چهارشنبه 3 مرداد 1403

اقتصادی خبرگزاری مهر

اقتصادی خبرگزاری مهر

مدیرعامل توانیر گفت: نرخ خاموشی در سه سال گذشته کاهش یافته و به ازای هر مشترک از 1.231 دقیقه در روز در سال 1400 به 1.06 دقیقه در روز در پایان سال گذشته رسیده است.

رییس ستاد نوسازی ناوگان حمل و نقل گفت: بر اساس قانون چنانچه خودروهای فرسوده در سامانه نوسازی ناوگان و خودروهای فرسوده ثبت نشده باشند، تردد آنها از ابتدای سال آینده مشمول جریمه خواهد شد.

مسکو اعلام کرد که هند بازار شماره یک صادرات نفت روسیه است.

در سال گذشته، 66.2 میلیارد دلار واردات انجام شده که ترکیبات مصرف آن حاکی از سهم 87.3 درصدی مواد اولیه، کالاهای سرمایه‌ای و واسطه‌ای است.

وزارت اقتصاد اعلام کرد: از سال 1400 با روی کار آمدن دولت سیزدهم و افزایش سهم سایر منابع از بودجه عمومی، نسبت انتشار اوراق مالی به GDP با وجود رشد اقتصادی، روند کاهنده‌ای را آغاز کرد.

درگاه ملی مجوزها با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: مجوزهای صادر شده به‌صورت خودکار، از نظر قانون کاملاً معتبر و هستند و صاحبان این مجوزها تحت حمایت دولت قرار دارند.

دستورالعمل ضمانت نامه های بانکی اصلاح شد که بر اساس آن اخذ ضمانت نامه بانکی بابت تأمین حقوق ورودی خودرو سواری برای مدت حداکثر سه ماهه امکان پذیر شده است.

با توجه به احکام و ابلاغ جداول 15 و 16 قانون بودجه سال 1403، فهرست 28 ردیف درآمدی عوارض قابل وصول شامل عوارض سیگار و تنباکو، خودرو سبک و سنگین، گوشت، سبزیجات و... ابلاغ شد.

از تاریخ یکم شهریور ماه، پرداخت هزینه مالیات نقل و انتقال و عوارض خودرو به عهده فروشنده است.

مرکز مدیریت راه های کشور اعلام کرد: تردد در محورهای چالوس، هراز و فیروزکوه، آزادراه تهران - شمال و آزادراه قزوین - رشت (رفت و برگشت) روان است.

سازمان هواشناسی با اشاره به استقرار جو پایدار در اکثر مناطق کشور از شنبه تا سه‌شنبه از ماندگاری هوای گرم و افزایش نسبی دما در برخی مناطق خبر داد.

قیمت هر اونس طلا امروز (جمعه 22 تیر) با 0.28 درصد کاهش به 2408 دلار و 63 سنت رسید.

معاون شرکت توانیر گفت: در تابستان حدود 60 درصد از تقاضای برق تولیدی در کشور به مصرف بخش خانگی اختصاص دارد.

مدیرکل دفتر امور میوه‌های سردسیری و خشک گفت: 3 میلیون هکتار سطح باغات کشور با تولید 26 میلیون تن محصول است که از این آمار، سهم میوه‌های سردسیری و خشک 12 میلیون و 110 هزار تن برآورد می‌شود.

یک کارشناس مسکن گفت: دولت چهاردهم نسبت به وعده ساخت 4 میلیون مسکن دولت سیزدهم متعهد است، زیرا مستاجران باید طعم خانه‌دار شدن را تجربه کنند.

مدیرعامل شرکت توانیر از آمادگی صنعت برق برای تأمین برق پایدار مراکز برگزاری آزمون سراسری طی امروز و فردا (پنجشنبه و جمعه) خبر داد.