امارات متحده عربی

امارات متحده عربی

یک شهروند یمنی در حمله هوایی عربستان کشته شد
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایران - حمله هوایی عربستان به صنعا پایتخت یمن و برخی استان های این کشور، به کشته شدن یک غیرنظامی و زخمی شدن چهار تن دیگر انجامید.

ترکیه بهانه امارات را در رابطه با اسرائیل کلاهبرداری خواند
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - "مولود چاووش اوغلو" وزیر امورخارجه ترکیه عصر جمعه با اشاره تلویحی به امارات اعلام کرد که عادی سازی روابط با اسرائیل مشروط به توقف الحاق کرانه باختری به رژیم صهیونیستی کلاهبرداری بیش نیست.

مذاکرات غیررسمی اوپک پلاس در آستانه نشست وزیران
خبرگزاری ایسنا

گروه اوپک پلاس روز شنبه پیش از برگزاری نشست رسمی وزیران اوپک و اوپک پلاس در روزهای دوشنبه و سه شنبه، مذاکرات غیررسمی به صورت آنلاین خواهد داشت.

امارات، از همکاری با صهیونیستها تا لغو صدور ویزا با کشورهای مسلمان
خبرگزاری ایرنا

بغداد - ایرنا - تحلیلگر ارشد تونسی هدف پشت پرده امارات را از توقف صدور روادید برای 13 کشور که اکثر آن از کشورهای مسلمان هستند، افشا و این سیاست را در راستای همکاری با صهیونیست ها ارزیابی کرده است.

آمریکا نقطه ضعف خود را به «معافیت تحریمی» می‌فروشد
خبرگزاری مهر

یک کارشناس حوزه تحریم با بیان اینکه برق ایران به دلیل وابستگی کشور عراق تحریم ناپذیر شده است، گفت: باید هزینه‌های تعامل با همسایگان در حوزه بیمه، گمرکات، حمل و نقل و مالی و... را کاهش دهیم.

تراز تجاری مثبت منطقه آزاد ارس به 210 میلیون دلار رسید
خبرگزاری ایرنا

تبریز - ایرنا - عضو هیات مدیره و معاون اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه آزاد ارس با اشاره به شرایط متاثر از شیوع ویروس کرونا در جهان و تحریم در کشور، گفت: با این حال میزان واردات در منطقه آزاد ارس 30 میلیون دلار و تراز تجاری در این مدت، مثبت 210 میلیون دلار بوده که عملکرد موفقی در 6 ماهه اول است.

نمایندگان پارلمان عراق خواهان مقابله به مثل با امارات شدند
خبرگزاری ایرنا

بغداد - ایرنا - در پی توقف صدور روادید ورود عراقی‌ها به امارات و همزمان بازداشت مبهم تعدادی دیگری از عراقی‌های مقیم این کشور، چند تن از نمایندگان پارلمان عراق خواهان مقابله به مثل شده و این اقدام ابوظبی را در راستای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی تفسیر کردند.

صعود نفت برای اوپک پلاس چالش برانگیز شد
خبرگزاری ایسنا

در فاصله چند روز تا زمان برگزاری نشست وزیران اوپک و اوپک پلاس، افزایش اخیر قیمتهای نفت دلیل خوبی برای تولیدکنندگانی که موافق افزایش تولید این گروه در سال آینده هستند، فراهم کرده است.

خیز چین برای انجام بزرگترین واکسیناسیون جهان
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - در حال حاضر از میان معدود واکسن هایی که مورد توجه سازمان جهانی بهداشت قرار گرفته سه مورد تولید چین است که از این میان دو واکسن به نام های سینوواک و سینوفارم واکسن خود را به صورت رسمی ثبت کرده اند با این حال چین تا کنون برنامه ای برای واکسیناسیون عمومی اعلام نکرده است.

امارات خود را برای خرید باشگاه فوتبال صهیونیستی آماده می‌کند
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - رسانه‌های رژیم صهیونیستی روز پنجشنبه گزارش دادند، خانواده امیر ابوظبی خود را برای خرید سهام نژادپرست ترین تیم فوتبال این رژیم آماده می‌کنند.

مصر، عربستان، امارات و اردن درباره سوریه تشکیل جلسه دادند
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - وزارت خارجه مصر روز پنجشنبه طی بیانیه‌ای اعلام کرد که این کشور نشست مشورتی مجازی به همراه عربستان سعودی، امارات متحده عربی و اردن درباره بحران سوریه برگزار کرده است.

بازداشت مبهم شماری از عراقی ها در امارات
خبرگزاری ایرنا

بغداد - ایرنا - پایگاه خبری «العربی الجدید» روز پنج شنبه از بازداشت شماری از شهروندان عراقی در امارات به دلایل مبهم خبر داد.

عمده اقلام وارداتی خراسان رضوی مواد اولیه بخش تولید است
خبرگزاری ایرنا

مشهد - ایرنا - ناظر گمرک خراسان رضوی گفت: عمده اقلام وارداتی این استان در سال جاری مواد اولیه و ماشین آلات واحدهای تولیدی بوده است.

خسارت کرونا به تجارت با ترکیه جبران شد
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و ترکیه با اشاره به کاهش 80 درصدی تجارت با این کشور در سه ماهه نخست امسال، گفت: طبق آخرین آمار تجارت، این خسارت که ناشی از بسته شدن مرزها به دلیل شیوع ویروس کرونا بود، جبران شده است.

رشد قیمت یورو، پوند و 29 ارز بانکی
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - بانک مرکزی امروز (پنجشنبه، ششم آذرماه) نرخ 47 ارز عمده و اصلی کشورهای جهان را اعلام کرد که بر اساس آن نرخ 31 ارز از جمله یورو و پوند افزایش و نرخ سه ارز کاهش یافت. همچنین نرخ 13 ارز بدون تغییر ماند.

نگرانی مشاور امنیت ملی ترامپ از نزدیک شدن بایدن به ایران
خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - رابرت اوبراین با اظهار نگرانی اعلام کرد که هرگونه تلاش توسط بایدن برای دلجویی از ایران می تواند روند صلح در خاورمیانه را به خطر بیندازد.