چهارشنبه 26 مرداد 1401

گردشگری

گردشگری

خبرگزاری دانا

حقیرالسادات عضور شورای شهر یزد گفت: بازار چارسوق یزد می‌تواند به بازار تخصصی صنایع دستی تبدیل شود تا صنایع دستی هنرمندان در معرض دید شهروندان باشد.

وب‌گاه الف

مدیر کل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت گفت: به علت مطالبه زیاد جامعه و عدم پاسخگویی کافی به دلیل کمبود نیروی انسانی مورد تایید، ارائه خدمت در حوزه طب سنتی بعضا توسط افرادی صورت می گیرد که مورد تایید وزارت بهداشت نیستند.

خبرگزاری دانا

جعفر میعادفر گفت: بر اساس تفاهمی که با ستاد نیروهای مسلح داشتیم دو هواپیما پیش‌بینی شده تا اگر خدای نکرده نیاز به انتقال حجم انبوهی از بیماران در مراسم اربعین بود از ظرفیت 50 تا 100 تخت این هواپیماها استفاده شود.

وب‌گاه گسترش

رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: روزانه 47.5 میلیون مترمکعب گاز در کشور هدر می‌رود که اگر قیمت هر متر مکعب گاز را 9 سنت در نظر بگیریم سالانه حدود 1.5 میلیارد دلار ارزش هدر رفت این ذخایر است.

خبرگزاری مهر

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش از برگزاری نخستین دوره بازی های ساحلی کیش تحت عنوان «کیش گیمز» با مشارکت 13 فدراسیون ورزشی و برای اولین بار در کشور خبر داد.

خبرگزاری ایرنا

ساری - ایرنا - وعده تقویت بُعد اقتصادی در دیپلماسی به عنوان یکی از برنامه‌های اولویت‌دار دولت سیزدهم در میزگردی با عنوان «ظرفیت‌های دیپلماسی اقتصادی مازندران» در خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مرکز ساری بررسی شد.

خبرگزاری مهر

سومین فصل از کاوش مشترک تیم ایران و فرانسه در غار قلعه کرد آوج در استان قزوین به سرپرستی مشترک دانشگاه تربیت مدرس و موزه انسان شناسی پاریس با مجوز پژوهشگاه میراث‌فرهنگی در حال انجام است.

خبرگزاری مهر

آیین‌نامه حفاظت و مرمت یادمان‌های دفاع مقدس از سوی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ابلاغ شد.

خبرگزاری مهر

دیپلماسی زیارت یکی از مهم‌ترین بخش‌های دیپلماسی فرهنگی است که تقویت آن، باعث گسترش فرهنگ شیعی در جهان و معرفی اسلام رحمانی و مشی صلح‌جویانه جمهوری اسلامی ایران است.

خبرگزاری مهر

کیش - میز خدمت در معاونت ها و شرکت های تابعه سازمان منطقه آزاد کیش با هدف افزایش میزان رضایتمندی و پاسخگویی به مطالبات مردمی، چهارشنبه های هر هفته تشکیل می شود.

وب‌گاه عصر ایران

خبرگزاری مهر

ده مسافر ایرانی که به تازگی قصد سفر به بلغارستان را داشتند در فرودگاه وارنا مورد بی احترامی و برخورد فیزیکی قرار گرفتند و با ممنوعیت 5 ساله ورود به اروپا دیپورت شدند.

خبرگزاری دانا

رئیس میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان زنجان با بیان اینکه اشتغال مهم‌ترین موضوعی است که در روستاهای هدف گردشگری دنبال می‌شود گفت: رونق حوزه گردشگری، اشتغالزایی و ارزش‌افزوده مالی از جمله مزیت‌هایی است که گردشگری روستایی به همراه دارد و نباید از این فرصت در چرخه اصلاح اقتصادی غافل بود.

وب‌گاه فرارو

مسجد جامع عباسی که از آن با عنوان مسجد امام نیز یاد می‌کنند، شاهکار معماری، کاشی‌کاری و نجاری قرن یازدهم هجری است که بسیاری این اثر را چکیده یک‌هزار سال تلاش هنری برای مسجدسازی در ایران می‌دانند. مسجد امام اصفهان، 15 دی ماه 1310 به‌شماره 107 در فهرست آثار ملی ایران ثبت شد و همراه با میدان نقش‌جهان در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد.