سه‌شنبه 18 مرداد 1401

گردشگری

گردشگری

خبرگزاری مهر

مدیر پایگاه میراث‌جهانی شوش از انتقال اشیای گور پیش از تاریخ چگاسفلی (خاتون) به موزه شوش خبر داد.

خبرگزاری ایرنا

رشت - ایرنا - احیای واحدهای صنعتی و روشن کردن چراغ تولید در واحدهای راکد از اولویت های دولت سیزدهم است؛ راهبردی که تا به امروز تامین 2 هزار میلیارد تومانی کمبود نقدینگی، تسهیلات رونق تولید و همچنین الزام بانک ها برای رفع تصرف و تملک گوشه ای از اقدامات آن بوده است.

وب‌گاه دنیای اقتصاد

در طی چند سال گذشته، رزرو و اجاره اقامتگاه به‌صورت آنلاین جای خود در بین مردم باز کرده و بسیاری از افراد این روش را جایگزین روش قبلی کرده‌اند.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

مالیات و عوارض پرداختی بابت کالاها و خدمات معاف به همان حسابی که از آن خریداری شده است، واریز و به خریداران اطلاع داده خواهد شد.

خبرگزاری ایرنا

ساری - ایرنا - استاندار مازندران پس از دیدار با معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه با انتشار پیامی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام گفت که این استان نقش خاصی در تحقق دیپلماسی اقتصادی دولت سیزدهم ایفا می‌کند.

وب‌گاه 55 آنلاین

بافت تاریخی یزد پس از سیل با وجود بارش 10 برابری (نسبت به سالهای قبل) سالم مانده.

وب‌گاه عصر ایران

باید بدانید که استرداد مالیات و عوارض پرداختی بابت کالاها و خدمات معاف صرفا برای خریدارانی که از مؤدیان عضو سامانه مؤدیان و از طریق کارت‌های بانکی خرید می‌کنند، مجاز خواهد بود و مالیات و عوارض پرداختی بابت کالاها و خدمات معاف به همان حسابی که از آن خریداری شده است، واریز و به خریداران اطلاع داده خواهد شد.

وب‌گاه خبر آنلاین

مهر نوشت: در حالی که بر اساس قانون جهش تولید مسکن بانک ها باید 20 درصد تسهیلات خود را به بخش تولید مسکن اختصاص دهند، مجموع وام های پرداخت شده در سال گذشته به 2 درصد هم نمی رسد.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

اقتصادنیوز: بنابر اعلام منابع عراقی، ترکیه به چند روستا در استان دهوک واقع در شمال عراق حمله هوایی انجام داد.

خبرگزاری دانا

همایش سرمایه‌گذاری با عنوان پارسیان در مسیر توسعه به ریاست مهندس فرهنگ سالمی فرماندار شهرستان پارسیان با حضور علامه مدیرعامل صنایع انرژی‌بر پارسیان، مسئولین دستگاه‌های اجرایی، روسای دانشگاه‌ها و بانک‌ها و برخی صاحب نظران در محل سالن جلسات فرمانداری شهرستان پارسیان برگزار شد.

خبرگزاری میزان

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: میراث فرهنگی مانع توسعه نیست، بلکه انباشت تجربه‌های تاریخی و چراغ راه آینده است.

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - قائم مقام وزیر میراث‌فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی گفت: بافت تاریخی یزد با وجود بارش 10 برابری (نسبت به سالهای قبل) سالم مانده و از میان 23 هزار پلاک ثبتی واقع در محدوده ثبت جهانی، 200 خانه تخریب کلی شده (حدود یک درصد) و به400 خانه اسیب و خسارت جزیی وارد شده است.

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: میراث فرهنگی مانع توسعه نیست، بلکه انباشت تجربه‌های تاریخی و چراغ راه آینده است.

وب‌گاه الف

مازندران دیار علویان روستاها از پایگاه‌های اصلی عزاداری در ماه محرم به شمار می‌روند، به گونه‌ای که گاه تجمع چند هزار نفری از عزاداران در یک روستا صحنه‌های زیبایی از آیین‌های ماه محرم را به نمایش می‌گذارد.

وب‌گاه الف

بینندگان «الف» هر روز با ارائه نظرات خود در تکمیل و تعمیق محتوای ارائه شده مشارکت می کنند. بسیاری از این نظرات گویای دقت و توجه مخاطبان و داوری عمومی آن ها نسبت به وقایع روز است. گزیده‌ای از نظرات مخاطبان «الف» را ذیل سه مطلب پر بحث هفته به انتخاب تحریریه «الف» بخوانید.

خبرگزاری مهر

در حالی که بر اساس قانون جهش تولید مسکن بانک ها باید 20 درصد تسهیلات خود را به بخش تولید مسکن اختصاص دهند، مجموع وام های پرداخت شده در سال گذشته به 2 درصد هم نمی رسد.