چهارشنبه 26 مرداد 1401

بازار مسکن

بازار مسکن

خبرگزاری دانا

یک کارشناس حوزه مسکن با اشاره به اهمیت قیمت‌گذاری مسکن بر اساس بهای تمام شده، گفت: تصویب چنین قانونی قیمت مسکن را واقعی می‌کند و دست دلال‌ها از بازار مسکن کوتاه خواهد شد.

خبرگزاری مهر

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: ما قول می‌دهیم در برابر فتنه گران بایستیم و از آرمان‌های بلندشان دفاع کنیم و نگذاریم پا روی خون شهدا بگذارند.

خبرگزاری ایرنا

تهران - ایرنا - نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: گروهی 10 الی 20 نفره در 24 ساعت با معاملات صوری و جهت‌دار بازار مسکن را ملتهب کرده‌اند لذا از وزارت اطلاعات می‌خواهیم ریشه این توطئه را کشف کند.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

عارضه تازه «تمدید خودکار قرارداد اجاره» در بازار اجاره‌نشین‌ها بروز کرد. بعد از سخت شدن شرایط فروش آپارتمان‌های اجاره‌ای به‌دلیل مقاومت ساکنان فعلی طی هفته‌های اخیر، اکنون مشخص شده برخی موجران برای دور زدن «محدودیت‌های مصوبه دولت»، بدون اطلاع مستاجرها اقدام به فروش واحد مسکونی تحت سکونت آنها می‌کنند. این حرکت سه مساله برای مستاجر فعلی و خریدار جدید ایجاد می‌کند بدون آنکه هدف اصلی -...

وب‌گاه اقتصاد نیوز

متقاضیان مسکن از طبقه متوسط درآمدی عمدتا در جست‌وجوی آپارتمان‌هایی در محدوده قیمتی حول و حوش مترمربعی 50 میلیون تومان هستند که این رقم اندکی از میانگین قیمت مسکن در تیرماه بالاتر است.

وب‌گاه مشرق نیوز

برخی موجران برای دور زدن «محدودیت‌های مصوبه دولت»، بدون اطلاع مستاجرها اقدام به فروش واحد مسکونی تحت سکونت آنها می‌کنند.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

3200 سال پیش گورستانی بوده که مردم اجسادشان را در آنجا به خاک می‌سپردند اما حالا به یک منطقه لوکس و مرفه‌نشین در شمال تهران تبدیل شده که قیمت خانه‌هایش سر به فلک می‌کشد.

وب‌گاه دنیای اقتصاد

تابستان 1400 بود که با آغاز کار دولت سیزدهم، اخبار مختلفی از برنامه ریزی تیم اقتصادی دولت منتشر شد و در رأس آن، وعده ساخت چهار میلیون مسکن در طول چهار سال از مهم‌ترین این برنامه‌ها به شمار می آمد. کارشناسان با دیدگاهی تردیدآمیز نسبت به این مساله، معتقد به ناتوانی کشور برای ساخت این تعداد مسکن در طول چهار سال بودند.

وب‌گاه خبر آنلاین

قرن نو نوشت: در حالی که متوسط قیمت یک مترمربع واحد مسکونی در تهران به بیش از 41 میلیون تومان رسیده؛ تازه‌ترین آمار ارائه‌شده حکایت از افزایش شایان‌توجه نرخ مصالح ساختمانی دارد.

خبرگزاری خبرنگاران جوان

عضو انجمن انبوه سازان مسکن گفت: باید سرمایه های بانک ها به پروژه های نهضت ملی مسکن تزریق شود تا شاهد کاهش قیمت مسکن در این بازار باشیم.

وب‌گاه اقتصاد نیوز

بسیاری از مستأجران در این سال‌ها مجبور به کوچ از محله‌های محبوب‌شان شدند و یا به آپارتمان‌هایی کوچک تر نقل مکان کردند.

وب‌گاه خبر آنلاین

گسترش نیوز نوشت: محمودزاده گفت: امیدواریم با تامین مالی و مساعدت سیستم بانکی در 6 ماهه دوم سال شاهد رونق بیشتری در زمینه ساخت 4 میلیون مسکن باشیم.

وب‌گاه عرشه آنلاین

در متاورس، شغلی غوغا کرده است که در گذشته حتی قابل تصور هم نبود و شاید در همین لحظه نیز برای خیلی از مردم دنیا ملک مجازی غیرقابل باور باشد.

وب‌گاه عرشه آنلاین

قانون حمایت از مستاجران وارد فاز جدیدی شده است.

خبرگزاری دانا

مستاجران برای دریافت وام ودیعه مسکن برای مشکلات بانکی وسامانه ای روبه هستند که این مورد نیازمند رسیدگی است.

وب‌گاه گسترش

بورس تهران در هفته گذشته با داشتن دو روز کاری کمتر شاهد وضعیتی متعادل با شرایطی مثبت اما خفیف بود. طی این هفته شاخص‌کل موفق شد تا با افزایش 7/ 0درصدی، سریال افت های هفتگی متوالی در تابستان را به پایان برساند. در این میان، برخی گروه‌های موسوم به برجامی نظیر گروه بانک و خودرو در مجموع شرایط بهتری داشتند و کلیت بازار نیز به‌ویژه در روز شنبه، همگام با دریافت اخباری مبنی‌بر پیشرفت مذاکرات...