایان می رسد.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: مولدسازی دارایی‌های دولت تنها در یک صورت موفق می‌شود و آن تخصیص به پروژه است.

با احداث جاده دسترسی موقعیت حفاری و حفاری یک حلقه چاه ارزیابی میدان و پروژه ذخیره سازی گاز طبیعی در میدان مختار، این میدان به عنوان سومین قطب ذخیره سازی گاز در کشور تبدیل می شود.

معاون وزیر راه گفت: راه‌آهن کرمانشاه - خسروی با هدف تکمیل کریدور ریلی شرق به غرب و اتصال مناطق غربی به شبکه ریلی است که از کرمانشاه تا اسلام‌آباد در بخش زیرسازی 82 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: در دولت سیزدهم رشد تورم نقطه به نقطه در تهران کاهش یافته و طبق گزارش بانک مرکزی پس‌از 78 ماه، رشد 2 رقمی قیمت مسکن در پایتخت تک رقمی شد.

وزارت اقتصاد اعلام کرد: در 12 سال گذشته منتهی به دولت سیزدهم (سال 1400) 47 درصد هزینه‌های جاری از مالیات تأمین می‌شد که در سال گذشته این رقم به 55.7 درصد رسید.

مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) از پایان عملیات انتقال حجاج بیت الله الحرام خبر داد.

رئیس سازمان چای کشور گفت: از ابتدای اردیبهشت تا 22 تیر ماه 1403، حدود 84 هزار تن برگ سبز چای به ارزش 1397 میلیارد تومان از چایکاران خریداری شد.

طبق بند ث ماده 48 قانون برنامه هفتم توسعه قیمت‌گذاری دولتی ممنوع است.