دوشنبه 25 تیر 1403

اقتصادی خبرگزاری مهر

اقتصادی خبرگزاری مهر

گفته می‌شود به خاطر تهدید عربستان، کشورهای گروه 7 طرح مصادره دارایی‌های روسیه را کنار گذاشته اند.

متوسط تعرفه برق تجدیدپذیر برای اعمال در قبض های صنایع مشمول ماده (16) قانون جهش تولید دانش بنیان در تیرماه 1403 اعلام شد.

به گزارش سازمان هواشناسی افزایش نسبی دما و ماندگاری هوای گرم به خصوص در جنوب و جنوب غرب کشور پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهادکشاورزی از ورود بازرسان به میادین عمده میوه و تره‌بار برای مقابله با تخلفات خبر داد.

چالش‌های برگزاری مجامع سرمایه‌گذاری‌های استانی سهام عدالت، تکمیل اعضای کارگروه سهام عدالت و گزارش شرکت سپرده‌گذاری مرکزی در مورد پرداختهای صورت گرفته به شرکتهای تعاونی سهام عدالت بررسی شد.

سازمان هواشناسی اعلام کرد که امروز و فردا اهالی استان تهران و استانهای شمالی کشور شاهد رگبار پراکنده خواهند بود.

وزیر اقتصاد گفت: در سازمان اموال تملیکی از سال 1400 به این سو 94 همت کالا تعیین تکلیف شده که این رقم در دولت قبل 12 همت بوده است.

وزارت اقتصاد اعلام کرد: از ابتدای امسال تاکنون در مجموع 67,846 میلیارد تومان، توسط دولت از طریق انتشار اوراق نقدی تامین مالی شده است.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: در فصل گرم سال جاری تمامی نیروگاه‌های کشور با آمادگی 100 درصدی در حال تولید برق هستندو نیروگاه‌های جدید با پیگیری‌های به عمل آمده در مدار قرار گرفتند.

از ابتدای شهریور ماه، کلیه هزینه‌های مالیات نقل‌وانتقال و تسویه حساب عوارض سالانه و بدهی‌های شهرداری برای معاملات خودروهای صفر کیلومتر و کارکرده بر عهده فروشنده خواهد بود.

اصفهان - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اصفهان از مردم درخواست کرد با 15 درصد صرفه جویی در مصارف روزانه در امر سقایی هم استانی‌ها مشارکت کنند.

مرکز مدیریت راه های کشور اعلام کرد: محورهای چالوس و فیروزکوه بعدازظهر روز جمعه - 22 تیرماه - با ترافیک سنگین روبرو هستند.

تازه ترین آمار از میزان مصرف برق در کشور نشان می دهد که در روز 21 تیرماه بیش از 76 هزار مگاوات برق مصرف شده است.

ارزش معاملات برق شرکت‌های توزیع نیروی برق در بورس انرژی روز 19 تیر ماه 1403 نسبت به روز کاری قبل، 90 درصد افزایش یافت.

قیمت جهانی نفت روز جمعه در بحبوحه نشانه‌هایی از کاهش فشارهای تورمی در آمریکا، بزرگ‌ترین مصرف‌کننده نفت جهان، افزایش یافت و قیمت نفت برنت را به بالای 86 دلار رسید.

ماهشهر - امام جمعه بندر ماهشهر گفت: مردم این شهرستان در اوج گرمای کم سابقه با بی آبی دست و پنجه نرم می‌کنند و انتظار می‌رود این مشکل به سرعت مرتفع شود.