شنبه 13 خرداد 1402

وزارت ارشاد

وزارت ارشاد

وب‌گاه عصر ایران

دادستان کل کشور به موضوع لایحه عفاف و حجاب هم اشاره کرده و ضمن قدردانی از مطالبات صورت گرفته از سوی مردم گفت: این لایحه بر اساس اینکه کار فرهنگی و اعتقادی در اولویت است تهیه شده و به مقامات و مسئولان سایر قوا هم داده شده تا نقطه نظرات و اصلاحات مدنظر خود را در آن مورد توجه قرار دهند.

خبرگزاری خبرنگاران جوان

وزیر فرهنگ و ارشاد، دستور العمل جدید صدور مجوز برگزاری نمایشگاه مد و لباس اسلامی ایرانی را ابلاغ کرد.

وب‌گاه فرارو

سردار آزمون به همراه آرمین زارعی، خواننده مشهور کشورمان ساعاتی را در دبی کنار یکدیگر سپری کردند.

وب‌گاه مشرق نیوز

رئیس دبیرخانه ستاد کشوری کنترل دخانیات، نسبت به تبعات سیگار کشیدن هنرپیشه های اصلی فیلم های سینمایی که باعث گرایش نوجوانان و جوانان به مصرف دخانیات می شود، هشدار داد.

خبرگزاری خبرنگاران جوان

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: بعد از برجام فقط دو شرکت خارجی دخانیات با تولید سالانه چندین هزار نخ سیگار در ایران ماندند.

خبرگزاری مهر

رویداد ملی طراحی، الگو و دوخت لباس اداری بانوان دانشگاه آزاد اسلامی روز چهارشنبه 17 خرداد برگزار می‌شود.

خبرگزاری تسنیم

امیرحسین خرمشاهی تهیه‌کننده و برنامه‌ساز شناخته شده از راه‌اندازی یک آموزشگاه هنری با شهریه‌های تعریف شده، برگزاری جشنواره رسانه‌های دیداری و افتتاح یک وی‌او‌دی ویژه به دست تهیه‌کنندگان خبر داد.

خبرگزاری مهر

مدیر واحد تحقیقات نوآوری و پوشاک گفت: متأسفانه هیچ توجهی به مسئله «حجاب و عفاف» به‌عنوان یک کالای فرهنگی، نشده است و به دلیل عدم نظارت در تولید، از چین و ژاپن چادر وارد کشور می‌شود.

خبرگزاری تسنیم

دو کتابفروشی باسابقه و خوشنام هاشمی و شهر کتاب قبا اعلام کرده‌اند که به دلایل اقتصادی به زودی تعطیل خواهند شد.

خبرگزاری تسنیم

برخی کتابفروشان در روزهای اخیر در تماس با تسنیم از پیشنهاد وسوسه‌کننده برخی ناشران کتاب‌ساز برای عرضه کتاب‌هایشان با 80 درصد تخفیف خبر داده‌اند. به نظر می‌رسد این ناشران در سایه خلاء‌های قانونی برای ورود به بازار جدی نشر عزم خود را جزم کرده‌اند.

وب‌گاه دنیای اقتصاد

وزارت ارشاد درباره استفاده از نام‌ها و گویش‌های محلی بخشنامه جدیدی صادر کرد.

وب‌گاه عصر ایران

وزارت ارشاد از بلامانع بودن استفاده از نام‌های مورد استفاده در گویش‌های محلی و قومی خبر داد.

وب‌گاه الف

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخشنامه‌ای از بلامانع بودن استفاده از نام‌های مورد استفاده در گویش‌های محلی و قومی رایج در مناطق مورد سکونت اقوام در نامگذاری خدمات، محصولات، مؤسسه‌ها و اماکن خبر داد.

وب‌گاه عرشه آنلاین

روزنامه‌ی دولتی شهروند که مدیر آن در دفتر محمد مخبر مشغول فعالیت است، صفحه‌ی اول خود را به کاریکاتوری از اردوغان در روز پیروزی او اختصاص داد. پیش از این وزارت ارشاد از مطبوعات خواسته بود کاندیداهای انتخابات ترکیه را با کاریکاتور و... تحقیر نکنند.