چهارشنبه 3 مرداد 1403

اقتصادی خبرگزاری مهر

اقتصادی خبرگزاری مهر

بندر جنوبی ایلات رژیم صهیونیستی به دلیل کاهش 85 درصدی فعالیت‌ها در اثر حملات حوثی‌ها به کشتی ها در دریای سرخ، اعلام ورشکستگی کرد و به دنبال کمک از دولت اسراییل است.

کارشناس صنعت نفت گفت: تا زمانی که کشور وابسته به صنعت نفت است باید بتوانیم صنعت نفت را زنده و سرپا نگه داریم که باید بهسازی صورت بگیرد و این مساله نیاز به سرمایه گذار دارد

گمرک ایران، در بخشنامه ای ممنوعیت صادرات روغن نباتی را برای اجرا، ابلاغ کرد.

معاون امور بین‌الملل بانک مرکزی گفت: پیمان پولی بانکی که بین بانک‌های ایران و کشور روسیه منعقد شده، یک رویکرد برای دلارزدایی و کاهش آسیب پذیری در مقابل تحریم‌های کشور آمریکا به شمار می‌رود.

بانک جهانی در جدیدترین گزارش خود رشد 3.2 درصدی و تورم 35.3 درصدی را برای اقتصاد ایران در سال 1403 پیش بینی کرد.

رییس ستاد نوسازی ناوگان حمل و نقل از آغاز طرح فراخوان ثبت‌نام خودروهای فرسوده در سامانه این ستاد از امروز (شنبه 23 تیر ماه) خبر داد.

یک مقام مسوول با تاکید بر لزوم آبرسانی به نقاط مرزی بویژه شهرها و روستاهای استان کردستان گفت: آبرسانی به 570 روستای این استان در قالب طرح‌های مختلف در حال اجرا است.

طبق اعلام مرکز مبادله ارز و طلا، با توجه به تعطیلی روزهای دوشنبه و سه شنبه، عملاً این هفته حراج برگزار نمی‌شود.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 37 سنت معادل 0.43 درصد کاهش به 85 دلار و 3 سنت رسید.

مدیرعامل صندوق ملی مسکن از وصول 10 هزار و 195 میلیارد ریال منابع نفتی مربوط به استجازه رهبری برای نهضت ملی مسکن در یک ماه و نیم گذشته خبر داد.

در معاملات امروز (شنبه، 23 تیرماه) مرکز مبادله ارز و طلای ایران، هر اسکناس دلار آمریکا به نرخ 46 هزار و 594 تومان و حواله دلار نیز به نرخ 43 هزار و 506 تومان معامله می‌شود.

مدیرعامل سازمان اموال تملیکی گفت: احصای کالاهای اموال تملیکی در قالب سامانه سیات برای شناسه دار کردن کالاها در انبارها از لحظه کشف تا اجرای حکم کلید خورد.

گاهی ممکن است در مناطق مختلف تخلفاتی ازجنس منابع طبیعی رخ دهد واثرات مخرب آن سال‌های بعد خود را نشان دهد. در این راستا سازمان‌های مردم‌نهاد در قامت یک دادستان ویژه می‌توانند نقش‌آفرین باشند.

تردد در محورهای چالوس، فیروزکوه، آزادراه تهران - شمال و آزادراه قزوین - رشت (رفت و برگشت) روان و محور هراز ترافیک سنگین گزارش شده است.

یک مقام مسوول در نهاد ناظر بازار سرمایه اعلام کرد: سازمان بورس و اوراق بهادار در زمینه افزایش سرمایه ایران خودرو و سایپا از محل تجدید ارزیابی دارایی ها محدودیتی ندارد.

شاخص کل بورس در معاملات امروز (شنبه، 23 تیرماه) تا لحظه درج این خبر، با ریزش 3109.26 واحد به 2,206,231.28 رسید.