چهارشنبه 3 مرداد 1403

اقتصادی خبرگزاری مهر

اقتصادی خبرگزاری مهر

حجم معاملات روزانه برق در بورس انرژی به 41 میلیون و 615 هزار و 362 مگاوات ساعت با متوسط قیمت 1201 ریال رسید.

فرمانده یگان حفاظت سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور خبر داد: آتش سوزی در جنگل‌های زاگرسی خائیز استان کهگیلویه و بویر احمد به طور کامل مهار شد.

صادرات کل زنجیره آهن و فولاد در بهار امسال به میزان 7 میلیون و 631 هزار تن به ارزش یک میلیون و 682 هزار تن بوده که از نظر وزنی افت 2.4 درصدی و از نظر ارزشی افت 19 درصدی را تجربه کرده است.

کارشناس سازمان هواشناسی برای دو استان خراسان شمالی و خراسان رضوی هشدار نارنجی صادر کرد.

رئیس مرکز مطالعات و اطلاعات رفاه ایرانیان گفت: طبق قانون، در صورتی که دولت شرایط به‌روزرسانی داده‌ها را داشته باشد باید شهریور امسال شناسنامه اقتصادی خانوارها به‌روزرسانی شود.

شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز (شنبه، 23 تیرماه) با ریزش 9103.53 و احد به 2,200,237.01 و احد رسید.

سمنان - استاندار سمنان بابیان اینکه گفتمان خدمت‌گذاری در استان پیگیری می‌شود، گفت: 28 مگاوات برق طی دولت سیزدهم محقق شد.

بانک تجارت با هدف ایجاد بستر مناسب برای فعال‌سازی یا غیرفعال‌سازی پیامک لحظه‌ای حساب‌ها و کارت‌های این بانک، امکان مدیریت پیامک لحظه‌ای را از طریق درگاه‌های غیرحضوری برای مشتریان فراهم کرد.

از ابتدای فروردین تا 22 تیرماه امسال، 19 میلیارد و 975 میلیون دلار ارز برای واردات کالاهای اساسی، دارو، کالاهای تجاری و بازرگانی، واردات در مقابل صادرات و خدمات تامین شده است.

یک کارشناس انرژی گفت: وزارت نفت در دولت سیزدهم برای راه اندازی فاز 11 پارس جنوبی اقدامی جهادی انجام داد.

مدیرکل دفتر مدیریت مصرف آبفا گفت: سالانه 80 تا 100 هزار انشعاب غیرمجاز آب را شناسایی و رفع می‌کنیم.

خرید تضمینی گندم تا صبح امروز از مرز 7 میلیون تن گذشت.

اختتامیه جشنواره ملی سواد مالی و اقتصادی چشم به راه انتصاب وزرای دولت چهاردهم است.

هر اونس طلا در معاملات امروز (شنبه 23 تیر ماه) در 2417 دلار و 36 سنت ثابت ماند.

وزیر اقتصاد از رشد اقتصادی 5 درصدی، کاهش بیکاری به 7.6 درصد و کاهش 6.5 میلیون نفری جمعیت فقرا در ایران به عنوان دستاوردهای دولت شهید رئیسی که در گزارش جدید بانک جهانی منعکس شده است خبر داد.

سخنگوی اتاق اصناف ایران طی هفت بند، به تشریح مهمترین دغدغه‌ها و چالش‌های اقتصادی کشور و مهمترین مطالبات و انتظارات جامعه بزرگ اصناف پرداخت.