اسقف اعظم کلیسای ارتودکس فلسطین خواستار آزادی قدس شد

خبرگزاری ایرنا مشاهده در مرجع
اسقف اعظم کلیسای ارتودکس فلسطین خواستار آزادی قدس شد

لندن - ایرنا - اسقف اعظم کلیسای ارتودکس فلسطین اشغالی با صدور پیامی به مناسبت بزرگداشت روز جهانی قدس خواستار آزادی فلسطین از چنگال رژیم جنایتکار صهیونیستی شد.

به گزارش ایرنا، تئودوسیوس ملقب به «عطاءالله حنا» در حمایت از ابتکار مسلمانان انگلیس برای اهتزاز پرچم فلسطین به مناسبت روز قدس گفت: به مناسبت روز جهانی قدس، از قلب بیت‌المقدس به دوستاران و مدافعان این شهر و طرفداران آرمان فلسطین درود می‌فرستم.

وی افزود: به شما و تمام انسان‌های آزاده اعلام می‌کنم که ما طرفدار آرمان فلسطین هستیم. آزادی قدس مسئولیتی است که بر دوش همه ما به عنوان مسیحی و فلسطینی است و واجب است که از تاریخ، هویت و میراث آن دفاع کنیم.

«حنا» با بیان اینکه «ما برای آن هایی که از قدس دفاع می‌کنند احترام قائل هستیم» افزود: همواره پرچم فلسطین را به اهتزاز در می‌آوریم و بر لزوم دستیابی به یک راه حل منصفانه برای حل مناقشه فلسطین و اسرائیل، آزادی قدس، فلسطین و مردم آن تاکید داریم.

وی این پیام را در اختیار کمیسیون حقوق بشر اسلامی انگلیس قرار داده که مسئولیت اصلی برگزاری مراسم روز جهانی قدس در لندن را برعهده دارد. این نهاد اسلامی امسال هم از آحاد ملت مسلمان انگلیس و سراسر جهان خواسته تا با توجه به تداوم محدودیت‌های کرونایی، پرچم فلسطین را مانند سال گذشته، به‌مناسبت روز جهانی قدس به اهتزاز درآورده و به این ترتیب یاد ملت مظلوم فلسطین را زنده نگه دارند.

کمیسیون حقوق بشر اسلامی انگلیس هرساله راهپیمایی باشکوهی را با حضور هزاران تن از اقشار مختلف مسلمانان روزه‌دار، فعالان مدنی، گروه‌های مدافع حقوق بشر و ضد جنگ و نیز کنشگران یهودی و مسیحی در لندن برگزار می‌کرد. در بیانیه این سازمان آمده است: امسال ما از مردم درستکار می‌خواهیم تا در هرکجای این کره خاکی که زندگی می‌کنند در فاصله زمانی یک هفته مانده به روز قدس که مصادف با 7 «می» (17 اردیبهشت) است پرچم فلسطین را به اهتزاز درآورده و تصویر آن را با هشتگ FlyTheFlag در فضای مجازی منتشر کنند.

سال گذشته بیش از یکصد سازمان، ارگان و نهاد اسلامی از کشورهای مختلف نظیر موزامبیک تا هند و آمریکا، نیوزلند، فنلاند و آفریقای جنوبی، مالزی و اندونزی حمایت خود را از این پویش اعلام کردند.

برچسب‌ها

پرونده خبری