سه‌شنبه 2 مرداد 1403

اقتصادی خبرگزاری مهر

اقتصادی خبرگزاری مهر

رصد بازار نشان میدهد که قیمت گوشت قرمز تغییری نکرده اما هر کیلو گرم گوشت مرغ بین 78 تا 85.800 تومان متغیر است.

یزد - مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه ای یزد با بیان اینکه میزان افت دشت یزد _ اردکان سالانه 44 سانتیمتر است، مدیریت مصرف را تنها راهکار مقابله با افت فشار آب در تابستان عنوان کرد.

سازمان خصوصی سازی ادعای واگذاری پنج شرکت دولتی به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) را تکذیب و اعلام کرد: واگذاری شرکت‌های دولتی مشمول واگذاری از طریق بازار سرمایه در دستور کار قرار دارد.

مدیرکل دفتر محیط زیست، توسعه پایدار و امور فناوری وزارت جهاد کشاورزی گفت: به منظور جلوگیری از آلودگی‌های محیطی و منابع آب و خاک بخش کشاورزی باید جانمایی طرح‌ها مطابق برنامه آمایش سرزمین باشد.

هر قطعه سکه طرح جدید امروز (چهارشنبه، 20 تیر ماه) 40 میلیون و 200 هزار تومان معامله شد. حباب این سکه 6 میلیون و 804 هزار تومان است.

مدیرعامل توانیر گفت: روز گذشته پیامکی برای هموطنان در 6 استان کشور که عمدتاً مناطق گرمسیر بوده‌اند، در سطح هشدار 2 صادر شد.

در 3 ماهه نخست سال جاری صادرات انواع محصولات شیلاتی در مقایسه با مدت مشابه گذشته از نظر وزنی بیش از 40 درصد و از نظر ارزشی بیش از 30 درصد رشد داشته است.

نظارت فراگیر بهداشتی و شرعی بر دام‌های قربانی در روزهای تاسوعا و عاشورا در سراسر کشور از سوی سازمان دامپزشکی کشور انجام می‌شود.

مجری طرح زیتون کشور گفت: امسال پیش بینی می شود بیش از 150 هزار تن زیتون و 11 هزار تن روغن زیتون در کشور تولید شود این در حالی است که سال گذشته تولید روغن زیتون حدود 6 هزار تن بود.

رئیس سازمان امور اراضی کشور در نامه‌ای به رؤسای سازمان جهاد کشاورزی استان‌ها، شیوه‌نامه یکپارچه‌سازی و تجمیع اراضی کشاورزی را ابلاغ کرد.

بخشنامه جامع معدنی ویرایش سال 1403 از سوی وزارت صمت ابلاغ شد.

یک نماینده مجلس گفت: بازار سرمایه باید به عنوان عامل تقویت اقتصاد کشور با حمایت از سود مشروع سرمایه گذاران در نظر گرفته شود نه اینکه سود شرکت‌ها وسوسه‌ای برای جبران کسری بودجه دولت باشد.

نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی از اینکه اگر اقتصاد کشوری پیش‌بینی‌پذیر نباشد فعالان اقتصادی رغبتی برای فعالیت در آن نخواهند داشت، خبر داد.

صالحی نقش جامعه علمی حسابداری و حسابرسی کشور در توجه جدی به توسعه زیرساخت ها و شرایط منصفانه مالیات‌ستانی از بانک‌ها را با اهمیت دانست.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: اگر بنا بر آزادسازی قیمت بلیط هواپیما بر اساس عرضه و تقاضا است، باید تکلیف رانت‌های نجومی و یارانه‌ها به شرکت‌های هواپیمایی خصولتی مشخص شود.

بانک تجارت در اطلاعیه‌ای از مشتریان خود درخواست کرد که به‌منظور امنیت بیشتر در انجام امور بانکی، همراه‌بانک تجارت را فقط از سایت این بانک دریافت و نصب کنند.